۲۸ آگوست روز جهانی شراب قرمز است. این محبوب ترین نوع شراب در جهان است که پیشینه اش به مصر باستان می‌رسد و به خاطر رنگ زیبا، طعم های‌ پیچیده و تانن های قوی خود شهرت دارد. 46 درصد از کل شراب فروخته شده در آمریکا در سال 2020 مربوط به شراب قرمز است. 44 درصد برای شراب سفید و 10 درصد برای شراب رزشراب قرمز فواید سلامتی متعددی دارد و می‌تواند به چندین روش به بدن کمک کند. خواص شراب انگور برای غلظت خون مشهور است و مصرف متعادل آن می تواند از طریق نوعی آنتی اکسیدان، از رگ های خونی در قلب شما محافظت کند.

شراب قرمز

ایا شراب برای غلظت خون خوب است؟ بله، علاوه بر این رسوراترول در شراب قرمز، یک ترکیب گیاهی شبیه به آنتی‌اکسیدان است که مزایای زیادی برای سلامتی دارد. در اصل شراب انگور برای کبد چرب مفید است، موجب کاهش کلسترول مضر و احتمال لخته شدن خون نیز می‌شود. در ادامه به چند واقعیت درباره شراب قرمز خواهیم پرداخت.

فواید شراب قرمز

یک گیلاس در روز برای خانم ها، دو گیلاس در روز برای آقایان. درست است که شراب قرمز برای سلامتی مفید است؛ اما باید مصرف آن را به میزان سالم محدود کرد. ممکن است عجیب باشد؛ اما بسیاری از مطالعات نشان می‌دهد که مصرف متوسط ​​شراب قرمز برای شما عالی است. چرا؟ چون خواص شراب بر قلب بی‌نظیر است. درواقع آنتی اکسیدان های موجود در شراب برای تپش قلب مفید است. همچنین باعث کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، مرگ و میر و دیابت نوع 2 می‌شود.

خاصیت شراب قرمز به خاطر تانن است

تقریبا هر چیزی در شراب که آب یا الکل نباشد، نوعی پلی فنول است. پلی فنول ها شامل تانن، رنگدانه رنگی، رایحه شراب، رسوراترول و تقریبا 5000 ترکیب گیاهی دیگر هستند. از بین این پلی فنول ها، فراوان ترین آنها به دلایل خواص موجود در شراب، پروسیانیدین ها هستند. آنها نوعی تانن غلیظ هستند که در چای سبز و شکلات تلخ نیز یافت می‌شود. این ماده شیمیایی به طور ویژه با مهار کلسترول در رگ ‌های خونی مرتبط است که برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید است.

شراب قرمز

طرز تهیه شراب انگور

تمام معروف ترین شراب های قرمز از جمله Cabernet Sauvignon، Syrah ، Merlot و Pinot Noir تنها از یک گونه انگور هستند: Vitis vinifera که به طور کلی به عنوان انگور شرابی شناخته می‌شود. جالب اینجاست که منشا Vitis vinifera فرانسه نیست؛ بلکه از اروپای شرقی می رسد.

بهترین شراب قرمز

این یک واقعیت است که بسیاری از شراب ها در صورت کهنه شدن طعم بهتری دارند؛ اما شراب قدیمی برای سلامتی آنقدرها هم عالی نیست! شراب‌ قرمز جوان دارای سطح تانن بالاتری نسبت به هر نوع شراب دیگری است. اگرچه به سختی می توان تشخیص داد که دقیقا بهترین شراب های قرمز کدام است؛ اما در زیر چند نکته وجود دارد:

  • شراب های قرمز خشک بسیار بهتر از شراب های شیرین هستند.
  • شراب های قرمز با الکل کمتر (ترجیحا کمتر از 13 درصد ABV) در مقایسه با شراب های الکلی بسیار بهتر هستند.
  • شراب های قرمز با تانن بیشتر (آنهایی که قابض تر هستند) به مراتب بهتر از شراب های کم‌ تانن‌ هستند.