تاریخچه کریسمس چیست

رسم و رسوم کریسمس بسیار پرطرفدار است؛ زیرا کریسمس یکی از اعیاد باستانی و بزرگ دنیا است که بیشتر ریشه در فرهنگ دینی پیروان حضرت مسیح دارد. در این عید بزرگ که آغاز سال میلادی جدید نیز می باشد، تمامی افراد درخت های کریسمسی را که در منزل خود دارند، تزئین می کنند. این کار ریشه در فرهنگ آنها دارد و درخت خود را تا چند روز چراغانی می کنند.

کریسمس چیست

تاریخچه مراسم کریسمس، عید بزرگ زادروز حضرت مسیح است و چون این حضرت در روزهای سرد زمستان درهای امید را برای پیروان خود باز کرده و همچنین خیر و برکت زیادی را با خود به همراه آورده است، تمامی پیروان این حضرت زادروز او را جشن می گیرند.

کریسمس چیست

همچنین از زمان های قدیم تاکنون در کلیساهای مختلف در ایران و حتی خارج از کشور این عید به صورت دسته جمعی جشن گرفته می شود. روز دقیق این عید دقیقا مصادف با ۴ دی در ایران است و به نوعی هر سال تمامی مسیحی های دنیا زادروز حضرت مسیح را همراه با آغاز سال نو میلادی جشن می گیرند.

در کریسمس چه کار کنیم

همه مردم چراغانی کردن و تزئین درخت های خود را نشانه برکت می دانند و این باور ریشه در اعتقادات قدیمی آن ها دارد. هر چه قدر درخت آن ها بزرگ تر و پرنور باشد، اعتقاد دارند که سال بهتری را آغاز خواهند کرد. زمان گذاشتن درخت کریسمس، تقریبا یک ماه قبل از تحویل سال جدید است.

بابانوئل

از رسومات مرسوم این عید هدیه دادن به یکدیگر است. تمامی هدایا را معمولا زیر درخت کریسمس قرار می دهند و معمولا مثل تمامی اعیاد افراد خانواده دور هم جمع می شوند. دقیقا از سال ۱۸۷۰ این روز تعطیل رسمی می باشد.

در این عید فردی به نام بابانوئل نیز وجود دارد که بنا به اعتقادات قدیمی و حتی رسوم به جا مانده بابانوئل در روز عید به کودکان هدیه می دهد و آن ها را شاد می کند. این عید در روز ۲۵ دسامبر و یا شامگاه ۲۴ دسامبر برگزار می شود، که بیشتر به اعتقادات هر منطقه ای بستگی دارد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید