سبک دکوراسیون ژاپنی

سبک دکوراسیون ژاپنی Japandi با تلفیقی ظریف از طرح‌های ژاپنی و نوردیک، ترندی است که در دنیای طراحی داخلی طوفان به پا می‌کند. این سبک عناصری از طرح‌های ژاپنی و اسکاندیناوی را ترکیب می‌کند تا ظاهری منحصر به فرد و مدرن ایجاد کند. در این مقاله اصول اولیه سبک دکوراسیون ژاپنی را مورد بحث قرار می‌دهیم و نکاتی را درمورد گنجاندن این سبک در خانه به شما ارائه می‌کنیم.

متریال طبیعی، خطوط تمیز، رنگ‌های خنثی و گیاهان آپارتمانی بزرگ با هم ترکیب می‌شوند تا محیطی آرام و تمیز ایجاد کنند. سبک دکوراسیون ژاپنی با ترکیب خطوط تمیز سبک ژاپنی و زیبایی مینیمال سبک اسکاندی، خانه شما را به یک خلوتگاه آرام تبدیل می‌کند. در یک کلام «دنج ولی ساده!»

البته سبک دکوراسیون ژاپنی که گاهی به آن Scandinese نیز می‌گویند، آنقدرها هم سبک جدیدی نیست و طراحی داخلی آن در سال 2016 مورد توجه قرار گرفت. زیبایی شناسی ژاپنی از بسیاری جهات، به میل ما برای ایجاد فضای ذن و حس هماهنگی در خانه‌هایمان پاسخ می‌دهد. این چیزی است که اکنون بیشتر از هر زمان دیگری به دلیل آشفتگی و غیرقابل پیش بینی بودن دنیای خارج مورد نیاز است.

هارمونی طبیعی موجود در دکوراسیون خانه های ژاپنی، مدیون روابط فرهنگی دیرینه بین دانمارک و ژاپن است. این یک رابطه تأثیرگذار است که بیش از 150 سال پیش آغاز شد؛ یعنی زمانی که معماران، هنرمندان و طراحان دانمارکی شروع به سفر به ژاپن برای یافتن الهامات جدید کردند.

دکوراسیون داخلی به سبک ژاپنی

چه چیزی باعث محبوبیت سبک دکوراسیون ژاپنی می شود؟

سبک دکوراسیون ژاپنی برای اولین بار در حدود سال 2016 ظاهر شد و از آن زمان تا کنون محبوبیت آن در حال افزایش است. طبق گزارشات در سال 2020، سه چهارم از انسان‌ها معتقدند که خانه در طول همه‌گیری ویروس کرونا، پناهگاه اصلی و مکان شماره یک بوده است که در آن بیشترین احساس امنیت را داشته‌اند.

اگر به دنبال راهی برای تبدیل خانه خود به پناهگاهی آرام و دلپذیر هستید، این سبک یک انتخاب عالی برای رسیدن به آن است. طرح‌های اسکاندیناوی و ژاپنی نیز بر عناصر طبیعی تکیه دارند و ورود دکوراسیون مدرن ژاپنی به خانه شما آسان و مقرون به صرفه است.

حتما بخوانید  دکوراسیون سنتی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ + 10 ایده جدید چیدمان دکوراسیون سنتی

همگنین اگر به دنبال راه‌هایی برای کاهش شلوغی و ایجاد فضای داخلی جادارتر هستید، زیبایی شناسی چیدمان خانه به سبک ژاپنی نیز می‌تواند جذاب باشد. برای انجام این کار باید روی مبلمانی تمرکز کنید که کاربردی هستند. به عنوان مثال میزهای عسلی و پوف‌های زیرپایی، نمونه‌هایی از قطعات چند منظوره هستند که باید برای مبلمان خانه خود به دنبال آنها باشید.

زیبایی شناسی ساده، طبیعی و کاربردی بودن سبک Japandi، بخشی از چیزی است که مصرف کنندگان را شیفته خود می‌کند. Japandi همچنین بر پایداری تأکید دارد و آن را به انتخابی عالی برای مصرف کنندگانی که به دنبال زیبایی‌شناسی سازگار با محیط زیست هستند تبدیل می‌کند.

دکوراسیون به سبک ژاپنی

عناصر دکوراسیون مدرن ژاپنی

خب، سبک دکوراسیون ژاپنی دقیقا چیست؟ همانطور که اشاره کردیم، ترکیبی از سادگی دنج و گرم اسکاندیناوی با تمیزی طبیعی مینیمالیسم سبک ژاپنی است. Japandi یک ترکیب هنرمندانه از رنگ‌ها، خطوط و تکنیک‌های هر دو سبک را ایجاد می‌کند که به راحتی می‌توانید آن را وارد خانه خود کنید.

به سادگی، عملکرد و نظم فکر کنید. در واقع هر دو سبک ژاپنی و اسکاندیناوی، دارای طراحی مکمل و مشترک هستند؛ اما سبک Japandi افراط در هر دو را متعادل می‌کند. فضاهای داخلی ژاپنی ممکن است شیک و زیبا باشند؛ اما می‌توانند بیش از حد سنتی هم به نظر برسند. مفهوم فرهنگ اسکاندیناویایی hygge که بر آسایش و آرامش تمرکز دارد، به جبران این امر با زیبایی شناسی طبیعی، سادگی و کاربرد کمک می‌کند.

پالت رنگ سبک دکوراسیون ژاپنی

به رنگ‌های خنثی و ملایم فکر کنید که خیلی تند یا زرق و برق دار نیستند؛ مانند، کرم، بژ و شیری. سپس با استفاده از رنگ‌های تیره‌تر و طبیعی مانند مشکی، زغالی و قهوه‌ای، تضادی چشمگیر ایجاد کنید. همچنین می‌توانید از رنگ‌های ملایم و پاستلی مانند صورتی کم رنگ، آبی و سبز نیز استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی را مطالعه فرمایید.

از آنجایی که سبک دکوراسیون ژاپنی بر فضایی آرام و هماهنگ متمرکز است، می‌توانید با استفاده از فرش‌های الیاف طبیعی، مبلمان چوبی و سبدهای بافته شده به گرمای محیط اضافه کنید. آوردن طبیعت به داخل خانه نیز راهی عالی برای افزودن بافت، رنگ و هماهنگی است. گیاهان گلدانی و فضای سبز، راه بسیار خوبی برای ایجاد فضایی آرام هستند. آنها همچنین تصفیه کننده‌های طبیعی برای خانه شما محسوب می‌شوند.

دکوراسیون خانه های ژاپنی

مبلمان دکوراسیون داخلی ژاپنی

هم چیدمان خانه به سبک ژاپنی و هم سبک اسکاندیناویایی، طرفدار صنایع دستی و سادگی هستند. درحالیکه مبلمان اسکاندیناوی بیشتر به سمت چوب‌های طبیعی و خطوط تمیز و ساده گرایش دارند، مبلمان دکوراسیون داخلی ژاپنی شکل‌های منحنی و چوب‌های رنگ شده بیشتری دارند. ترکیب این دو، راهی عالی برای ایجاد زیبایی بصری است.

مبلمان خوش ساخت و کم ارتفاع مانند نیمکت، صندلی راحتی و میز عسلی، راهی برای نزدیک شدن به زمین و ایجاد فضایی تمیز و باز است. افزودن کوسن‌ها و پتوهای نرم، یکی دیگر از راه‌های عالی برای ملایم‌تر کردن ظاهر مینیمالیستی با لطافت Hygge است.

متریال محبوب دکوراسیون داخلی ژاپنی شامل بامبو، چوب و کاغذ مخلوط با سرامیک، ابریشم و چوب است. لوسترهای کاغذی، پوف‌های بافته شده، گلیم‌های دستباف و ترکیب بافت‌ها و پارچه‌ها برای افزودن گرما و آرامش به هر اتاقی عالی هستند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید