بیوگرافی عادل و تهمینه

«عادل و تهمینه» با نام های هنری «ای دل و تامین» اعضای گروه موسیقی 25band هستند. این زوج دوست‌داشتنی که طرفداران بسیار زیادی در مارکت موزیک ایرانی دارند، هر دو در ایران، مشهد متولد شدند؛ اما در حال حاضر در لس‌آنجلس، آمریکا زندگی  می‌کنند. در این گفتگوی جنجالی و شنیدنی، پای صحبت‌های این دو خواننده محبوب و صاحب سبک نشستیم تا از داستان آشنایی خود، اولین قدم‌ها و چالش‌های زیادی که در مسیرشان وجود داشت، راز خوشبختی‌شان و غیره برایمان تعریف کنند. شما همراهان عزیز را دعوت می‌کنیم تا مصاحبه اختصاصی مجله پل با 25band را دنبال کنید.

دوست دارید داستان آشنایی‌‌ تهمینه و عادل با یکدیگر را برای ما و خوانندگان پل تعریف کنید؟

من و تامین جان در استدیو شخصی من در مشهد آشنا شدیم و تصمیم به همکاری گرفتیم. بعد از آن به دبی مهاجرت و با نام 25band همکاری را آغاز کرده و سپس ازدواج کردیم. در حال حاضر ۱۴ سال از شروع فعالیتمان گذشته است.

چرا اسم هنری 25band را برای خود انتخاب کردید؟

25 باند ریشه در شهری که از آن آمده‌ایم، یعنی «طوس» مشهد دارد. در واقع عدد 2 به معنای two و عدد 5 انگلیسی به شکل حرف S است. پس در اصل اسم گروه «توس باند» است.

از چه سالی و چرا از ایران مهاجرت کردید؟

ما در سال ۲۰۰۸ از ایران مهاجرت کردیم. علت اینکار این بود که تامین یک خواننده دختر در ایران بود و در ایران شکل و‌ سبک کار ما به علاوه صدای زن امکان پذیر نبود.

تهمینه و عادل

هر کدام از شما چطور متوجه شدید که به خوانندگی علاقه دارید؟

هر دو‌ ما از کودکی به خصوص که تامین جان در یک خواننده هنری و اهل موسیقی بزرگ شده بود و من به واسطه علاقه به خواندن در این مسیر قرار گرفته‌ام و می‌توانم بگویم هر دو ما از بچگی علاقه زیادی به این کار داشته‌ایم.

ایده شکل‌گیری 25band از کجا و چگونه شروع شد؟

از همان اولین روزهای آشنایی ما به خاطر استدیو و سبک HipHop و زیرزمینی من و… به این نتیجه رسیدیم که مدل کاریمان به هم می‌آید؛ برای همین تصمیم گرفتیم که همکاری داشته باشیم.

از چالش‌ها و سختی‌های مسیر خود در خوانندگی از روز اول تا به امروز برایمان بگویید.

از همان اولین قدم‌ها، چالش‌های زیادی وجود داشت. در واقع به واسطه اینکه تامین اولین دختری بود که بعد از انقلاب بدون هیچ حجابی و به صورت رسمی، موزیک ویدیو پخش کرد که همان آهنگ «از من نگذر بود» خود این قضیه، چالش بسیار بزرگی بود؛ اما همه اینها باعث رشد، مهاجرت، ازدواج، شروع یک پروژه بزرگ به نام 25band شدند. خود پروسه از ایران خیلی مسیر را برایمان پر تنش کرده بود؛ اما مانند یک بذری بود که امروز تبدیل به درختی شد که سایه و میوه دارد و بیشتر از همه خودمان از آن لذت می‌بریم. موفقیتمان در سایه همین چالش‌ها به دست آمده است و امیدواریم بتوانیم پر قدرت در کنار همه طرفدارانمان حرکت کنیم.

روند تولید موزیک‌هایتان چگونه است؟ سخت‌ترین بخش کار کدام است؟

به واسطه اینکه خیلی ارتباط خوبی با دوستان داخل و خارج داشته و داریم، چه موزیک‌هایی که خودمان تولید می‌کنیم، چه آهنگ‌هایی که برایمان می‌آید از هر نظر مانند شعر، آهنگ، تنظیم و به هر شکل دیگری بسیار استقبال می‌کنیم و به آن مدل خودمان را می‌دهیم و در خروجی آن طبق نظرات مردم، احساس دو نفره ما شریک و قالب است. به واسطه همین، در سفرهایمان با افراد مختلف، در لوکیشن‌های مختلف کار می‌کنیم تا فضای رنگی کارمان همیشه حفظ شود. همه چیز برایمان مانند یک حال خوب است و ما سختی در آن حس نمی‌کنیم. اگر هم سختی وجود داشته باشد، بسیار برایمان دلچسب است و امیدواریم بتوانیم همیشه پر انرژی باشیم.

تهمینه و عادل با لباس مشکی

از تفاوت‌ها، مزیت‌ها و سختی‌های خوانندگی به صورت گروهی و انفرادی بگویید.

من و تامین خواننده مرد و زن هستیم. خانم‌ها چپ کوک و آقایان راست کوک هستند، پس ملودی‌هایی که ساخته می‌شود، خیلی سخت است. در شعر هم همینطور؛ چرا که شما دارید یک مکالمه دو نفره و یا دو احساس راجع به یک محتوا را می‌شنوید و فضا برای ساختن یک آهنگی که همزمان یک خواننده خانم و آقا دارد، متفاوت است. به واسطه همین، یک سری مسائل فردی مانند جنسیت، در گروه کمی کار را دقیق‌تر می‌کند و ما سعی می‌کنیم همیشه بهترین ورژن و نسخه را از خودمان ارائه دهیم و به گوش همه عزیزان برسانیم. در واقع تعداد شنونده‌های خانم‌ یا آقایی که آهنگ‌هایی با دو صدا را گوش می‌کنند، می‌تواند بیشتر شود و ارتباط بیشتری برقرار کنند و این یکی از مزیت‌های کار ما است. همیشه این گفت و گو چه در سینما، چه در تئاتر و آهنگ یک چیز خاص و جدیدی را به وجود می‌آورد.

تاثیرگذارترین خوانندگان برای 25band چه کسانی هستند؟

ما از بچگی به تمام خواننده‌هایی که چه در مارکت خودمان و چه خارجی فعالیت می‌کردند، گوش می‌کردیم و در حال و هوا و روند کاری ما تاثیر می‌گذاشتند؛ حتی کسی که یک آهنگ نه چندان معروف خوانده باشد. همیشه سعی می‌کنیم شعاع شنوندگی خودمان را افزایش دهیم؛ ولی در موازات آن تلاش می‌کنیم موسیقی خود را خاص و جدید تولید کنیم تا شنونده هر دفعه منتظر یک‌چیز نو و‌تازه‌ای باشد

همکاری با کدام خواننده‌ها و موزیسین‌ها برایتان لذت‌بخش‌تر بوده؟ دوست دارید در آینده با چه افرادی همکاری کنید؟

نوازنده‌ها همیشه خانواده درجه یک باند ما هستند و ما مفتخر به همکاری با آنها هستیم. تعداد افرادی که مشغول به کار با یکدیگر هستیم، بسیار زیاد هست. دوستان و همکاران خواننده عزیزی که با هم در ارتباط هستیم و فعالیت هنری خود را عاشقانه و دوستانه انجام می‌دهیم بسیار برایمان دلچسب است و خیلی خوشحال هستیم از اینکه هر روز این داد و‌ ستد کاری و آرتیستیک را بزرگ‌تر می‌کنیم.

تجربه برگزاری کنسرت در کدام کشورها برایتان لذت‌بخش‌تر بوده است؟ چرا؟

در تمام استیج‌ها و کنسرت‌هایی که در سراسر دنیا رفته‌ایم، وقتی وارد استیج می‌شویم، عشقی که از مردم دریافت می‌کنیم را نمی‌توانیم با هیچ‌چیزی مقایسه کنیم؛ چرا که ما به واسطه همین عشق به مردم وصل می‌شویم و نمی‌توان گفت کجا کمتر یا بیشتر است.

فکر می‌کنید محبوب‌ترین کار 25band در بین مردم کدام است؟

بهتر است این سوال را از طرفداران در اینستاگرام بپر‌سید.

تهمینه و عادل 25 باند

خودتان کدام کارتان را بیشتر از همه دوست دارید؟ چرا؟

می‌توانم بگویم بدون شک تمام کارهایی که منتشر می‌کنیم برای ما در یک جایگاه هستند و دلیلش این است که برای هر کدام زمان زیادی صرف می‌شود و در هر زمان، مربوط به حال و‌ هوای زندگی ما و شنوندگانمان است.

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که هر کدام به طور مستقل کار بیرون دهید؟

نه قطعا به آن فکر نکرده‌ایم. هر روز به واسطه شکل کار کردنمان، شوق و اشتیاقمان برای همکاری بیشتر هم می‌شود.

کمی از برنامه‌ها و اهداف خود در آینده و کارهای در دست تولید برایمان بگویید.

آلبوم ششم ما در حال آماده شدن است و تمام ترک‌ها و ملودی‌ها انتخاب شده و در دست تنظیم هستند. به زودی خبر زمان انتشار آلبوم را خواهیم داد. در حال ساخت آلبوم و فیلم‌برداری برای موزیک‌ ویدیو جدیدمان هستیم؛ همچنین در حال تمرین برای استیج هستیم تا یک شو بسیار جذاب در کنسرت به مردم نشان دهیم. این مسئله تایم زیادی می‌برد و ما بسیار خوشحالیم که قرار است با یک برنامه خوب در خدمت مردم باشیم.

آیا کاری بوده که از تولیدش به شدت پشیمان باشید؟

خیر

خاطره یا داستانی بامزه و هیجان‌انگیز در طول زندگی مشترک‌تان وجود دارد که برایمان تعریف کنید؟

هیجان انگیزترین این بود که من و تامین با هم صرفا دوست بودیم و رابطه‌ای ایجاد نشده بود؛ ولی با یک بوسیدن سوپرایز ناگهانی، من از تامین درخواست ازدواج کردم و از آنجا مسیر زندگیمان شکل گرفت و‌ تا به الان بسیار هیجان انگیز بوده و هست.

25 باند چه ویژگی هایی دارد که باعث شده به جایی که الان قرار دارید، برسید؟

عشق، پشتکار، روحیه گروهی و رشد، یادگیری و… باعث شد همیشه انرژی مثبت داشته باشیم و این انرژی را به شنونده منتقل کنیم.

برخورد جالبی از سمت طرفدارانتان در دنیای واقعی داشته اید؟

بله بسیار خداروشکر در تمام دنیا وقتی با مردم و فارسی زبانان عزیز مواجه می‌شویم، عشق دریافت می‌کنیم. این انرژی نه فقط به واسطه خوانندگی، بلکه با انرژی مثبتی که ساطع می‌کنیم به خودمان برمی‌گردد. خداروشکر با ویدیوها، رنگ‌ها و عشق، همیشه از همه مردم انرژی می‌گیریم.

مهم‌ترین هایلایت‌های زندگی خود را چه می‌دانید؟

می‌توانم بگویم آشنایی ما، تشکیل 25band، مهاجرت، ساخت ویدیوها، آهنگ‌هایمان و همگی هایلایت‌های زندگیمان هستند.

عکس 25 باند

وقتی نوجوان بودید دوست داشتید چه کاره شوید؟

می‌توانم بگویم جواب هر دویمان فعالیت در موسیقی از همان کودکی بوده است.

گفته می‌شود که شما رژیم غذایی سختی را رعایت می‌کنید، درست است؟

رژیم غذایی آسانی داریم. سعی می‌کنیم با اکو سیستم زمین و حیوانات هماهنگ پیش برویم و خیلی خوشحالیم که در آستانه ده سالگی گیاه‌خواری قرار داریم و هر روز انرژیمان بیشتر می‌شود. تنها ناراحتی ما این است که چرا زودتر این تصمیم را نگرفتیم تا از چرخه ظلم سریع‌تر خارج شویم. اسمش را نمی‌توان رژیم‌غذایی گذاشت؛ چرا که در واقع یک نوع سبک زندگی است.

کدام یک از غذاهای ایرانی را دوست دارید؟

جواب تامین خورشت قیمه وگان و کباب کوبیده وگان است. من هم در غذاهای ایرانی، عاشق فسنجان هستم.

تعریف تهمینه و عادل از «عشق» چیست؟

عشق واقعی این است که ما خودمان هستیم؛ یعنی هیچکس قصد تغییر دادن طرف مقابل را ندارد و اینکه سعی می‌کنیم همدیگر را کامل کنیم، عشق بورزیم و احترام بگذاریم و کانون بسیار گرم و محترمی را برای خانواده حفظ کنیم.

راز خوشبختی خود در زندگی و رابطه موفق خود را چه چیزی می‌دانید؟

عشق و اینکه ما واقعا همدیگر را نیمه گمشده یکدیگر می‌دانستیم.

آیا شهرت روی رابطه و زندگی شما تاثیری داشته است؟

شهرت، موفقت و محبوبیت همیشه شیرینی رابطه ما بوده و هست و سعی می‌کنیم که این شیرینی را به بهترین شکل استفاده کنیم.

به نظرتان در مارکت موزیک ایرانی، چه فاکتور دیگری غیر از خوش صدا بودن باعث می‌شود تا دیده شوید؟

نه فقط در مارکت ایران، بلکه در تمام دنیا مهم‌ترین رکن و نکته اصلی خوانندگی، صدا است؛ ولی امروزه فاکتورهای دیگری مانند پشتکار، خلاقیت، انرژی مثبت، تداوم کار و… تاثیرگذار است. خود موزیک ویدیو، تصویر، چشم نوازی و گوش نوازی بسیار مهم هستند و ما بسیار به آن اهمیت می‌دهیم

عجیب‌ترین شایعه‌ای که درباره خودتان شنیدید چه بوده است؟

عجیب‌ترین شایعه این بوده است که ما قبل از آشنایی، ازدواج‌های قبلی داشته‌ایم؛ ولی شایعه بوده و به هیچ عنوان صحت نداشته است.

رابطه‌تان با هواداران و فالوورهایتان چگونه است؟ چقدر به آنها نزدیک هستید؟

بسیار رابطه صمیمی و نزدیکی با فالوورها و طرفدارانمون حتی در کنسرت‌هایمان داریم و تمام این رابطه صمیمی، باعث می‌شود مسئولیتمان نسبت به طرفداران بیشتر شود تا آهنگی که تولید می‌کنیم، سازنده باشد و انرژی مثبت منتقل کند.

تهمینه و عادل بجز خوانندگی چه کارهای دیگری انجام می‌دهند؟

خوانندگی قسمت اول کارمان است؛ ولی ما به واسطه کل کار، از کارگردانی، لباس، دکور، نور، صدابرداری و … تمام  این کارها را از روز اول خودمان انجام داده و ‌می‌دهیم.

25 باند در حال بوسیدن هم

اگر به عقب برمی‌گشتید، چه کارهایی را انجام نمی‌دادید؟

ما به خاطر اینکه از لحظه به لحظه زندگی و کارمان لذت برده‌ایم، از همه اتفاقات راضی هستیم؛ حتی از سخت‌ترین لحظات هم لذت برده‌ایم.

سرگرمی و تفریحات شما در اوقات‌ فراغت و علایق‌تان چیست؟

برای تامین نقاشی و پرواز با پاراگلایدر؛ چرا که او خلبان پاراگرایدر است. ساز زدن و دورهمی با دوستان و حضور در محافل هنری هم برای تامین و هم برای من اوقات فراغت خوبی را برایمان ایجاد کرده است.

رانندگی هم می‌توانیم به این موارد اضافه کنم.

بزرگترین آرزوی تهمینه و عادل چیست؟

آرزوی هر دو ما برگشتن به کشور عزیزمان ایران است.

به کسانی که آرزو دارند خواننده مشهوری شوند چه توصیه‌ای دارید؟

اول از همه اینکه باید تخصص داشت و هر روز بیشتر تمرین کرد؛ اما در کنار آن، باور داشتن به مسیر، ناامید نشدن، صبور و مقاوم بودن، گذشت داشتن و عشق ورزیدن را باید اضافه کنیم. در ادامه می‌خواهم به آهنگ خودمان، یعنی «باور یعنی شک بی شک، یقین به این که تا تهش می‌روم، اراده و عمل به خاطر هدف، یعنی تو هر شرایطی ادامه سفر» اشاره کنم.

آیا صحبت یا پیامی برای هواداران خود دارید؟

سپاس فراوان داریم از تمام طرفدارانمان عزیزمان که همیشه در کنارمان هستند و رابطه نزدیکی با هم داریم. این عشقی که به ما می‌دهند، انرژی مثبتی در وجودمان می‌شود و ما هر روز با توان بیشتری می‌توانیم بالاترین کیفیت را در کارهایمان ایجاد کنیم تا جبران محبت کرده باشیم.

نظرتان درباره مجله پل چیست؟

شما بسیار ریزبینانه سوالات را مطرح کرده‌اید و به همه جنبه‌ها پرداخته‌اید و ما امیدواریم بتوانیم حق مطلب را با جواب‌هایمان ادا کرده باشیم. واقعا خسته نباشید. باریکلا به مجله پل که این کار بسیار سخت، یعنی تهیه مطلب برای چاپ و برنامه ریزی، با توجه به شرایط خارج از ایران را همیشه انجام داده است. شما یک رسانه‌ای برای ایرانیان خارج نشین هستید تا بتوانند اخبار هنری را دنبال کنند. همیشه پر انرژی و موفق باشید.

با پل در ارتباطیم

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید