دینا دختر ایرانی-نیجریه‌ای ۲۲ ساله متولد تهران با قد ۱۷۳ سانتی‌متر و وزن ۴۸ کیلوگرم (سایز ۳۴) و چشمان عسلی است که ۲ سال است در زمینه‌ فشن مدلینگ فعالیت می‌کند. مانند بسیاری از مدل‌ها، او نیز از زمان کودکی رویای مدل شدن را در سر می‌پروراند. وقتی کوچک‌تر بود، با قیچی به داخل کمد لباس‌های مادرش می‌رفت تا به گمان خودش لباس طراحی کند. این لباس‌ها را با کفش‌های پاشنه‌دار مادرش ست می‌کرد و سعی می‌کرد نحوه‌ کت‌واک کردن مدل‌ها را تقلید کند. خانواده از همان ابتدا حامی او بودند و از شیطنت‌های او استقبال می‌کردند تا برای پیگیری این مسیر تشویق شود. دینا کفش‌های پاشنه بلند را با خودش به مدرسه می‌برد و در زنگ تفریح برای دوستانش نیز کت‌واک می‌کرد.

از شکست، موفقیت ساخت
کمی بعد اوضاع تغییر کرد و ورق برگشت. در خصوص این دوران می‌گوید: «به خاطر پوست تیره و اندام لاغری که داشتم،‌ مورد تمسخر هم‌کلاسی‌هایم قرار گرفتم و این موضوع اعتماد به نفس مرا پایین آورد. حس می‌کردم خیلی سیاه و زشت و لاغر هستم. از همه بدتر زمان‌هایی بود که از خانه خارج می‌شدم. مردم به هم می‌زدند و درِگوشی چیزهایی به هم می‌گفتند. نگاه‌ها و حرف‌های درگوشی مردم برایم واقعاً عذاب‌آور بود و به همین دلیل از همه دوری می‌کردم.» باز هم مدتی می‌گذرد تا اینکه یک شب دختر جوان به همراه مادرش در حال تماشای برنامه America’s Next Top Model می‌شوند. ناگهان مادر دینا به او می‌گوید: «یادت می‌آید زمانی عاشق این بودی که مدل شوی؟ اما حالا افسرده در گوشه‌ خانه نشسته‌ای و از همه کس دوری می‌کنی». با این حرف‌ها او به خودش آمد و از این جا همه چیز برایش تغییر کرد. او درباره‌ شروع مسیر می‌گوید: «تمسخر دوستانم برایم تبدیل به مشوقی قوی شد. خانواده‌ام مرا بسیار تشویق می‌کردند. این تمسخرها هنوز هم وجود دارند، اما حالا شنیدن آن‌ها برایم شیرین هستند. هنوز نگاه‌ها و پچ‌پچ‌ها وجود دارند؛ اما دیگر اذیتم نمی‌کند و اتفاقاً مرا تشویق می‌کند».

سبک زندگی و مراقبت‌های پوستی
از نظر او برای مدل شدن، ژنتیک نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ زیرا مدل‌ها باید پوست و زیبایی طبیعی داشته باشند. اما گذشته از ژنتیک، یک مدل باید مراقبت‌های خاصی از پوست و اندامش بکند. برای مثال دینا از ماساژ یخ و گلاب، ماسک‌های طبیعی مانند آلوئه‌ورا، ماست و اسفناج، روغن ۷ مغز و… برای پوست صورتش استفاده می‌کند. او هر شب قبل از خواب ابروها، مژه‌ها، موها و پوستش را با کمی وازلین چرب می‌کند. به خاطر ویژگی‌های ژنتیکی به سختی چاق می‌شود، به همین دلیل در خوردن کربوهیدرات‌ها آزاد است. اما با این وجود خودش را از نوشابه و نوشیدنی‌های قندی دور نگه می‌دارد. فیبر و پروتئین حجم زیادی از رژیم غذایی او را تشکیل می‌دهند. به صورت روزانه نیز قرص زینک می‌خورد. ۱۱ سال است که در رشته‌های ژیمناستیک و رقص فعالیت می‌کند. ساعت خوابی منظمی ندارد، به گفته‌ خودش شب‌ها دیر می‌خوابد؛‌ اما سعی می‌کند صبح‌ها زود بیدار شود.

همکاری‌های حرفه‌ای
در این دو سال با نمایندگی‌ها و وارد کننده‌های ایرانی برندهای Justcavalli، Lusifer، Sposa، Provoc، Amorbridal، Farabeauty، Afmetic و… همکاری کرده است. جلوی لنز عکاس‌های زیادی بوده و کار همه‌ آن‌ها را ستایش می‌کند. همچنین عکس‌های او در دو مجله‌ Imagism و Shoba چاپ شده‌اند. چهره‌های شرقی را به خاطر چشم و ابروی زیبایشان خاص می‌داند. از نظر او کار مدلینگ هیچ قسمت بدی ندارد. او عاشقانه شغلش را دوست دارد و از تک تک لحظاتش لذت می‌برد. درباره‌ علاقه‌اش به مدلینگ می‌گوید: «این شغلی است که با تمام وجودم می‌خواستمش، پس هیچ وقت نمی‌تواند برایم سخت باشد». می‌توانید عکس‌های بیشتری از او را در صفحه‌ اینستاگرامش dinadanel تماشا کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید