لوکس ترین برند ترکیه Vakko

برند واکو درسال 1934 اولین بار توسط ویتالی هاکو با نام شن شاپکا افتتاح شد. درسال 1938 ویتالی در مغازه شن شابکا که مغازه کوچکی بود با استفاده از نخ و پنبه های ترکی مد روز ترین شال هارا تولید می کرد. با محبوب شدن شال های ویتالی مغازه شن شاپا به اسم واکو تغییر نام داد و در سال1962 اولین شعبه اش را در بی اوغلو افتتاح کرد. مغازه واکو در آن زمان بزرگ ترین و لوکس ترین مغازه در ترکیه محسوب می شد. در سال 1969 شرکت اصلی این برند با مساحت 40.000 متر مربع در منطقه مرتر افتتاح شد. از ویژگی های منحصر به فرد این شرکت وجود گالری های هنری و تابلو و مجسمه های هنرمندان مشهور ترکیه بود که نشانگر اهمیت ویژه این برند به هنر و هنرمندان بود.

برند واکو ترکیه

تاریخچه برند واکو

در سال 1973 دومین و سومین شعبه در شهر های ایزمیر و آنکارا افتتاح شد. واکو در سالهای پس از آن با تبلیغات و کتواک های منحصر به فردی که برگزار میکرد روز به روز بیشتر شناخته می شد. در سال 1981 به مناسبت تولد 100 سالگی آتا ترک این برند نمایشی که آمیخته ای از هنر و مد بود تحت عنوان آنادولو گونشی اماده کرد و در شهر های رم، ویینا، بروکسل، پاریس و لندن برگزار کرد و توانست فرهنگ مد نوین ترکیه را به کل دنیا معرفی کند.

در سال های پس از آن واکوو توانست با استفاده از ذهن خلاق خود مغازه هایی تحت عنوان واکوراما را افتتاح کرد که در کنار فروش پوشاک های برند خود، موزیک فستیوال فعالیت های هنری و ورزشی برگزار میکرد. این کانسپت تابه الان در زمان های خاصی از سال درحال اجرا است. در سال 1988 لوگوی برند واکو به مناسبت 50 سالگی از طرف طراح انگلیسی به نام سیرترنس کنران مجددا طراحی شد که تا به الان استفاده میشود.

برند vakko

فعالیت های واکو

وقتی آوازه شهرت و موفقیت این برند در دنیا پیچید، مدیر این برند تصمیم گرفت تا در حوضه هایی به غیر از پوشاک نیز فعالیت کند. در سال های پس از آن واکو اولین برندی شد که هم تولید شکلات تخت عنوان واکو سوپرفاین و هم تولید ادکلن هایی از قبیل پیو پیو و کاتیا هم زمان انجام داد. افتتاح فرکانس رادیویی پاور اف ام که یکی از محبوب ترین فرکانس های رادیوای ترکیه است و شرکت اورگانیزاسیون تحت عنوان واکو اسپیس از جمله فعالیت های خارج حوضه تخصصی خود بود.

در سال 1998 واککو برای تیم ملی ترکیه و ترکیش ایر لاین لباس طراحی کرد که مورد بسند بسیاری از افراد و داوران قرار گرفت. در سال 2000 تمامی برند ها و طراح های درجه یک دنیارا در کلکسیون واکوراما وی تو کی یکجا جمع کرد و اولین مغازه دیوتی فری و در سال های پس از آن اولین شعبه خارج از کشور خود را در شهر های فرانک فورت و هامبورگ افتتاح کرد. این برند با طراح های مشهوری از جمله ورا ونگ، زک خوسن و استیفن جونز برای طراحی لباس عروسی و کلاه های خاص همکاری کرد
همچنین واکوهوم به خاطر طراحی های منحصر به فردش در اشیا خانه از طرف Wallpaper Magazine و Archidi Magazine به عنوان بهترین برند سال انتخاب شد.

در سال های اخیر رستوران Vakko Bistrot در مراکز خرید استانبول از جمله: وادی استانبول، امار اسکوور و آک مرکز و اتاکولر در شهر انکارا افتتاح شد. با گذشت بیش از 80 سال این برند نه تنها در ترکیه بلکه در بسیاری از کشور های اروپایی هنوز محبوبیت خود را حفظ کرده که نشانگر موفقیت و حفظ ذهن خلاق این برند است.

این برند برای مشتری های بین المللی و آنلاین خود خط پشتیبانی 24 ساعته برقرار کرده که از این طریق خریدار ها میتوانند از جدید ترین طراحی ها و ویزگی های انها با خبر شوند و یا در صورت وجود هر گونه مشکل به راحتی آن را رفع کند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید