در گرما و آلودگی پوستتان حساس و چرب میشود و به مراقبت بیشتری نیاز خواهد داشت. همچنین ممکن است در فصل تابستان آب پوست تبخیر شود و احتمال سوختگی، چروک و لک پوستی بیشتر شود؛ پس در این فصل باید بیشتر مراقب سلامت پوست خود باشید. ماسکهای طبیعی خانگی به پوست حس شادابی و نشاط میدهند و بسیار ارزان قیمتتر از ماسکهای آماده هستند.

برای پوستهای خشک:

یک قاشق غذاخوری ماست، دو قاشق غذاخوری عسل، دو قاشق غذاخوری گلاب و یک پیاله گلبرگ گل سرخ را در مخلوط کن بریزید و خوب بهم بزنید تا حالت خمیری بگیرد. این خمیر را به خوبی روی تمام صورت پخش کنید.

برای پوستهای چرب:

برای این ماسک به موز، عسل و لیمو (یا پرتقال) نیاز دارید. یک موز رسیده را با پشت چنگال له کنید و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید. به این مخلوط ۵ الی ۱۰ قطره آبلیموی تازه اضافه کنید.

برای سلامت پوستهای معمولی:

پوستهای معمولی و حتی سالم نیز در تابستان نیاز به پاکسازی و مراقبت دارند. برای این منظور یک چهارم آووکادو رسیده و نرم را با یک قاشق چای خوری روغن نارگیل مخلوط کنید و روی پوست بمالید تا پوست شما در گرمای تابستان آبرسانی و پاکسازی شود.

حتما بخوانید  کاندیشنر مو چیست و چه کاربردی دارد + روش استفاده و معرفی بهترین برند ها

ماسک پس از آفتاب:

اگر در یک روز گرم و آفتابی پس از رسیدن به خانه احساس کردید پوست صورت شما بیش از حد داغ است، میتوانید از ماسک ژل آلوئهورا استفاده کنید. آلوئهورای تازه را برش دهید و ژل آن را روی پوست پخش کنید و کمی ماساژ دهید. برای خنکی بیشتر میتوانید آلوئهورا را درون یخچال نگهداری کنید.

نکتههای مهم در استفاده از ماسکهای خانگی

. هر ماسک باید ۱۵ الی ۳۰ دقیقه روی صورت بماند.

. ممکـن اسـت همه چیـز به خوبـی پیش نـرود و پوست شما به مادهای طبیعی واکنش آلرژیک نشان دهد پس قبل از امتحان این ماسکها باید تست حساسیت انجام دهید. مقداری از مواد ماسک را روی داخل ساعد بگذارید و حدود یک ساعت صبر کنید. موضع را بشویید. اگر اثری از خارش و قرمزی وجود نداشت میتوانید این ماسک را روی
صورت استفاده کنید.

. برای پخش کردن هر ماسکی روی صورت نیاز به یک براش تمیز و بزرگ دارید. براش را پس از هر بار استفاده به خوبی بشورید، به صورتی که هیچ مادهای میان موهای آن باقی نماند.

.  پس از تمیز کردن ماسک از روی صورت حتماً صورت خود را به خوبی با آب بشویید و به آرامی خشک کنید.

. ماسکها چه خانگی باشند و چه به صورت آماده تهیه شوند، نباید در اطراف چشم استفاده شود.

.  در استفاده از ماسک‌ها افراط نکنید. در هفته دو بار می‌توانید از ماسک صورت استفاده کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید