ایده‌هایی برای اتاق‌خواب رمانتیک

ما حدود یک سوم از عمر خود را می‌خوابیم. این موضوع نشان‌دهنده‌‌ اهمیت فضای اتاق خواب و به‌خصوص تخت‌خواب ماست. اتاق خواب اولین فضایی است که هر شب قبل از اینکه چشمانتان را ببندید و هر صبح زمانی که چشمتان را باز می‌کنید آن را می‌بینید. اتاق خواب ما معمولاً فضای شخصی است که زمان کودکی دوست داریم آن را با عروسک‌ها و اسباب‌بازی‌ها تزيين کنیم، در دوران نوجوانی عکس هنرمند محبوبمان را روی دیوار آن می‌چسبانیم و در بزرگسالی آن را با دیگری شریک می‌شویم. در تمام دوران‌ها سبک چیدمان اتاق خواب منعکس کننده‌ ویژگی‌های شخصیتی ماست. در این شماره می‌خواهیم درباره ایده‌هایی برای داشتن یک اتاق خواب رمانتیک بنویسیم. اگر تازه ازدواج کرده‌اید یا از سبک تکراری اتاق خواب مشترکتان خسته شده‌اید و یا فقط به ایده‌های دکوراسیون علاقه دارید با ما همراه باشید.

پالت رنگ انتخاب کنید

قبل از شروع برای انتخاب وسایل جدید و یا تعمیر و نظافت وسایل قدیمی با مشورت همسرتان یک پالت رنگ مناسب برای اتاق خوابتان در نظر بگیرید. لیستی از رنگ‌های مورد علاقه‌ تهیه کنید و به سایت‌های پالت رنگ بروید تا بتوانید رنگ‌های شبیه به رنگ مورد علاقه‌تان و همچنین گروهی از خانواده‌ این رنگ‌ها را پیدا کنید. رنگ سفید را به عنوان نماد پاکی و آرامش به صورت رنگ غالب استفاده کنید. حالا از رنگ‌های کم‌رنگ‌تر برای تکمیل فضا استفاده کنید. رنگ‌های جسور، غلیظ و هیجانی انتخاب خوبی برای اتاق خواب نیستند، زیرا از نظر روانشناسی دکوراسیون آرامش شما را سلب می‌کنند. رنگ‌های تیره و خاکستری به دلیل تاریکی و شبیه‌سازی شب آرامش بیشتری در هنگام خواب به شما خواهند داد. می‌توانید با همکاری هم دیوارها را رنگ کنید. زوج‌هایی که کارهای خلاقانه‌ مشترک می‌کنند روابط بلندمدت موفق‌تری دارند؛‌ پس دست به کار شوید.

تخت‌خواب کانون اتاق خواب رمانتیک

اگر به تازگی قصد خرید تخت‌خواب را دارید و فضای اتاق خواب شما بزرگ است، تا جایی که می‌توانید سایز بزرگ‌تری را انتخاب کنید. فضای باز استاندارد اطراف تخت ۷۰ سانتی‌متر از دور تخت است. اگر فضای کافی دارید می‌توانید برای پایین تخت از نیمکت‌های پایین تخت و یا مبل اتاق‌خواب استفاده کنید. بالشت‌های کوچک روی تخت را فراموش نکنید. این بالشت‌ها حس دوست داشتنی بودن و راحتی بیشتری به فضای تخت‌خواب می‌دهند. تاج و سرتختی می‌تواند به جذاب‌تر کردن تخت خواب و تبدیل آن به مرکز کانونی اتاق کمک کند.

نقش نور در دکور

بعد از رنگ مهم‌ترین نکته توجه به نور است. اگر نور مناسب طبیعی و مصنوعی نداشته باشید، نه دکور و نه رنگ‌ها جلوه خوبی نخواهند داشت. اگر پنجره‌های بزرگ و نور طبیعی روز را دارید بسیار خوش‌شانس هستید، سعی کنید پنجره‌ها را با پرده‌های کلفت نپوشانید تا نور طبیعی مسدود نشود.
اگر حساسیت خاصی ندارید و یا دیگران به اتاق خواب شما دید ندارند، پرده‌های حریر ساده را انتخاب کنید، زیرا حس لطافت و ظرافت را به خوبی منتقل می‌کنند. اگر نور مزاحم خوابیدن شما می‌شود، پرده‌های زخیم‌تر انتخاب کنید. برای شب‌ها طبق سبک و سلیقه‌ خودتان می‌توانید از ریسه‌های رنگی، آباژور، چراغ‌های مطالعه، شب‌خواب‌ها و چراغ رومیزی استفاده کنید. رنگ آباژور و همچنین جنس آن یعنی چوبی، فلزی و یا پلاستیکی بودن آن را متناسب با بافت اتاق انتخاب کنید. از شمع‌ها برای ایجاد نور مصنوعی و رمانتیک کردن فضای اتاق خوابتان استفاده کنید.
شمع‌ها باید در هر اتاق خواب دو نفره‌ رمانتیکی وجود داشته باشند، این موضوع شاید کلیشه‌ای به نظر برسد؛ اما در لیست وسایل رمانتیک اتاق خواب در صدر قرار دارد. اگر حساسیت ندارید، شمع عطری بخرید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید