شادمانه آتشین‌مهر (شادمانه مهر) مدل ایرانی ۲۹ ساله و متولد تهران است. قد و وزنش به ترتیب ۱۷۰ سانتی‌متر و ۵۲ کیلوگرم (سایز ۳۴ اسلیم) است. رنگ موهای او مشکی و رنگ چشمانش نیز قهوه‌ای روشن است. لیسانس خود را در رشته‌ معماری اخذ کرد. سپس برای تحصیل در رشته‌ طراحی لباس(فوق لیسانس) عازم ایتالیا شد. او به صورت آکادمیک مادلینگ را دنبال نکرد، اما رشته‌ طراحی لباس کمک زیادی در مدل شدنش کرد. حدود ۴ سال است که فعالیت خود را در زمینه‌ مادلینگ آغاز کرده است و به صورت مستقل با مزون‌ها، برندها و میکا‌پ‌آرتیست‌های ایرانی و ایتالیایی همکاری می‌کند. شادمانه می‌گوید که استانداردهای کاری مدلینگ در ایران مانند خارج از ایران رعایت نمی‌شود و گاهی حقوق مد نیز زیر پا گذاشته می‌شود. او برای شغلش از مدل‌های خارجی و عکس‌های اینترنتی الهام می‌گیرد، در شروع کار کتاب 101 Pose کمک زیادی به او کرده است.
او درباره‌ سختی‌های شغلش می‌گوید: «گاهی از ۸ صبح تا ۵ عصر با کفش پاشنه بلند سرکار هستم و ۵۰ مدل لباس مختلف عوض می‌کنم. بعضی روزها دو شیفت سر کار می‌روم؛ البته گاهی هم پیش آمده که تا یک ماه کار نکردم. برخی اوقات زندگی یک مدل بسیار پیچیده و سنگین می‌شود و حتی زمان ورزش نیز برایش باقی نمی‌ماند؛ اما به هر حال باید مراقب پوست و تغذیه و بدن خود باشیم. سعی می‌کنم آب زیاد و ویتامین‌های خوراکی را از برنامه غذایی خود حذف نکنم. چون به واسطه‌ شغلم زیاد میکاپ می‌کنم، مجبورم که برای جلوگیری از خشک شدن پوستم مرتب آب بخورم».
شادمانه خطاب به آن دسته از مخاطبان مجله‌ پل که به مادلینگ علاقه دارند، گفت: «شغل ما مشکلات زیادی دارد، مردم از دور به کار ما نگاه می‌کنند و فکر می‌کنند که شغل ما سرگرم‌کننده و درآمدزا است؛ این تفکرات تا حدودی درست هستند. اما شغل ما در ایران هیچ پشتوانه و امنیت شغلی ندارد. ممکن است چند سال خوب کار کنید؛ اما ناگهان موقعیت شغلی خود را از دست بدهید».
از نظر او دنیای مادلینگ بازی‌های خودش را دارد. در توضیح صحبت‌هایش می‌گوید: «گاهی برای کت‌واک به آژانسی می‌روی و چون قدت زیر ۱۷۵ سانتی‌متر است، با شما همکاری نمی‌کنند؛ در حالی که برای مثال مدلی با قد ۱۷۱ سانتی‌متر برای فندی کار می‌کند. امیدوارم در ایران نیز به استاندارهای سطح جهانی نزدیک‌ شویم».

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید