بیوگرافی پریا قریشی

زنان می توانند در دنیای کسب و کار، حرف های تاز ای بزنند. پریا قریشی کارآفرین جوانی است که در حوزه های مختلف فعالیت کرده و صاحب نام و اعتبار است. پریا قریشی بخشی از فعالیت‌هایش را بر دنیای زنان متمرکز کرده و معتقد است حضور پُرقدرت زنان در عرصه کارآفرینی و کسب و کارهای نو، می‌تواند معادلات اقتصادی جهان را دستخوش تغییر کند. پریا در این گفتگو از سوابق، رویاها، تجربیاتش به عنوان کارآفرین و بنیان‌گذار با تجربه طولانی در صنعت فناوری اطلاعات و خدمات گفته است. او همچنین به عنوان عضو هیئت مشاوران در چند شرکت فعالیت می‌کند و به شرکت‌های نوپا در دستیابی به اهداف خود کمک می‌کند که بخشی از لذت کاری برای او است. مجله پُل شما را دعوت می‌کند تا از صحبت‌ها و تجربیات ارزشمند پریا قریشی عزیز بهره ببرید.

چطور شد که وارد دنیای کارآفرینی شدید؟

پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه بین‌المللی مد در نروژ، هشت سال با گروه Warner به عنوان طراح مد، خریدار و مدیر کار کردم. بعد به برند لوکس خرده‌فروشی Floyd by Smith منتقل شدم. برای تکمیل فضای خالی در بازار، سرویس موبایل حرفه‌ای اما با قیمت مناسبی در زمینه آرایش مو در امارات را راه‌اندازی کردم. خدمات Blowout&Go با پلتفرم تکنولوژی زیبایی BGX به سرعت در حال گسترش است و با ارائه استایلیست‌های حرفه‌ای و محصولات زیبایی در ۳۰ دقیقه به مشتریان خدمات ارائه می‌دهد. این سرویس در لندن، پاریس، امارات متحده و آمریکا راه‌اندازی شده است.

از ابتدای مسیرتان برایمان بگویید. آیا حامی مالی خاصی داشتهاید؟

واقعیت این اس که شناخت زیاد من در زمینه مد، کمک زیادی به فعالیت حرفه‌ای و کاری‌ام می‌کرد. هر انسانی با داشتن همکار و ‌شرکای خوب می‌تواند به اهداف خود برسد. من از لحاظ مالی همیشه پشتوانه خودم بوده‌ام؛ اما در بیزینس‌هایم، شریک و سرمایه‌گذار داشته‌ام؛ اما اینکه ساپورت مالی شوم خیر! همیشه با کسانی کار می‌کردم که در زمینه کاری خود بسیار با تجربه بودند.

یکی از اولین تجربیات کاری من، کار در یک شرکت کارآفرینی بازاریابی بود که در آن به عنوان بازاریاب فعالیت می‌کردم. این تجربه برایم بسیار سودمند بود و به من کمک کرد که مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت در دنیای کار را کسب کنم. ورود به دنیای کارآفرینی برایم نتیجه ترک شغل قبلی و تصمیم برای شروع کسب و کار خودم بود. با مطالعه و تحقیق در زمینه کارآفرینی، شناخت بهتری از این دنیا پیدا کردم و در نهایت تصمیم گرفتم با شروع یک کسب و کار کوچک، خودم را به چالش بکشم و تجربیات جدیدی بدست آورم.

پریا قریشی کار آفرین زن

آیا برای مدیریت دوره خاصی را گذراندهاید؟

من دوره‌های آموزشی در زمینه مدیریت کسب و کار، بازاریابی، مدیریت زمان و مهارت‌های فردی و ارتباطی گذرانده‌ام. این دوره‌ها به من کمک کردند تا مهارت‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی و مدیریت کسب و کار را بیشتر کسب کنم.

من همیشه معتقد هستم کار و چالش‌های کاری باعث افزایش تجربه می‌شود و من بسیار به دوره کوتاه علاقه داشته و دارم تا فاصله میان کار و دانش‌ام را برطرف کنم. به عنوان مثال: در business and leadership یک سری دروس کوچک و آنلاین را ‌گذرانده و یا با کسانی که در زمینه مشترک با من فعالیت بزرگ‌تری می‌کردند، خودم را همراه و‌ به روز رسانی کرده‌ام.

در حال حاضر چند بیزینس را مدیریت میکنید؟ لطفاً کمی توضیح دهید.

من مشاور و راهنما پنج شرکت استارتاپ بزرگ هستم و کمک می‌کنم تا بیزنس خود را گسترده‌تر کنند که شامل مشاوره، فروشگاه آنلاین، املاک و… هستند و در زمینه digital marketing به آنها کمک می‌کنم. در واقع بیزینس‌های من شامل یک شرکت مشاوره کسب و کار، یک شرکت فروشگاه آنلاین و یک شرکت بازاریابی دیجیتال هستند.

درباره شرکت blowout&go برایمان توضیح دهید.

وقتی دخترم به دنیا آمد و با آن مشغله کاری، همیشه احساس می‌کردم یک فاصله‌ای در مارکت برای مادران و یا بانوان اهل بیزینس وجود دارد و از خود می‌پرسیدم« چرا یک سرویس حرفه‌ای وجود ندارد که در محل کار یا خانه شخص را برای هر مراسمی که قصد رفتن دارد استایل کند». در آن زمان یعنی سال ۲۰۱۵ تحقیق کردیم و دیدیم که همچین شرکتی در کل خاورمیانه وجود ندارد و آنجا بود که استارت این ایده را در پارکینگ خانه خود زدم. در ابتدا از یک استایلیست معروف دعوت به همکاری کردم و با توجه به نت ورک قوی با UAE و همچنین با استایل کردن اطرافیان خود و همین طور اضافه کردن هیر استایلیست یعنی شخصی که کار کوتاهی، رنگ  و… مو را انجام می‌دهد، بیزینس خود را راه اندازی کردم و حدود شش ماه بعد کار خود را گسترده‌تر کردیم.

در سالگرد شرکت، در استیج یکی از بزرگ‌ترین هتل‌های اینجا و با حضور ۸۰۰ نفر، افتتاحیه blowout&go را برگذار کردیم که پشت آن در یکی از بزرگ‌ترین سوله‌ها، آکادمی مو و آرایش و استودیو عکاسی را بازگشایی کردیم. همچنین یک مدیر تکنولوژی را برای مدیریت هوشمند زمان در هنگام خدمات‌رسانی به مشتریان به تیم اضافه کردم تا بتوانیم یک اپلیکیشنی بسازیم که استایلیست‌ها را از زمان شروع کار تا پایان کار مدیریت کنیم؛ پس ما شروع به جمع‌آوری اطلاعات کردیم تا تکنولوژی خود را بزرگ‌تر کنیم.

اینگونه شد که برای گسترش به تمام سالن‌های سطح شهر که بیشتر خدماتشان مختص به بانوان بود دعوتنامه فرستادیم و آنها  را وارد کمپانی و اپ کردیم که بتوانند تا شعاع شش کیلومتری آرایشگران خود را نزد مشتریان بفرستید. در این نقطه بود که توانستیم برای اولین بار از سال ۲۰۱۸ با برندهای معتبر مثل لوریال، بالمین و… قرارداد ببندیم و اولین کمپانی باشیم که بر روی استیج رفته و با اوبر قرارداد بسته است تا پارتنر ما شوند و اینگونه شد که کمپانی ما جهانی شد و در پنج شهر مختلف یعنی سیلیکون ولی، لندن، پاریس، نیویورک، کالیفرنیا شروع به کار کردیم تا وقتی که چالش‌های من شروع شد.

در واقع باید ذکر کنم که این شرکت تحت مدیریت خودم، به یک نام آشنا در منطقه Mena در خاورمیانه و شمال آفریقا تبدیل شده بود و با همکاری نزدیک با برندهای برتر بین‌المللی زیبایی، تیم خدمات اساسی را برای بسیاری از سلبریتی‌ها، کارآفرینان و برندهای مد برجسته در خاورمیانه و سراسر جهان فراهم می‌کرد.

درباره شرکت bgX برایمان بگویید.

ایده جذابی است که خدمات زیبایی به خانه‌ها راه پیدا کند. این پلتفرم شبکه‌ای از سالن‌های پریمیوم در سراسر جهان دارد و در حال حاضر سریع‌ترین پلتفرم Ecomm است که در 30 دقیقه محصولات حرفه‌ای را به مشتریان شهری ارائه می‌دهد. تاکنون بیش از 25 هزار برند زیبایی و بیش از 6 هزار برند سالن در سراسر جهان در پلتفرم BGX همکاری کرده‌اند. به عنوان موسس، به آینده روشن BGX بسیار امیدوارم.

made for you and pariya ghoreyshi

به تازگی باشگاه «ساخته شده برای تو» را راه اندازی کردید. هدف آن چیست؟

داستان made for you بسیار قشنگ است و از چالش‌های یک زنی که خود دنبال راه حل برای مشکلات می‌گذشته شروع شده است. دوران سخت شرکت خود که بسیار بزرگ  شده بود، بین شرکا و همسر سابقم صدای خود را از دست داده بودم و دیگر قدرت تصمیم‌گیری نداشتم، همه اینها باعث شد سعی کنم به دنبال خدماتی بگردم که زنان در زمینه مشترک با من، بتوانند دانش خود را بیشتر کنند. در اینجا، متوجه فاصله بزرگی در مارکت شدم و دیدم زنان هر چقدر بزرگتر هستند چالش‌های بیشتری هم دارند.

با network بزرگ خود از دکتر، وکیل و… که صحبت می‌کردم، همگی در این زمینه حس تنهایی در دنیای کارافرینی را داشتند و آنجا بود که تصمیم گرفتم یک موسسه‌ای ایجاد کنم که بتواند یک حامی برای رهبران مختلف در هر زمینه‌ای در دنیا باشد و همین باعث شد من چهار همکار موفق در رشته کاری خود را وارد کردم که کارهای بسیار بزرگی انجام داده بودند. ما یک تیم در سیلیکون ولی شدیم و با دولت قرارداد بستیم و توانستیم بعد از یک سال و نیم تلاش، بستری بسازیم تا یک پلی باشیم برای خانم‌های اهل بیزینس، حتی کوچک، تا بتوانند نتورک داشته باشند، marketing خود را بالا ببرند، با سرمایه‌گذاران مختلف ارتباط بگیرند و با کل زنان دنیا در تماس باشند. این کمپین را شش ماه پیش آغاز کردیم و در حال حاضر ۶۰۰ اعضا در کلاب داریم با اینکه هنوز درهایش را به طور کامل باز نکرده‌ایم.

به نظرم زنان کارآفرین در صنعت با مسائل مختلفی روبرو هستند. آن‌ها برای مواجهه با چالش‌های جمع‌آوری منابع مالی و مشکلات روزانه کسب و کارهای کوچک نیازمند تخصص و تجربه و همراهی هستند. فکر می‌کنم یک شبکه پشتیبانی قوی برای موفقیت کارآفرینی لازم است. برای رسیدن به رویاها باید جاه‌طلب بود. این باشگاه شامل یک شبکه الهام‌بخش از کارآفرینان، زنان قدرتمند و مدیران صنایع مختلف است که به سوی پیشرفت و نوآوری حرکت‌ می‌کنند. این باشگاه، درهایی را برای زنان از فرهنگ‌ها و نسل‌های مختلف باز می‌کند. با درک صنعت و چالش‌های آن، یک سازمان برای کمک به مدیران زن دیگر تاسیس کرده‌ام. همانطور که ما همه می‌دانیم، هر چند سفر کارآفرینی جذاب است، اما به نظرم درآمدزایی و استقلال برای هر شخصی مهم است.

به نظر شما درآمدزایی و استقلال چقدر برای یک خانم مهم است؟

داشتن پول شخصی، اعتماد به نفس شما را بالا می‌برد. وقتی مسئولیت آینده مالی خود را بر عهده می‌گیرید و در مورد کسب درآمد آموزش می‌بینید، می‌توانید شروع به ایجاد جریان‌های درآمدی متعدد، پس‌انداز، سرمایه‌گذاری و ساخت خود کنید.

سختترین تجربه کاریتان را به خاطر دارید؟ چطور از پس آن برآمدید؟

بیشتر کارآفرینان مجبور می‌شوند ساعت‌های طولانی کار کنند تا مشتریان را ثبت‌نام کنند، پول را دریافت کنند و درب‌های کسب و کار را باز نگه دارند. تعادل بین کار و زندگی می‌تواند برای شخصی که سرمایه‌گذاری را شروع می‌کند، بسیار چالش برانگیز باشد و صادقانه بگویم یکی از سخت‌ترین چیزها در مورد کارآفرینی است.

البته اینکه به عنوان یک زن در دنیای تکنولوژی پنج شش سال پیش فعالیت کنم و بتوانم خودی نشان دهم هم جز سخت‌ترین تجربه کاری من بود؛ چرا که زنان، مخصوصا در زمینه تکنولوژی، همیشه در رده دوم قرار می‌گیرند و چالش‌های من مخصوصا از جایی شروع شد که با همسر سابق خود همکاری می‌کردم و او بیشتر در این زمینه تجربه داشت و باعث شد در شرکت سرمایه‌گذاران زیادی وارد شوند و خود من به عنوان موسس دیگر صدای رسایی نداشتم و همین دلیلی می‌شد که خودم را  به روز کنم و دنیای تکنولوژی را یاد بگیرم.

عکس پریا قریشی

در واقع  بیزینس داشت بزرگ می‌شد و شرکا تصمیم گرفته بودند به جای اپلیکیشن، مدل enterprise شود و همین باعث خروج من از کمپانی شد. علت نام بیزینس جدید من، یعنی made for you همین مسئله بود؛ چرا که زمانی که شخص می‌خواهد بزرگ‌تر شود تلاش می‌کنند شرایط را سخت‌تر کنند؛ البته باید بگویم که من آدم فمنیستی نیستم و عقیده دارم همیشه مرد و زن در کنار هم بسیار موفق می‌شوند و این مرتبط با هیستوری و فضای made for you شد.

مهمترین هایلایت زندگی کاریتان که به آن افتخار میکنید چه بوده؟

همکاری با برندهای معروف و معتبر دنیا و انتشار برای made for you که  بالای ۲۰۰ زن معتبر در هر زمینه‌ای را در یک شب به عنوان اعضا وارد کنیم و با هم بتوانیم این بیزینس را بزرگ‌تر کنیم جز هایلایت‌های مهم زندگی من است. من در دوره کاری مسائل زیادی دارم که می‌توانم به آن افتخار کنم

بیش از یک دهه پیش که کسب و کار خود را شروع کردم، نکات برجسته زیادی وجود داشت و من بسیار خوش شانس بودم که در این مدت نقش‌ها و فرصت ‌های مختلفی داشتم. مدیریت تیمی متشکل از بیش از 30 آرایشگر و Hair Stylists از تمام نقاط جهان، نقشی است که همیشه با افتخار به آن نگاه خواهم کرد؛ زیرا احساس می‌کنم نه تنها توانستم آن‌ها را رهبری کنم، بلکه به آن‌ها چشم‌اندازهایی در زندگی نیز بخشیدم.

همچنین توانستم همراه با آن‌ها اولین خدمات آرایش مو و صورت را در خاورمیانه داشته باشم و تیم خود را در مسیرشان از آموزش تا ورود به دنیای کار مدیریت کنم و به آن‌ها کمک کنم تا یاد بگیرند و رشد کنند. البته این نقش چالش‌های زیادی برایم به همراه داشت و در آن دوران بود که فکر کردم زندگی کارآفرینی، به تنهایی زندگی کردن است!  فراز و نشیب های زیادی دارد و به خصوص ما خانم ها خیلی چیزهای بیشتری را پشت سر می گذاریم تا به جایی که در زندگی می خواهیم برسیم.

پریا قریشی

تاثیرگذارترین فرد و بزرگترین مشوق پریا قریشی در زندگی کیست؟

من بسیار خوش شانس بودم که با افرادی آشنا شدم که هر کدام در زمینه خود بسیار موفق بودند و در حال حاضر دوستان من هستند. در کنار آنها باید بگویم دخترم بسیار مشوق من است. فقط بچه‌ها نیستند که رشد می‌کنند. والدین هم رشد می‌کنند. همانقدر که ما تماشا می‌کنیم تا ببینیم فرزندانمان با زندگی خود چه می‌کنند، آن‌ها هم ما را تماشا می‌کنند تا ببینند ما با زندگی خودمان چه می‌کنیم. من نمی‌توانم به فرزندم بگویم که به دنبال هدف زندگی خود باش. تنها کاری که می توانم انجام دهم این است که خودم به آن دست پیدا کنم. سپس راه را برای او باز کنم! دخترم بارها به من یاد داده است که در لحظه حال زندگی کنم. اگرچه تنها 10 سال دارد؛ اما من هر روز چیزهای زیادی از او یاد می‌گیرم.

پریا قریشی چه ویژگیهایی داشت که به یک بانوی موفق تبدیل شد؟

هنوز برای موفق شدن راه درازی دارم تا به اهدافم برسم و خودم را یک بانو کاملا موفق بدانم؛ چرا که راه دراز است و تجربیات زیادی به دست خواهم ‌آورد. هر روزی که انسان کار می‌کند، باید دانش خود را افزایش دهد و با وجود made for you، مهم‌ترین بخش کار من این است که حامی زنان دنیا باشم و این فاصله میان زنان و مردان از ابعاد مختلف را کاهش دهم.

من موفقیت را فرآیندی می‌بینم که در آن چالش‌ها من را تشویق می‌کنند تا از زوایای مختلف به مسائل نگاه کنم و راه حل‌های خلاقانه‌ای برای مشکلات پیدا کنم. رویارویی با چالش‌ها به من کمک می‌کند تا همزمان که امیدوارم و سعی می‌کنم شرکت به اهداف خود دست یابد، خودم هم پیشرفت هم کنم.

تا به حال به کدام یک از آرزوهای بچگی خود رسیدهاید؟

به خیلی از آرزوهایم تا به الان رسیده‌ام و خیلی دیگر وجود دارد که می‌خواهم برای آن تلاش کنم تا محقق شوند.

شما اوایل کودکی خود را در ایران بودهاید. از خاطرات بچگیتان در ایران برایمان بگویید.

در کودکی در ایران زندگی می‌کردم و خاطرات زیادی از بازی‌های کودکی، دوستان و خانواده دارم. ایران یک کشور با تاریخ و فرهنگ بسیار کهن و باافتخار است و مردم آن با فرهنگ پویا و تنوع فرهنگی در تعامل هستند. هنر، معماری، غذا و شیرینی‌های ایرانی در سطح جهانی شناخته شده و محبوبیت دارند. صنایع دستی و کشاورزی ایران به دلیل کیفیت بالا و تنوع در جهان شناخته شده‌اند.

اگر بخواهید ایران و فرهنگ ایرانی را برای افراد خارجی توصیف کنید، چه چیزهایی را برایشان تعریف میکنید؟

من یک ایرانی مغرور هستم و همیشه بوده‌ام! در سن خیلی کم به نروژ رفتم؛ اما همیشه به ریشه‌هایم پایبند بوده‌ام. یک سری چیزها در مورد فرهنگ ما وجود دارد که من به آن‌ها افتخار می‌کنم و در مورد آن‌ها زیاد صحبت می‌کنم. هنر فارسی، شعر، خطاطی، غذا، زبان‌ و تعارف کردن معروف ایرانی!

تفاوت کار در ایران، دبی و سایر کشورها را در چه مواردی میبینید؟

دسترسی به جهان! این مهمترین چیزی است که هر کسب و کاری به آن نیاز دارد! همانطور که همه ما می‌دانیم، امارات متحده عربی بسیار سخت کار می‌کند تا قطب شماره یک باشد؛ اما متاسفانه در ایران اینطور نیست.

به نظرتان کدام یک از محصولات ایرانی توانایی جهانی شدن را دارد؟

این سوال خیلی سختی است؛ زیرا به کسب و کار و زمینه فعالیت آن بستگی دارد. با این حال من معتقدم که باید بیشتر روی جهانی کردن سفال‌ها و هنر عمومی و هنرمندان خود کار کنیم. همچنین معتقدم غذاهایمان باید مانند غذاهای هندی و چینی، جهانی‌تر شوند.

بزرگترین هدف پریا قریشی در زندگی چیست؟

هدف بزرگم، داشتن یک زندگی معنادار و با ارزش است. تلاش برای قدرت بخشیدن به زنان بخشی از این معناست.

تعریف پریا قریشی از «خوشبختی» چیست؟

فقط آرامش؛ زیرا اگر آرامش داشته باشید، باقی چیزها هم به دنبال آن خواهند آمد!

نظرتان درباره ازدواج و زندگی مشترک چیست؟

این برای کسی که به تازگی جدا شده، یک سوال خنده‌دار است. من فکر می‌کنم تعریف ایده‌آل ازدواج، این است که یک زندگی را با هم به اشتراک بگذارید؛ حتی اگر در بسیاری از موارد اینطور نباشد. من معتقدم قبل از اینکه دیگران را اولویت قرار دهیم، باید اول خودمان یک آدم کاملاً جدید شویم. وفاداری کلید شماره یک در زندگی زناشویی است که متاسفانه در بسیاری از موارد اینگونه نیست.

رابطهتان با دخترتان چطور است؟

من بابت داشتن او شکرگذارم و خوشحالم که او را در زندگی خود دارم. او باهوش است و همه چیز را درک می‌کند! از سن کم به او یاد دادم که برای رسیدن به اهدافش باید قوی باشد و فقط تمرکز کرده‌ام تا به او آموزش دهم اعتماد به نفس داشته باشد! باقی چیزها را در زندگی یاد خواهد گرفت؛ اما اگر به توانایی‌ها و تصمیمات خود اطمینان داشته باشد، در زندگی بدون ترس قدم خواهد برداشت. من در شرایط مهم و زمان هایی که به من نیاز دارد، در کنارش هستم.

پریا قریشی و دخترش

آیا دخترتان هم دوست دارد راه شما را ادامه دهد؟

بله، بسیار زیاد و این من را خوشحال می‌کند؛ زیرا احساس می‌کنم او به من نگاه می‌کند! او یک روحیه کارآفرینی در ذهن خود دارد. من سعی می‌کنم خودم باشم و او اگر بخواهد مسیر من را دنبال کند، با تجربه‌ای که دارم به او کمک می‌کنم تا به اهدافش برسد.

درباره روتین روزانه خود (رژیم غذایی، ورزش، خود مراقبتی) برایمان بگویید.

هیچ روتین خاصی ندارم. من عاشق فعالیت هستم و ورزش مورد علاقه‌ام Padel Tennis است؛ زیرا اجتماعی و سرگرم کننده است، به تمرکز زیادی نیاز دارد و به من انرژی می‌دهد! باید بگویم که من عاشق غذا هستم و معتقدم غذا یکی از لذت‌بخش‌ترین چیزهایی است که ما انسان‌ها داریم، عاشق درست کردن غذا و نشستن با دوستان و خانواده هستم. همچنین ورزش بوکس هم انجام می‌دهم. بوکس به من کمک می‌کند تا ذهنم را درگیر کنم و هر روز ناامیدی را از بین ببرم. آن را به شدت توصیه می کنم! به غیر از این‌ها بیشتر روزم با دخترم و کارم سپری می‌شود.

در روز چند ساعت کار میکنید؟ چطور میتوانید به تمام کارهای خود برسید؟

25 ساعت! گاهی اوقات احساس می‌کنم 25 ساعت در روز کار خواهم کرد! البته روزهایی هم دارم که راحت باشم، استراحت کنم و سعی کنم خودم را متعادل سازم.

روزانه چقدر زمان را به فضای مجازی اختصاص میدهید؟

یک بخش بزرگی از بیزینس و کار شخصی من به عنوان نماینده شرکت و کارهای تبلیغاتی، مربوط به فضای مجازی است. من همزمان کار marketing هم انجام می‌دهم و ۹۰ درصد استفاده من از فضای مجازی در خصوص کار است.

بنظرتان در زندگی افرادی که شما را دنبال میکنند، چقدر تاثیرگذار هستید؟

سعی می‌کنم با خودم بودن، با واقعیت‌های زندگی و اتفاقات روزمره، با قسمت‌های زیبا زندگی و فعالیت‌های حرفه‌ایم، برای مخاطب تاثیرگذار باشم

پریا قریشی به عنوان یک خانم شاغل، ترجیح میدهد اوقاتفراغت و زمان استراحت خود را چگونه سپری کند؟

من عاشق سفر هستم. با فرهنگ‌های جدید آشنا می‌شوم و دخترم را هم همراه خود می‌برم تا درس‌های زندگی را یاد بگیرد؛ زیرا معتقدم بهترین مدرسه در زندگی، سفر است! اینکه در مورد فرهنگ‌ها و سنت‌های دیگر یاد بگیرد و درک کند که چگونه باید متواضع بود. به غیر از این، سپری کردن یک روز در ساحل زیبا با دوستان صمیمی هم از کارهای موردعلاقه من است.

چه توصیهای به دخترخانمهای ایرانی دارید؟

ارزش شما بسیار بیشتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. اطراف خود را با دوستان خوب احاطه کنید. با خود صادق باشید. مهم نیست دیگران چه کاری انجام می‌دهند، به خودتان ایمان داشته باشید، به قضاوت درونی خود اعتماد کنید و تحت تاثیر نظرات دیگران نباشید.

نظرتان درمورد مجله پُل چیست؟

به کار حرفه‌ای که انجام می‌دهید ادامه دهید! آفرین به شما که چنین تیم بزرگی دارید. به درخشش خود ادامه دهید.

 

با پل در ارتباطیم

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید