بیوگرافی امین سلمانی

تاریخ تولد امین سلمانی در مهر ماه ۱۳۷۱ است و در تهران متولد شده و در حال حاضر در ایران ساکن است. قد امین سلمانی ۱۸۶ سانتی متر و وزن ۸۲ کیلوگرم، رنگ پوست گندمی به صورت حرفه ای به شغل مدلینگ می پردازد. او از سال ۹۱ یعنی زمان دانشجویی وارد این کار شد و به کمک دوستانش که آن ها نیز به عکاسی فشن علاقه داشتند، کارش را آغاز کرد. او به جز ایران با آژانس های ترک و هندی قرارداد امضا کرد و در عمان و تایلند دو پروژه عکاسی انجام داد. خواننده مصاحبه امین سلمانی باشید تا با حرفه مدلینگ و مسیر کاری امین بیشتر آشنا شوید.

شما در کدام شاخه مدلینگ فعالیت دارید؟
برای آقایان این مساله به دو شاخه فیتنس مدل و فشن مدل خلاصه می‌شود که فشن مدل‌ها، هم به عنوان فتو مدل و هم در کت واک فعالیت می‌کنند و من در هر دو شاخه فعالیت دارم.

ایده فعالیت در شغل مدلینگ اولین بار چگونه به ذهنتان رسید؟
از همان سنین نوجوانی و زمان دبیرستان، به دنیای مد و فشن و مسائل مختلف مربوط به آن علاقه داشتم. عکس های فشن را در مغازه ها و ژورنال های لباس می دیدم. این ژورنال ها آن زمان بیشتر مربوط به کشور ترکیه بود و مدلینگ زیاد در ایران شروع نشده بود. با ورود فیسبوک کم کم مدلینگ در ایران شناخته شد و خیلی ها فهمیدند که کار مدلینگ در ایران وجود دارد. با یک دوربین ده مگاپیکسلی عکس می‌گرفتیم و با توجه به اینکه به ادیت هم آشنایی نداشتیم، عکس‌ها را به همان شکل در فیسبوک به اشتراک می گذاشتيم.

قد امین سلمانی

تا اینکه خودم تصمیم گرفتم یک آلبوم عکس حرفه ای داشته باشم و در فیسبوک منتشر کنم. از این رو در یک استودیوی عکاسی نزدیک خانه، چند عکس با استایل های مختلف گرفتم. عکاس در هنگام کار از من پرسید «آیا به مدلینگ فکر می کنی و علاقه داری؟» من هم گفتم، بله، از این کار بدم نمی آید. ولی چون سن و سال کمی داشتم، فکرش را نمی‌کردم که این کار را به طور جدی آغاز کنم. توصیه عکاس در زمینه ادامه مدلینگ در من تاثیر گذاشت. از نظر او من استعداد، استایل و چهره مناسبی برای این کار داشتم. با انتشار عکس ها در فیسبوک و ارتباط با چند عکاس، اولین کارم را در سال 1391 با یک برند کت و شلوار شروع کردم.

وقتی این ایده را با دیگران در میان گذاشتید، آن ها چه واکنشی داشتند؟
اولین کسانی که این ایده را با آن ها در میان گذاشتم خانواده و دوستانم بودند. با اینکه برایشان تازگی داشت، از من استقبال و حمایت کردند. اما آن زمان اولویت خانواده ام این بود که درسم را جدی تر ادامه بدهم و فکر می کردند شاید اگر بیشتر روی درس تمرکز داشته باشم، بهتر است. دوستانم که از نسل جدید بودند و آشنایی بیشتری با این حرفه داشتند، از این تصمیم استقبال و من را حمایت و تشویق کردند.

تاکنون با چه برندها، عکاسان و مجلات معروفی همکاری داشته‌اید؟
تقریباً با اکثر عکاسان و برندهای شناخته شده ایرانی همکاری داشتم همچنین در خارج از ایران هم فعالیت‌های قابل توجهی داشته‌ام. با مجله‌های GQ Magazine و Femina Magazine که هر دو مجلاتی بین المللی هستند، کار کردم. با برندهای Volvo وVercelli Italy ایتالیا، Fendo سوئیس، ساعت Laxmi و ساعت Bigotti همکاری داشتم. می‌توانم از برندهای Dan Julio و Diwan Saheb که از بزرگ ترین برندهای هندی هستند نیز نام ببرم. همچنین در ایران هم با برندهای Body Spinner، گراد و… کار کردم.

دوست داريد ٥ سال آينده در دنیای کاری كجا باشيد؟
دوست دارم که خارج از ایران و در کشورهای مختلفی که در زمینه مد و فشن کار می‌کنند، فعالیت داشته باشم و بتوانم نام ایران و یک مدل ایرانی را در صحنه های بین المللی و به خصوص در دنیای مد و فشن برجسته و پُررنگ سازم.

مدلینگ امین سلمانی

مهم‌ترین هایلایت زندگی كاری تان در يك سال اخير چه بوده؟
می توانم بگویم فعالیت های بیشتر با برندهای مطرح داخل و خارج از کشور به‌خصوص در کشور هند مهم ترین اتفاق در سال های اخیر برای من بوده است.
لایف استایل شما چگونه است؟
هر هفته بین 5 تا 6 روز و هر نوبت حدود دو ساعت ورزش می کنم. همچنین ورزش تناسب اندام و بدنسازی انجام می دهم. خوشبختانه به خاطر ژنتیکی که دارم سوخت و ساز بدنم خیلی بالاست و به ندرت افزایش وزن پیدا می‌کنم. از این رو نیاز به رژیم غذایی خیلی خاص ندارم. اما یک سری چیزها را همیشه رعایت می‌کنم. مثلاً یادم نمی آید که آخرین بار چه زمانی نوشابه، چیپس و یا پفک خوردم. برنامه خواب مشخصی دارم و معمولاً بین ساعت 12 شب تا یک بامداد می خوابم.

خوراکی مورد علاقه امین سلمانی چیست و چطور در برابر وسوسه خوردن آن مقاومت می‌کنید؟
خوراکی موردعلاقه ام شیرینی جات، بستنی و شکلات است. همانطور که گفتم به دلایل ژنتیکی مجبور نیستم در رژیم باشم، اما در مقابل وسوسه های مربوط به این خوراکی ها رعایت می کنم و در حد متناسب می خورم. چون جدا از بحث تناسب اندام و افزایش وزن، خوردن بیش از حد این موارد برای پوست هم ضرر دارد. معمولاً سعی می‌کنم خوراکی ها و شیرینی های طبیعی را جایگزین آن‌ها کنم و به نظرم تنها راهش همین است.

اگر روزی خسته باشید چطور خودتان را برای ورزش کردن تشویق می‌کنید؟
چون من از سنین خیلی کم ورزش می‌کنم، تا حدی به سبک زندگی ام تبدیل شده و به آن عادت کردم. اتفاقاً اگر یک روز ورزش نکنم خیلی کلافه و کسل می شوم. ولی اگر واقعاً خسته باشم یا احساس کنم توان رفتن به باشگاه را ندارم، معمولاً یک موزیک خوب گوش می کنم و یا یک ویدئوی انگیزشی ورزشی تماشا می کنم. این خیلی حالم را خوب می‌کند و برای رفتن به باشگاه و ورزش کردن انگیزه می‌دهد. همچنین برای رسیدن به هدفم باید حتماً ورزش کنم.

به نظر شما دنیای فشن چه واکنشی به چهره های شرقی و به خصوص ایرانی دارد؟
در حال حاضر دنیای فشن به چهره های شرقی توجه بسیاری دارد و برایشان جذاب است. در مارکت هایی مثل آمریکا و کانادا، به شدت به چهره های شرقی علاقه دارند، ولی متاسفانه برای ما ایرانیان کمی سخت است که بتوانیم در اروپا یا آمریکا کار کنیم. از شمال گرفته تا جنوب کشور همه نوع چهره و ژنتیکی در ایران موجود است و ما ایرانی ها هم می‌توانیم موفق باشیم. اما محدودیت‌ها تا حدودی راه ما را بسته است.

بیوگرافی امین سلمانی مدل

جذاب ترين بخش شغل شما چيست و از كدام لحظه بيشتر لذت می‌بريد؟
جذاب‌ترین بخش شغل ما ارتباط با افراد جدید است. چون در هر پروژه با افراد جدید برخورد کرده و آشنا می‌شویم. افرادی که صاحب برند، میکاپ آرتیست و یا عکاس هستند. این ارتباط‌ها خیلی زیباست. همچنین وقتی می‌بینم خروجی کار زیباست و عکس‌های بسیار خوبی تولید و خلق شده، از آن لحظه هم بسیار لذت می‌برم.

بزرگ ترين درسی كه در طول زندگی گرفتيد چه بوده؟
مهم‌ترین درسی که گرفتم این است که هیچ گاه تسلیم و یا ناامید نشوم. چون حتی در سخت ترین لحظات زندگی هم بهترین اتفاقات پیش آمده است. جایی که حتی به اوج ناامیدی رسیدم و واقعاً دیگر داشتم تسلیم می‌شدم، یک اتفاق خیلی خوب دوباره من را امیدوار کرده و باعث شده بتوانم با انرژی بیشتر دوباره به مسیرم ادامه بدهم.

شعار امین سلمانی در زندگی چيست؟
شعار من این است که رویایتان را زندگی کنید. اگر رویایی در سر دارید مطمئن باشید که حتماً توانایی رسیدن به آن رویا را در خود دارید که در ذهنتان آن را تصور کرده‌اید. زندگی تان را وقف اهدافتان کنید و ببینید که حتماً اتفاق خواهند افتاد.

چه توصیه ای برای کسانی که می خواهند وارد این شغل شوند دارید؟
مهم‌ترین توصیه این است که اگر واقعا پتانسیل و استعدادش را دارید وارد این حرفه شوید. چون در غیر‌این صورت، فقط وقت خود را تلف خواهید کرد و شاید در حرفه دیگری همین زحمت و تلاش را ارائه دهید، فرد موفق تری باشید و به رده های بالایی برسید.

نظرتان درباره مجله پل چیست؟
ما به مجله و رسانه هایی مثل شما خیلی نیاز داریم، چون متاسفانه مدلینگ در ایران زیاد حمایت نمی شود. شما باعث می شوید که ما بیشتر دیده شویم و مخاطبان با شغل ما بیشتر آشنا شوند. از حمایت و حسن توجه تان ممنونم و از اینکه من را برای مصاحبه انتخاب کردید، تشکر می‌کنم.

جدیدترین عکس های امین سلمانی مدل

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید