طـرز تهیـه:

دوروم نوعی ساندویچ است که معمولاً با گوشت و یا مرغ تهیه می‌شود. این غذا به عنوان میان وعده نیز سرو می‌شود و تقریباً شبیه ساندویچ دونر کباب است. برای تهیه‌ دوروم باید ابتدا پیاز را خرد کنید. سپس سینه‌ مرغ را به صورت خلالی برش بزنید. تکه‌های مرغ باید به حد کافی کوچک باشند تا خیلی زود بپزند. نیمی از روغن را درون تابه بریزید و پیازها را سرخ کنید. زمانی که پیاز کمی نرم شد؛ فلفل خشک را خرد کنید، سیر را با کناره‌ چاقو له کنید و آن‌ها را به پیاز در حال سرخ شدن اضافه کنید. حالا باقی روغن را اضافه کنید و یک دقیقه بعد (زمانی که روغن داغ شد) مرغ‌ها را درون تابه بریزید و ۶ دقیقه با حرارت زیاد آن‌ها را بپزید و در آخر نمک و ادویه‌ها را اضافه کنید.
می‌توانید گوجه‌ حبه‌ای‌ خرد شده را با مواد بپزید و یا آن را به صورت خام داخل ساندویچ‌تان قرار دهید؛‌ این بستگی به سلیقه شما دارد. نان لواش را کمی گرم کنید تا نرم شود و مواد را داخل آن قرار دهید. فلفل دلمه‌ای رنگی را به صورت خلالی برش دهید و روی مواد قرار دهید. همچنین می‌توانید از برگ‌های کاهو، خیارشور و سیب‌زمینی سرخ شده یا پوره‌ سیب‌زمینی نیز استفاده کنید. دوروم انواع مختلفی دارد و محتویات آن می‌تواند مرغ، گوشت، ماهی، پنیر، بادمجان، تخم‌مرغ، اسفناج و… باشد. دوروم معمولاً به همراه سس قرمز سرو می‌شود.
دوروم را داخل فویل بپیچید و آن را به عنوان وعده‌ اصلی و یا میان وعده به محل کار یا مدرسه و دانشگاه ببرید. این کار به تازگی و خشک نشدن نان لواش دوروم کمک می‌کند.

مواد لازم:

▪ دو تکه سینه‌ مرغ خلالی خرد شده یا  ۵۰۰ گرم گوشت تکه تکه شده
▪ یک پیاز بزرگ خلالی خرد شده
▪ ۲ حبه سیر له شده
▪ ۲ عدد گوجه حبه‌ای خرد شده
▪ یک فلفل قرمز خشک
▪ فلفل دلمه‌ای رنگی خلالی خرد شده
▪ یک قاشق چای خوری آویشن
▪ یک قاشق چای خوری نمک
▪ نصف قاشق جای خوری فلفل سیاه
▪ ۱ قاشق چای خوری فلفل قرمز
▪ ۴ تکه نان لواش
▪ ۵ قاشق غذاخوری روغن زیتون

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید