چه اهل ورزش حرفه‌ای باشید و چه برای تفریح ورزش کنید، حتماً به اهمیت ابزارهای ورزشی واقفید. تجهیزات ورزشی مناسب علاوه بر حفظ سلامت و ایمنی، شما را برای انجام ورزش مورد علاقه‌تان بیشتر تشویق می‌کند. اما یک مشکل وجود دارد؛ بیشتر ابزارهای ورزشی از مکمل‌ها گرفته تا لباس و تجهیزات و… گران ‌قیمت هستند. خبر خوب این است که اگر به یکی از شعب فروشگاه‌های دی کاتلون (دِکاتلون Decathlon) بروید، شانس شما برای خرید اقتصادی لوازم ورزشی و کمپینگ بیشتر می‌شود. دکاتلون بزرگ‌ترین خرده فروش لوازم ورزشی در جهان است و به ارزانی شهرت دارد. این فروشگاه می‌خواهد ورزش و تفریح را برای همه میسر کند و لذت و فواید ورزش را در دسترس افراد بیشتری قرار دهد. تبلیغات این شرکت نیز بر محور همین هدف و خط مشی هستند تا همه بدانند که تفریح، هیجان و ورزش به راحتی و با قیمت مناسب در اختیار قرار می‌گیرند.

چه چیزهایی در دکاتلون پیدا می‌شوند؟

مکمل‌های ورزشی، راکت، دوچرخه و ابزارهای مربوط، وسایل ماهیگیری، اسب‌سواری، تیراندازی، شنا، غواصی، اسکیت و اسکیت برد، وسایل کوهنوردی، کمپینگ، شکار، بسکتبال، اسکی، اسنوبورد و… فقط برخی از وسایلی هستند که می‌توانید در این فروشگاه‌ها پیدا کنید. دکاتلون وسایل ورزشی مورد نیاز ۸۶ رشته‌ ورزشی را ارائه می‌دهد. بسیار بعید است که شما نتوانید در این فروشگاه‌ وسایل ورزشی مورد نیازتان را پیدا کنید. برندهای مختلفی برای عرضه‌ محصولات خود با این فروشگاه همکاری دارند؛ بعلاوه که این برند برخی از محصولاتش را نیز خودش تولید می‌کند.

داستان برند دکاتلون چیست؟

در سال ۱۹۷۶ اولین شعبه از دکاتلون در شهر لیل در فرانسه تاسیس شد. در حال حاضر ۴۳ سال از فعالیت این برند تجاری می‌گذرد. میشل لوکلر (Michel Leclercq) فرانسوی بنیان‌گذار این نام تجاری است. این برند به مدت ۱۰ سال فقط در فرانسه حضور داشت و یک دهه طول کشید تا دکاتلون اولین شعبه‌ خارجی خود را افتتاح کند. خرده فروشی دکاتلون خیلی زود به آلمان، اسپانیا، ایتالیا، پرتغال، بریتانیا، چین، شرق آسیا، مالزی، آفریقای جنوبی، مصر، ویتنام، تایلند و … رسید. حالا ۸۷ هزار کارمند از ۸۰ ملیت مختلف برای این فروشگاه‌ها کار می‌کنند. تاکنون ۳۰۰ فروشگاه در فرانسه، ۱۰۰۰ فروشگاه در سایر کشورها و ۲۲۰ فروشگاه در چین افتتاح شده‌اند. دکاتلون در ۸۷۰ شهر دنیا حضور دارد. مجله‌ فوربز تخمین می‌زند که ثروت خالص میشل لوکلر ۸۰ ساله، حدود ۵.۱ بیلیون دلار آمریکاست و این برند سالانه بیش از ۱۱ بیلیون یورو گردش مالی دارد. او فقط ۴۰ درصد از سهام شرکتش را در اختیار دارد. ۴۰ درصد دیگر از سهام شرکت نیز در اختیار پسر عموی او Gérard Mulliez است. ژرارد بنیان‌گزار سوپر مارکت‌های زنجیره‌ای اوچان (Auchan) نیز است. خانواده‌ مولیز از ثروتمندترین خانواده‌های فرانسه به شمار می‌روند.

از کجا و چطور خرید کنم؟
برای خرید از دکاتلون در شهر استانبول باید به محله‌ها یا مراکز خرید متروسیتی، فروم استانبول، مال آف استانبول، وادی استانبول، تکسیم، بایرام پاشا، کاروسل، توریوم مال، بویاکا، اوت‌لت اوپتیموم، برندیوم، ویاپورت و ریتیم بروید. اگر به شعب این فروشگاه دسترسی ندارید، می‌توانید از طریق وب‌سایت دکاتلون یا اپلیکیشن این فروشگاه اقدام به خرید کنید؛ البته توجه کنید که این برند در تمام شهرها امکان ارسال محصول را ارائه نمی‌دهد. در اپلیکشن این شرکت می‌توانید اخبار، نکات ورزشی، توصیه‌ها و… را بررسی کنید. اپلیکیشن این فروشگاه کاربرد دیگری نیز دارد. با اسکن کدهای محصولات در اپلیکیشن می‌توانید آن‌ها را به راحتی در این برنامه با هم مقایسه کنید و راحت‌تر برای خرید تصمیم بگیرید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید