این طور که ریحانا در عرصه‌های مختلف پیش می‌رود، بعید نیست که مدتی بعد در صفحه‌ ویکی پدیای او عنوان (همه کاره) را ببینیم. او به غیر از شغل اصلی‌اش که ترانه سرایی و خوانندگی است، یک برند آرایش به نام (فنتی بیوتی) و یک برند لباس زیر زنانه را راه‌اندازی کرد و حالا اخبار نشان می‌دهند که این خواننده‌ جوان در می ۲۰۱۹ اولین کالکشن لباسش را نیز رونمایی کرده است. نام این برند پوشاک و اکسسوری جدید هم برگرفته از نام خانوادگی او یعنی (Fenty) است. تمام منبع الهام ریحانا برای این کار هم حس خودش به لباس بوده است. به گفته‌ ریحانا، او چیزی را طراحی کرده که خودش دوست دارد؛ یعنی همانطور که گفتیم تمام لباس‌هایی که او طراحی کرده دقیقاً مطابق نیاز و حس درونی خودش بوده‌اند. برند فنتی محصولات Ready to wear را تحت نظر غول دنیای مد و فشن لوکس یعنی LVMH (ترکیبی از دو شرکت لویی و موئه هنسی) فرانسوی طراحی می‌کند. لباس‌های فنتی، آزاد و گشاد یا به اصطلاح اور سایز خواهند بود و طیف وسیعی از مدل‌ها را پوشش می‌دهند. او و تیمش دو سال برای طراحی اولین کالکشن فنتی زمان صرف کرده‌اند.

مـادرم الگـوی مـن است
حضور ریحانا در عرصه‌ طراحی لباس چندان دور از ذهن نبود؛ زیرا او چند سالی است که به عنوان چهره‌ برندهای مختلف با آن‌ها همراه می‌شود. حتی یک کالکشن از برند پوما نیز توسط ریحانا طراحی شده است. بد نیست که باز هم کمی به عقب‌تر برگردیم و بدانیم که ریحانا یک شبه طراح مد نشده است. او پیش از این نیز یک برند لباس زیر زنانه به نام Savage X Fenty را راه‌اندازی کرده بود. ریحانا در طراحی لباس زیر زنانه تمام فرم‌های مختلف بدن را در نظر گرفته‌ است. این روند کاری او برای طراحی و ساخت هر چیزی است. برای مثال زمانی که کرم پودرهای فنتی به بازار عرضه شدند، طیف رنگ‌های گسترده‌ آن همه را به ذوق آورد. ریحانا در مورد کرم پودرها هم طرز فکری مشابه داشت. او می‌خواست تمام زنان دنیا با هر رنگ پوستی مخاطب محصولاتش باشند. مادر ریحانا یک آرایشگر حرفه‌ای است و مدت‌هاست که در حوزه‌ لوازم آرایشی و عطر فعالیت می‌کند، او دلیل علاقه‌اش به لوازم آرایشی را شغل مادرش می‌داند. ریحانا در بخشی از خاطراتش می‌گوید که برای اولین بار در ۱۶ سالگی مادرش او را برای مهمانی مدرسه آرایش کرد و وقتی کرم پودر را روی صورتش زد حس کرد که پوستش هیچ وقت آنقدر کامل و زیبا نبوده است. بعد از آن روز، ریحانا هر روز کرم پودر می‌زد و این کار با انتقاد برادرش مواجه می‌شد. چه در حوزه‌ آرایشی و چه در حوزه‌ طراحی لباس، مادر ریحانا یکی از الگوهای او بوده است. مادرش را زنی خوش‌پوش می‌داند که همیشه کت‌هایی با کمر باریک؛ اما شانه‌های پهن می‌پوشد.

همیشه پیشرو؛ خودت وارد میدان شو
فراموش نمی‌کنیم که ریحانا از اولین سلبریتی‌هایی بود که استایل‌هایی مانند برالت (پوشیدن سوتین با کت و شلوار)،‌ پوشیدن جوراب کلفت با کفش پاشنه‌دار، پوشیدن دمپایی‌های خزدار و… را مد کرد. تمام این استایل‌ها در ابتدا عجیب و شاید گاهی زشت به نظر می‌رسیدند؛ اما به ترندهای داغی بین سلبریتی‌ها و مردم تبدیل شدند. تا به این‌جای کار، بیشتر لباس‌هایی که ریحانا می‌پوشید به نوعی در دنیای مد تبدیل به یک ترند می‌شدند. او چهره کاریزماتیک و استایل آوانگاردش را در تمام سال‌های فعالیت هنری‌اش حفظ کرده است. ریحانا از این فرصت استفاده کرد تا از طریق استایلش، لباس‌هایش را بفروشد. او به عنوان زنی خودساخته و البته پرحاشیه، با یاری گرفتن از هوش سرشارش در تجارت، هر کجا که لازم بود خودش شخصاً وارد میدان شد تا الهام بخش‌تر از قبل شود. وقتی برند فنتی بیوتی را معرفی کرد، از خودش ویدئوهای آموزشی می‌گرفت و مانند بلاگرهای آرایشی جلوی دوربین خودش را آرایش می‌کرد.

هر روز به یک چیز رسیدگی می‌کنم
به نظر می‌رسد ریحانا برنامه‌ کاری خودش را بسیار سخت کرده است، اما بد نیست بدانید که او یک الگوی برنامه‌ریزی شخصی ساخته و از این طریق به تمام کارهایش رسیدگی می‌کند. او در مصاحبه‌ای که همین اواخر با مجله‌ Interview داشته درباره‌ برنامه‌ کاری خودش گفت: «قبلاً همیشه در استودیو بودم. حالا یک روز به فشن می‌پردازم، روز بعد سراغ لباس زیر زنانه می‌روم، روز بعدش مخصوص لوازم آرایشی است و روز بعد هم به موسیقی اختصاص دارد. در تقویم شخصی من، روزهایی با حرف P مشخص شده‌اند. این به معنای Personal days (روزهای شخصی) است. در این روز فقط به خودم و رابطه‌ عاشقانه‌ جدیدم رسیدگی می‌کنم و تمام روز تلفن همراهم خاموش است». ریحانا همان دختری است که به گفته‌ رئیس جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما)، نیروی قدرتمندی در مبارزه برای به دست آوردن فرصت‌ها، احترام و امید بخشی به مردم دارد.