وقتی ماه کامل باشد، چه چیزی دلپذیرتر از یک شام رمانتیک کنار بسفر و زیر نور مهتاب است؟ یکی از رستوران‌هایی که این تجربه را در شب‌های بهاری و تابستانی بسفر در اختیار شما قرار می‌دهد رستوران سان‌ست است. این رستوران لوکس و گران‌قیمت در محله‌ بشیکتاش قرار دارد. تراس سان‌ست به شما فرصت خوردن و نوشیدن در کنار آب و زیر نور مهتاب را می‌دهد. اگر عصر به این رستوران بروید شانس تماشای منظره‌ زیبایی از غروب آفتاب را خواهید داشت. در واقع نام رستوران Sunset (به معنای غروب خورشید) نیز از همین منظره‌ زیبا اقتباس شده است. ظهرها بین ساعت ۱۲ تا ۳ ظهر درب رستوران برای سرو ناهار باز می‌شود. شب‌ها هم کارش را از ساعت ۷ عصر شروع می‌کند و تا ۲ صبح باز است.

تنــوع غــذاهــا

سان‌ست به خاطر سوشی‌ و ساشیمی‌هایش معروف است؛ چون یک سرآشپز ژاپنی معروف دارد. برای چشیدن طعم واقعی سوشی باید حتماً سری به این رستوران بزنید. بعلاوه که منوی رستوران سان‌ست تنوع بی‌نظیری از غذاهای گوشتی ترکیه‌ای و مدیترانه‌ای را ارائه می‌دهد. همچنین غذاهایی هم برای گیاه‌خواران در منو گنجانده شده‌اند. نوشیدنی‌ها و کوکتل‌های الکلی و غیرالکلی خاصی در این رستوران سرو می‌شوند. تنوع شراب‌ها فوق‌العاده است. خلاصه‌ که برای هر ذائقه‌ای (چه سنتی و چه مدرن) گزینه‌ خوشمزه‌ای در این رستوران وجود دارد.

نگاهــی به قیمت‌هــای منــو

بازه‌ قیمتی پیش غذا بین ۳۹ تا ۷۵۰ لیر است. اگر کنجکاوید که بدانید این پیش غذای ۷۵۰ لیری چیست، باید بگوییم که این استارتر کم حجم از خاویار مرغوب تهیه می‌شود. غذاهای To Share یا اشتراکی قیمتی بین ۷۴ تا ۱۱۹ لیر دارند. قیمت پاستاها بین ۷۲ تا ۴۵۰ لیر و قیمت سالادها هم بین ۵۲ تا ۶۴ لیر است. سراغ غذاهای اصلی می‌رویم که بین ۱۳۵ تا ۱۹۰ لیر هستند. بخش بعدی منو شامل استیک‌ها است که قیمتی بین ۱۴۵ تا ۳۹۵ لیر دارند. دورچین استیک می‌تواند سس قارچ یا پوره‌ سیب‌زمینی باشد که شما باید برای آن‌ها هزینه‌ جداگانه‌ای بین ۲۵ تا ۴۰ لیر بپزدارید. غذاهای دریایی بین ۱۷۵ تا ۷۹۵ لیر هستند.

در کمال تعجب باید برای نمک و فلفل کنار غذایتان هم پول جداگانه‌ای پرداخت کنید. توجه کنید که ممکن است این قیمت‌ها با قیمت‌های اصلی کمی تفاوت داشته باشند؛ زیرا معمولاً منوی رستوران‌ها هر چند وقت یک‌بار به روز رسانی می‌شوند. متوسط قیمت‌های این رستوران بالاست‌ که البته با توجه به کیفیت غذا و فضای خوبش و در مقایسه با سایر رستوران‌های لوکس شهر، چندان جای تعجب ندارد.

اطلاعات بیشتــر در مـورد ســان‌ست

سان‌ست فضایی خانوادگی دارد و شما می‌توانید بچه‌ها را هم همراه خودتان ببرید. کارمندان به خوبی انگلیسی صحبت می‌کنند و می‌توانید هر چه را که لازم داشته باشید از آن‌ها بخواهید. هر چه به ساعات پایانی شب نزدیک شوید،‌ دی‌جی موسیقی‌های تندتری را پخش می‌کند و فضا شادتر می‌شود. بهتر است قبل از رفتن به این رستوران میز خود را رزرو کنید. پیشنهاد اول ما نشستن در تراس است، اگر تراس پر بود یکی از میزهای کنار پنجره را رزرو کنید. نگران جای پارک برای خودروی خود نباشید. می‌توانید از سرویس Valet Parking این رستوران استفاده کنید. نباید ۲۵ سال تجربه‌ سان‌ست را دست کم گرفت. اطلاعات بیشتر و شماره تلفن رزرو را در سایت www.sunsetgrillbar.com بینید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید