اسفانبول یک تم پارک یا پارک موضوعی است. اینجا همان شهربازی ویالند سابق است. تم پارک متمایز از پارک‌های تفریحی معمولی است و یک یا چند داستان و موضوع خاص دارد. معروف‌ترین تم پارک دنیا، دیزنی‌لند است. تم پارک اسفانبول نیز به دیزنی‌لند ترکیه شهرت دارد. ۸۰۰ پارک موضوعی در اروپا وجود دارند و اسفانبول در رتبه‌ دهمین تم پارک برتر اروپا قرار گرفته است. برای ساخت مجموعه‌ اسفانبول بیش از ۶۵۰ میلیون دلار هزینه شده است. سازنده‌ این مجموعه هلدینگ معروف Gürsoy است که اوت‌لت ونیزیا، موزه‌ ۱۴۵۳، مینیاتورک،‌ مسجد سلیمانیه و… نیز از پروژه‌های آن‌هاست. اسفانبول در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. کل مجموعه حدود ۶۰۰ هزار متر مربع مساحت دارد که حدود ۱۲۰ هزار متر مربع آن به تم پارک اختصاص یافته است.

خرید و سرگرمی در کنار هم

بخش هیجان‌‌انگیز این پارک، Amusement Park است که دستگاه‌های بازی مناسب بزرگسالان مانند ترن هوایی، جت اسکی، چرخش 360، ترن نفس‌گیر، برج عدالت، سرسره‌ وایکینگ، رودخانه‌‌ وحشی، کینگ کونگ، چرخ و فلک و… دارد. در کنار این شهربازی، اوت‌لت اسفانبول قرار دارد. حدود ۲۰۰ مغازه از برندهای داخلی و خارجی در اسفانبول پارک وجود دارد. خرید در اسفانبول بسیار مهیج است، هر مغازه ساختمان و معماری خاصی دارد و فضای مغازه‌های قدیمی و نوستالژیک در فیلم‌ها را تداعی می‌کند. جنگل کوچک سرپوشیده (جنگل، سافاری و تونل وحشت) سالن بولینگ،‌ اتاق پرسپکتیو جادویی، اتاق فرار، سینما، بدن‌سازی و فودکورت از بخش‌های دیگر این مجموعه هستند. باغ وحش اسفانبول حدود ۴۰۰ حیوان خاص و بامزه دارد. این حیوانات به اسارت گرفته نشده‌اند، بلکه مورد حمایت هستند تا نسل آن‌ها حفظ شود. سینمای اسفانبول در ساعات مشخصی فیلم سه بعدی پخش می‌کند و در سایر سانس‌ها کارتون و فیلم‌های روز پخش می‌شوند. گاهی در فضای باز این پارک کنسرت‌های بسیار شادی برگزار می‌شود. در هیچ جای دنیا نمی‌توانید مجموعه‌ای را پیدا کنید که سرگرمی‌های این چنین و مرکز خرید را در یک جا دور هم جمع کرده و یک سوپر برند خلق کرده باشد.

بزن بریم اسفانبول

اسفانبول در محله‌ ایوپ و به طور دقیق‌تر در Ye�ilp�nar واقع شده است. تم پارک اسفانبول هر روز از ساعت 10:30 تا 21:30 باز است. مغاز‌ه‌ها نیز ساعت 22:00 بسته می‌شود. با توجه به پیشنهادها و تخفیف‌های هیجان‌انگیزی که در سایت isfanbul.com اعلام می‌شوند، پیشنهاد می‌کنیم قبل از مراجعه قیمت‌ها را چک کنید. کسانی که کیملیک دارند می‌توانند از طریق سایت از تخفیف بیشتری نسبت به توریست‌ها برخوردار شوند. ۸ هزار پارکینگ رایگان برای پارک خودروی شما آماده است. امکان دسترسی با اتوبوس و مترو نیز وجود دارد؛ در ایستگاه اسکله‌ امینونو از ساعت 10:00 تا 20:00 هر یک ساعت یک بار سرویس ویژه‌ رایگان برای رسیدن به اسفانبول مهیا است. بین ساعات11:00 تا 21:00 نیز می‌توانید با همین ماشین‌ها به اسکله‌ امینونو بازگردید. این پارک برای معلولین بهینه‌سازی شده است.

شادی‌ را ثبت کن

در هنگام ورود می‌توانید دستبندهای عکاسی را تهیه کنید. با داشتن این دستبندها، در برخی مکان‌های اسفانبول به صورت کاملاً اتفاقی از لحظات شاد شما عکس‌برداری و فیلم‌برداری می‌شود. در هنگام خروج می‌توانید عکس‌ و فیلمتان (حدود ۱۵ الی ۳۰ ثانیه‌) را تحویل بگیرید. نام این دستبند Gününü Kaydet یا Zoom my day است. می‌توانید شماره‌ دستبندتان را در سایت zoommyday.com وارد کنید و عکس‌هایتان را از طریق سایت دانلود کنید. عکس‌های خود را با هشتگ e�lenceninba�kenti# در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا قرعه‌کشی هفتگی اسفانبول شرکت داده شوید و هدایای مختلف دریافت کنید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید