اگر می‌خواهید در هنگام غروب آفتاب از محلی مرتفع تماشاگر منظره نفس‌گیر بسفر باشید، لیوان نوشیدنی خودتان را در دست بگیرید و آرام آرام سوشی‌های رنگارنگ‌تان را در فضایی بسیار لوکس نوش جان کنید؛ حتماً یک میز در رستوران و بار ووگ (vogue) رزرو کنید. رستوران ووگ در سال ۱۹۹۷ میلادی تاسیس شد و ۲۲ سال تجربه دارد. ووگ فضای خوبی برای مناسبت‌های خاص مانند یک قرار عاشقانه برای آشنایی، برگزاری سالگرد‌ها و حتی مهمانی‌های خصوصی مهیا کرده است. یکی از رستوران‌های گران قیمت و البته باکیفیت استانبول اینجا است. ووگ اتمسفر خاصی دارد و می‌توانید عکس‌‌های اینستاگرامی خوبی در این رستوران تهیه کنید. از این رستوران می‌توانید منظره‌ پانورامایی دیدنی از بسفر و استانبول را تماشا کنید. فضای داخلی شیک و مینیمال است. رستوران ووگ در سال‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۷ توسط موسسه Zagat Survey به عنوان یکی از رستوران‌های تحسین شده‌ استانبول شناختـه شـد. کسـانی که هـوای باز و نسیـم را دوست دارنـد یا سیگار می‌کشنـد، بداننـد که بالکـن ایـن رستـوران فضـای بسیـار دلچسب و لوکسـی دارد.

تنوع غذاها

غذاهای دریایی، مدیترانه‌ای، ژاپنی، ترکی، مخصوص گیاه‌خواران و… در منوی این رستوران دید می‌شود. سوشی‌های آن را بسیار توصیه می‌کنیم. تنوع سوشی‌های ارائه شده به بیش از ۷۰ مورد می‌رسد. بوفه‌ مخصوص سوشی روزهای یکشنبه ارائه می‌شود که برای استفاده از آن حتماً باید از قبل رزرو انجام دهید. منوی شراب‌ و کوکتل‌ها نیز بسیار متنوع و منحصر به فرد است. بیشتر کوکتل‌های این رستوران ابداعی و به اصطلاح سیگنیچر هستند. هر شب موزیک زنده در این رستوران برپاست.

حدود قیمت‌ها

حدود قیمت استارترها بین ۶۵ تا ۸۶ لیر، سالاد بین ۵۵ تا ۶۹ لیر، سوپ بین ۲۸ تا ۵۴ لیر، پاستا بین ۶۲ تا ۹۸ لیر، ریزوتو (نوعی برنج ایتالیایی) بین ۶۲ تا ۸۸ لیر، وعده‌ اصلی بین ۷۰ تا ۱۷۵ لیر و بشقاب کنار غذا (سبزیجات، سیب زمینی، بادمجان و پنیر و…) بین ۳۰ تا ۴۸ لیر است. قیمت سوشی ماکیمونو ۵ الی ۶ تکه بین ۲۵ تا ۶۸ لیر، نیگیری ۱ تکه بین ۱۶ تا ۳۰ لیر، ساشیمی ۳ تکه بین ۴۰ تا ۶۲ لیر است. بشقاب سوشی ۲۷ تیکه نیز ۲۵۰ لیر قیمت دارد. برای نوشیدنی الکلی و غیرالکلی نیز باید بین ۱۴ تا ۸۵۰ لیر بپردازید.

آدرس و ساعات کاری

این لانژ زیبا و هیجان‌انگیز در محله‌ بشیکتاش و به طور دقیق در خیابان Akaretler Spor واقع شده است. زمانی که به آن خیابان رسیدید به دنبال ساختمان شماره ۲۹ بگردید. این رستوران در آخرین طبقه‌ ساختمان Besiktas Plaza واقع شده است. محل رستوران کمتر از ۱.۵ کیلومتر از میدان تکسیم فاصله دارد. ووگ هر ۷ روز هفته از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ بامداد (۱۲ تا ۱۵ برای ناهار، ۱۹ تا ۲ بامداد برای شام) پذیرای مهمانان است. شلوغ‌ترین ساعت رستوران بین ۸ تا ۱۰ شب می‌باشد. روزهای یکشنبه از ساعت ۱۰:۳۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر بوفه‌ صبحانه‌ ترکی و بین‌المللی در این رستوران برپاست. انواع کردیت ‌کارت‌ها در این رستوران پذیرفته می‌شوند. اگر با خودروی شخصی به آنجا می‌روید نگران جای پارک نباشید و خودروی خود را به مسئول پارک خودرو بسپارید. فراموش نکنید که برای رفتن به این رستوران باید شیک‌ترین لباس‌های خودتان را بپوشید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید