دنیا مسیحا مدل ۲۷ ساله‌ ایرانی با قد ۱۷۲ سانتی‌متر، وزن ۵۰ کیلوگرم، سایز ۳۴ (XS)، رنگ چشم قهوه‌ای و موی مشکی است. از زمان کودکی به تماشای مدل‌ها در تلویزیون علاقه داشت و سعی می‌کرد راه رفتن آن‌ها را تقلید کند. زمانی که ۱۷ ساله شد کارش را با تشویق و حمایت اطرافیان آغاز کرد. دوره‌های آکادمیک مدلینگ را نزد یک تیم فرانسوی گذراند. به مدت ۷ سال در ایران کار کرد و حالا بیش از ۲ سال است که در ایتالیا مشغول به کار است. در ایران مدل بیوتی بود؛‌ زیرا موهای بلندی دارد و چهره‌اش برای این کار مناسب است و حالا در ایتالیا مدل بیکینی و فشن شده است. می‌گوید زمانی که در ایران بود به خاطر چهره‌ طبیعی و ابروهای پهن و مشکی‌اش گاهی مورد انتقاد قرار می‌گرفت؛ اما حالا در ایتالیا همین خصوصیات باعث منحصر به فرد شدن چهره‌اش شده است. معتقد است چهره‌های شرقی و طبیعی در اروپا طرفداران بسیاری دارند.

دستاوردهای برجسته‌ دنیا
در ایران با عکاسان، میکاپ‌آرتیست‌ها و طراحان لباس همکاری داشت. ۳ سال مدل ثابت شرکت لورآل بود و با آرایشگران موی مطرح بین‌المللی کار کرد. وقتی به ایتالیا آمد بعد از دو ماه موفق به عقد اولین قرارداد کاری با آژانس‌های مدلینگ ایتالیایی شد. در این کشور برای برندهای ایتالیایی و فرانسوی استرالیایی،‌ روسی و طراحان سرشناس کره‌ای کت‌واک داشت. عکس‌های او دو بار در یکی از معتبرترین هفته‌نامه‌های ایتالیایی به نام Grand Hotel چاپ شده‌اند. سال گذشته در موزیک ویدئویی از خواننده‌ زن ایتالیایی معروف، Elettra Lamborghini حضور داشت. طی این پروژه‌ها با عکاسان مطرح و سرشناسی که اسامی آن‌ها در هفته‌ مد میلان به چشم می‌خورد همکاری کرد. در حال حاضر در شهر میلان با آژانس‌های مد کار می‌کند و دوست دارد در هفته‌ مد میلان حضور داشته باشد.

رازهای دنیا در مراقبت از پوست و مو
دنیا توصیه‌های ساده و کاربردی برای مراقبت از پوست و مو دارد. می‌گوید که حتماً باید قبل از خواب پوست را به خوبی تمیز کرد و بعد با یک کرم شب ماساژ داد. خودش همیشه از میوه‌ها ماسک صورت طبیعی درست می‌کند. معتقد است که نیازی به پرداخت هزینه‌های زیاد برای دکتر زیبایی و یا جراحی نیست و هر کسی با هزینه‌ کم و مواد طبیعی و ماساژهای کوتاه در صبح و شب، می‌تواند پوست زیبا و جوانی داشته باشد؛ البته از نظر او تغذیه‌ درست و ورزش نیز تاثیر بسیار زیادی دارند. درباره‌ مراقبت از موهای سالم و بسیار بلندش می‌گوید: «سعی کنید برای موهایتان از مواد شیمیایی استفاده نکنید، خودم موهایم را رنگ نمی‌کنم. منظورم این نیست که هرگز این کار را نکنید، شاید خودم هم در آینده موهایم را رنگ کردم. سلامت و پرپشتی موهای من به خاطر استفاده نکردن از رنگ مو، ژل، تافت و… است. بیشتر از روغن نارگیل و روغن زیتون و ماسک‌های آبرسان مو استفاده می‌کنم. شرط من برای همکاری استفاده نکردن از سشوار، بابلیس و اتوی مو است؛ چون موهای من به صورت طبیعی لخت است، اگر نیاز به موی فر باشد، از شب قبل موهایم را می‌بافم».

دو روی مدلینگ؛ سختی‌ها و لذت‌ها
زمانی که در ایران بود علاوه بر محدودیت‌ها؛ قضاوت‌های نابه‌جای مردم نیز کمی ناراحتش می‌کرد. فکر می‌کند دلیل این قضاوت‌ها این باشد که هنوز شغلش آنطور که باید میان مردم جا نیوفتاده است. درباره‌ این قضاوت‌ها می‌گوید: «در خارج از ایران مدل‌ها به کارشان افتخار می‌کنند و به راحتی و بدون ترس از قضاوت شدن، عکس‌هایشان را منتشر می‌کنند و دیگران نیز به آن‌ها افتخار می‌کنند؛ اما در ایران اینطور نیست». معتقد است عشق به کارش، باعث می‌شود که سختی‌ها و بدی‌های شغلش را نبیند. زمانی که پروژه‌ها سنگین و طولانی هستند، کمی اوضاع برایش خسته کننده می‌شود؛ اما این سختی‌ها را هم دوست دارد. چون همکاری با برندهای معروف، آشنایی با افراد موفق و درس گرفتن از آن‌ها، همکاری با هنرمندان، تلاش افراد پشت صحنه و در نتیجه عکس و ویدئوهای زیبا و خلاصه فعالیت در دنیای بزرگ فشن و دیدن موفقیت خودش برایش جذابیت دارد.

درآمد مدلینگ در خارج از ایران
مدل‌‌ها درآمد ثابتی ندارند، چون به صورت پروژه‌ای کار می‌کنند و هر پروژه پرداختی متفاوتی دارد. دنیا در این زمینه می‌گوید: «ممکن است کسی برای یک روز ۳ هزار یورو به شما پرداخت کند و دیگری برای یک روز ۵۰۰ یورو به شما بدهد. درآمد ما همیشه متغییر است. فکر می‌کنم بالا رفتن درآمد مدل بستگی به تلاش و زحمت او دارد.»

تغذیه و ورزش به سبک دنیا
او رژیمی سرشار از میوه و سبزیجات دارد و تقریباً هیچ استفاده‌ای از چربی و شیرینی‌های مصنوعی نمی‌کند؛ سعی می‌کند بیشتر مواد خوراکی طبیعی استفاده کند. از ۱۳ سالگی به صورت جدی و حرفه‌ای در تیم بسکتبال و هندبال بازی می‌کرد؛ اما بعداً آن‌ها را رها کرد. همیشه به صورت مرتب کوهنوردی و پیاده‌روی می‌کند. در سال‌های اخیر پیلاتس و یوگا را نیز به برنامه‌‌ ورزشی خود اضافه کرده است. می‌گوید که خوابش منظم و کافی است، مگر اینکه کارش زیاد باشد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید