هایلایتر همیشه یکی از رکن‌ های اصلی در دنیای زیبایی بوده است؛ اما یکی از دست کم گرفته ‌شده ‌ترین لوازم‌ آرایشی‌ ها نیز محسوب می ‌شود! شما معمولا زمانی که می ‌خواهید ظاهر کدر پوست خود را اصلاح و‌ برجسته کنید، از انواع هایلایتر استفاده می‌ کنید. با این حال این وسیله آرایشی خیلی کارهای بیشتری به جز برجسته کردن استخوان گونه انجام‌ می‌ دهد. در ادامه به جواب سوال هایلایتر برای چی خوبه هم خواهیم پرداخت.

از هایلایتر چگونه استفاده کنیم

استفاده از هایلایتر چگونه است؟ آرایشگر مشهور لورآل پاریس میگوید: «هایلایتر بدون در نظر گرفتن زمان (روز یا شب) پوست شما را در نور می ‌رقصاندعلاوه بر برجسته کردن استخوان گونه، روش های دیگری برای استفاده از آن وجود دارد: زیر بالاترین قسمت قوس ابرو برای ایجاد جلوه‌ لیفت مانند برای ابروها، همچنین زیر چشم و کانسیلر برای کمک به پوشاندن حلقه‌ های تیره.

هایلایتر

استفاده از هایلایتر در آرایش چشم

مطمئنا همه ما بعضی صبح‌ ها با چشمانی خسته از خواب بیدار می ‌شویم. قطره‌ چشم برای از بین بردن قرمزی چشمان خون‌ آلود مناسب است. آنها مانند جادو عمل می‌کنند؛ اما برای چشمان خسته که شما را پیر نشان می‌دهد و ظاهرتان را آشفته می‌ کند چه باید کرد؟

کمی «هایلایتر سفید» در گوشه ‌های داخلی چشم، آنها را بزرگتر، پهن تر و روشن تر نشان می دهد؟ همچنین ظاهری روشن، باز و جوان ایجاد می‌ کند. هایلایتر یا سایه چشم برای این ترفند بهترین است. بسیاری از افراد از مداد استفاده می کنند؛ اما «پودر» ظاهر طبیعی‌ تری دارد و به چشم‌ها جلوه ظریفی می‌ بخشد.

حتما بخوانید  هدی بیوتی کیست؟

برخی از افراد فکر می کنند هایلایت کردن گوشه داخلی چشم، فقط برای مهمانی ‌های رسمی یا شبانه مناسب است؛ اما اینطور نیست. از بکار بردن هایلایت‌ در گوشه داخلی چشم برای روز نترسید! چگونه این کار را انجام دهید؟ چشمان خود را ببندید و هایلایتر را با دست روی گوشه داخلی چشم بسته فشار دهید. وقتی چشمانتان را باز کردید، چهره زیباتری خواهید داشت!

کاربرد در آرایش صورت

استفاده از هایلایتر در آرایش چگونه است؟ شما حتی می‌ توانید قبل از کرم ‌پودر، آن را بزنید. کرم هایلایتر را به آرامی روی بالاترین قسمت ‌های صورت یعنی شقیقه ‌ها، پیشانی، پایین نوک بینی و زیر استخوان ابرو بمالید. با این ‌روش می‌ بینید که کرم ‌پودر شما نه تنها بهتر پخش می‌ شود؛ بلکه طبیعی ‌تر نیز به نظر می‌ رسد. این ابزار آرایشی حتی توهم لب‌ های پرتر را نیز ایجاد می‌ کند. شما با زدن آن به بالای لب، آن را پرتر نشان می‌ دهید. بهتر است هایلایتر را با یک اپلیکاتور نوک نمدی به دور کل دهان بزنید.

انواع هایلایتر

کاربرد ‌برای بدن

شما می‌‌ توانید از انواع هایلایتر مایع و پودری روی بدن خود استفاده کنید. افراد مشهور از آن روی استخوان ساق پا یا استخوان ران استفاده می کنند. هایلایتر را می‌ توانید با انگشتان خود روی استخوان‌ های ترقوه و مرکز شانه هم اضافه کنیددر کل هر ترفندی که ترجیح می‌دهید و از آن لذت می‌ ببرید را استفاده کنید و هنگام استفاده زیاد فکر نکنید.

هایلایتر برای انواع پوست

چگونه هایلایتر مناسب برای پوست خودمان را پیدا کنیم؟

هایلایتر برای پوست خشک

اگر پوستی خشک دارید این مطلب برای شماست. آرایش برای کسانی که پوست خشک دارند کمی آسان تر از دیگران است. استفاده از هایلایتر میتواند خشکی پوستتان را تا میزان قابل توجهی از دید خارج و کدر بودن آن را کاور کند. ابتدا برای کم کردن این خشکی شما می تواند پوست صورت خود را با استفاده از پرایمرها کمی مرطوب کنید و با هایلایترها درخشندگی اصی به پوست خود ببخشید. بعد از آن پوست صورت خود را با استفاده از کرم پودرهای مایع بپوشانید. البته استفاده از هایلایترهای مایع میتواند برای شما بهتر باشد چرا که میتوانید هم زمان درخشندگی لازم مرطوب بودن را داشته باشید.

هایلایتر برای پوست چرب

از آن جایی که آرایش کردن برای افرادی با پوست چرب سخت تر از دیگران است پیدا کردن هایلایتر مناسب این نوع پوست هم دردسرهای خودش را دارد. اگر شما پوست چربی دارید در ابتدا باید مطمئن شوید که با استفاده از تونرهای مناسب چربی اضافه پوست خود بخصوص در نواحی پیشانی و بینی را از بین برده اید. زیرا چربی اضافی در این نواحی باعث درخشندگی نیز می شود. بعد از آن که از پاک شدن چربی اطمینان حاصل کردید وقت استفاده از پرایمرهای مات است. سعی کنید از کرم پودرهای جامد استفاده کنید تا درخشندگی بی اندازه به پوست خود ندهید. استفاده از هایلایترهای پودری برای شما بهترین گزینه هستند زیرا علاوه بر درخشندگی لازم باعث جذب چربی های اضافی نیز می شوند.

هایلایتر برای پوست سبزه

هایلایتر برای پوست سبزه

گفتیم که رنگ هایلایتر باید از رنگ پوست چند درجه روشن تر باشد از این رو انتخاب برای پوست های تیره شاید کمی دشوار به نظر برسد. اصلا به سراغ رنگ های روشن نروید. این نوع رنگ ها باعث مصنوعی بودن آرایش شما میشوند. اگر پوست تیره دارید بهتر است از هایلایترهایی با طیف های گرم و زرد مثل مسی، طلایی، هلویی گرم و برنز استفاده کنید که کمی براق هستند تا درخشندگی زیادی به پوست شما ندهند و در عین حال بتواند نیاز شما را نیز برطرف کند.

هایلایتر برای پوست‌ روشن

هایلایتر مناسب پوست های روشن باید یک یا دو درجه از رنگ اصلی پوست روشن تر باشد. برای نحوه درست انتخاب این رنگ ابتدا باید بدانید پوست شما چه طیف رنگی ای دارد. اگر پوستتان کمی روشن است و به قولی گندمی است بهتر است برای بهتر دیده شدن نواحی هایلایت شده از رنگ هایی مثل هلویی یا چند رنگ را استفاده کنید. ما در این رنگ‌ها شاهد طیف سرد و گرم هستیم و همین باعث می شود که این رنگ‌ها به پوست شما جذابیت لازم را بیافزاید. استفاده از این نوع هایلایتر برای پوست های روشن باعث طبیعی نشان دادن هایلایت شما میشود.
اگر رنگ پوست شما بیسار روشن و بور است فکر کنید هیچ هایلایتری مناسب رنگ پوست شما و روشن تر از آن نیست که بخواهید از آن استفاده کنید. اشتباه شما همینجاست. شما میتوانید از محصولاتی استفاده کنید که تناژ رنگ های نقره یا سفید و یا حتی شامپانی را دارند. استفاده از این رنگ‎‌ها برجستگی لازم را به نواحی مورد نظرشما میبخشد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید