علیرضا بقایی (علی زادوری) مدل ایرانی ۳۲ ساله‌ای است که حالا ۳ سالی می‌شود که در کار مدلینگ به صورت حرفه‌ای فعالیت دارد. قد او ۱۸۵ سانتی‌متر و وزن او ۷۱ کیلوگرم است. چشمانش سبز عسلی و سایز لباسش متوسط است. در مصاحبه اختصاصی او با مجله پل، درباره‌ شغلش تعبیر جذابی داشت، او می‌گوید: «تمام تلاش یک مدل برای خودش و بهتر شدن شرایط و پیشرفت است. در نهایت این تلاش به خلق یک هنر ختم می‌شود که بسیار لذت بخش است. سختی‌های شغلم زیاد است؛ همیشه باید در تلاش باشم تا در سطح ایده‌آل ظاهری بمانم.»

این مدل جذاب ایرانی هیچ دوره‌ای در این زمینه ندیده‌است؛ اما پیشرفت خوبی در حوزه‌ کاری‌اش داشته است. علیرضا عامل اصلی پیشرفتش را، تشویق اطرافیان می‌داند. رژیم غذایی خاصی را دنبال نمی‌کند و حتی خودش را فرد پرخوری می‌داند؛ اما راز تناسب اندامش را ورزش مستمر و تاثیر عوامل ژنتیکی می‌داند. او هفته‌ای ۵ الی ۶ روز در هفته تمرین ورزشی دارد. می‌گوید: «مواقعی که فرم بدنی خاصی برای کارم مورد نیاز باشد، رژیم خاصی را دنبال می‌کنم. میوه و سبزی همیشه در وعده‌ غذایی من حضور دارند. فکر می‌کنم خواب منظم هم تاثیرگذار است. شب‌ها دیرتر از ساعت ۱۲ نمی‌خوابم. مقدار کافی آب می‌نوشم، زیرا آب نقش اساسی در حفظ نشاط پوست ما دارد. به طور مرتب نیز از ماسک‌های صورت استفاده می‌کنم.» در ایران با مجله‌ ایرانی به نام معمار و مد امروز و در ترکیه با مجله‌ Alem و مجله‌ پاکستانی Sunday Times و Instep همکاری داشته است.

علیرضا جلوی لنز دوربین عکاسان حرفه‌ای ایـرانی مانند نازگـل انصـاری، علـی مـرادی، اشکان ژوله، نازنین میرعمارتی، داوود دیر، اردلان معـروفـی و مسیحـا شجـاعـی رفتـه است. همچنیـن مـدل عکاسـی عکاسـان خارجی مانند ایحسان اویسل، خیسوس آلونســو، رمــزی اسپنســر، فــوزی اونــدو، نادیــر فیــروزخــان، امــراه آبــی، جــوشکــون تورگوت، ابوبکر آکسوی بوده و با تیم‌های عکاسی مورهیپو، مارکافونی و… همکاری‌
داشته است.

در حوزه‌ عکاسی کامرشال، ادیتوریال و ران‌اِوی مادلینگ فعالیت کرده است. علیرضا متوسط درآمد مدل‌های مرد پر کار در استانبول را حدود ۳ هزار دلار در ماه تخمین می‌زند. اما باید در نظر داشت که چهره‌ مدل‌های ایرانی شباهت زیادی به مدل‌های ترک دارد و بازار ترکیه به دنبال چهره‌های متفاوت است؛ پس فضا برای مدل‌های ایرانی کمی رقابتی‌تر می‌شود. به اعتقاد علیرضا، مشکل دیگر مدل‌های ایرانی غیر طبیعی بودن صورت‌‌شان است. همین موضوع شانس کار برای فعالیت آن‌ها را محدود می‌کند. البته این مشکل برای مدل‌های ترکیه‌ای نیز وجود دارد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید