در مکان‌های مختلفی از استانبول می‌توانید رستواران لب آبی پیدا کنید؛ اما چیلای گل سرسبد آن‌هاست. رستوران و بار چیلای در محله ببک قرار دارد. این رستوران یکی از لوکس‌ترین و البته گران‌ترین رستوران‌های شهر است. چیلای منوی غذا و نوشیدنی متنوع و راضی کننده‌ای را ارائه می‌دهد. اگر یک بار به چیلای بروید، حتماً این مکان به رستوران محبوب‌تان در استانبول تبدیل خواهد شد. رستوران و بار لوکا، رقیب اصلی چیلای در ببک است؛‌ اما چیلای منظره‌ و غذای جذاب‌تری را به مشتریان خود هدیه می‌دهد و محبوب‌تر است. شاید بدون اغراق بتوان لقب بهترین رستوران ببک را به چیلای داد.
فضای چیلای واقعاً خاص و منحصر به فرد است؛ هنگام طلوع و غروب خورشید منظره‌ تنگه‌ بسفر از چیلای بسیار تماشایی می‌شود. چیلای دقیقاً کنار دریاست و حتی مشتریان می‌توانند به ماهی‌های بسفر غذا بدهند. از دکور رستوران (طبقه‌ میانی) توقع زیادی نداشته باشید، زیرا به نظر می‌رسد فضای داخلی مطابق دکور دهه‌ ۷۰ میلادی طراحی شده است. اما سایر بخش‌ها به خصوص فضای باز، تراس و سوشی بار طراحی مدرن‌تر و زیبایی دارند.

منو و بخش‌های مختلف رستوران

طبقه پایین بار، طبقه‌ بالاتر رستوران و طبقه‌ آخر سوشی‌بار و گالری هنری است. برای صرف صبحانه، ناهار، عصرانه، شام و نوشیدنی می‌توان به چیلای مراجعه کرد. منوی این رستوران شامل غذاهای دریایی، مدیترانه‌ای، اروپایی، ترکی، ژاپنی و بین‌المللی می‌شود. چیلای بستنی و دسرهای بسیار هیجان‌انگیزی دارد که توصیه می‌کنیم حتماً آن‌ها را امتحان کنید. یک سرآشپز معروف و دو آشپز اروپایی و آسیایی در آشپزخانه‌ این رستوران مشغول به کار هستند تا غذاهای خوشمزه‌ای که به زیبایی تزیین شده‌اند سر میز شما آورده شوند. هر روز از ساعت ۵ تا آخر شب در این رستوران موسیقی پخش یا اجرا می‌شود. Do�u� Çabakçor و Gökhan Aydo�mus از دیجی‌های چیلای هستند. در سوشی‌بار همیشه موسیقی جاز پخش می‌شود. از ساعت ۱۰ شب تا ۲ صبح سبک موسیقی تغییر می‌کند و ریتمیک‌تر می‌شود. آخر هفته‌ها موزیک شادتر می‌شود تا مشتریانی که در بار هستند بیشتر لذت ببرند.

قیمت‌ها

قیمت کوکتل‌ها و نوشیدنی‌ها از ۶۰ لیر شروع می‌شوند. حداقل قیمت املت‌ بالای ۴۲ لیر و صبحانه بالای ۹۵ لیر است. قیمت سالاد و سوپ بیش از ۴۸ لیر است. مزه‌‌ها از ۵۵ لیر به بالا هستند. شروع قیمت غذای اصلی از ۸۰ لیر است. کمترین قیمت پیتزا و برگرها ۷۰ لیر است. در کمترین حالت برای دسر نیز باید ۴۵ لیر بپردازید. قیمت ساشیمی از ۳۰ لیر، نیگیری از ۱۵ لیر، ماکی ۶ تکه از ۶۰ لیر و هر رول سوشی از ۶۵ لیر شروع می‌شوند. توجه داشته باشید که در چیلای از خارجی‌ها حق سرویس بیشتری دریافت می‌شود؛ پس اگر ترکی می‌دانید به زبان ترکی با گارسون و پذیرش صحبت کنید.

دسترسی و رزرو

برای رزرو باید با شماره‌ 15 63 263 0212 تماس بگیرید یا یک ایمیل به آدرس [email protected] بفرستید. خیلی زود پاسخ شما را خواهند داد. پیشنهاد می‌کنیم حتماً قبل از مراجعه (به خصوص در روزهای آخر هفته) میز خود را رزرو کنید تا منتظر نمانید. در روزهای شلوغ گاهی باید تا نیم ساعت برای خالی شدن میز صبر کنید. لباس مناسب برای این رستوران سبک کژوآل و اسپورت است، اما دقت کنید که لباس خیلی راحت نپوشید به خصوص اگر شب به چیلای می‌روید. سیگار کشیدن در چیلای آزاد است. برای رسیدن به چیلای در خیابان Cevdet Pa�a پیش بروید تا به خیابان Küçük Bebek برسید. کمی از این خیابان بگذرید تا در سمت راست خود رستوران چیلای را ببینید. رستوران‌های معروف ببک لوکال، بایلان و وافل فروشی مشهور ببک در نزدیکی چیلای واقع شده‌اند. اگر با خودروی شخصی به چیلای می‌روید نگران جای پارک خود در محله‌ شلوغ ببک نباشید، زیرا این رستوران پارکینگ دارد؛ کافی است سوئیچ خود را به مسئول پارکینگ بدهید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید