افسانه‌های زیادی درباره‌ مدل شدن وجود دارند. مجله‌های مد و فشن به شما می‌گویند که برای مدل شدن باید قد بلند، لاغر و جوان باشید. این تبلیغات مردم را به سمت رژیم‌های سخت و ناسالم، ورزش‌های سنگین، عمل‌های زیبایی، آرایش‌های سنگین و عکاسانی با کارهای غیرطبیعی می‌برند. آخر کار هم شما می‌مانید و اعتماد به نفسی که از دست داده‌اید، چون خیال می‌کنید به حد کافی خوب نبوده‌اید. بگذارید خیالتان را راحت کنیم، در حقیقت چیزی‌هایی که درباره‌مدلینگ شنیده‌اید، افسانه‌اند. در بازار امروز، هر کسی با انجام یک سری کارها می‌تواند یک مدل حرفه‌ای شود. به عبارت (یک سری کارها) توجه کنید! در این مقاله سعی می‌کنیم اصلی‌ترین کارها برای شروع مدلینگ به عنوان یک شغل را برای شما شرح دهیم.

سایزهایتان را اندازه‌گیری کنید
خانم‌ها باید اطلاعاتی مانند سن، قد، دور باسن، دور شکم، دور کمر، دور سینه، دور ران و آقایان باید سن، قد، دور سینه، دور کمر، سایز کت و اندازه‌ شلوار را یادداشت کنند. همچنین هم خانم‌ها و هم آقایان باید ملیت، رنگ طبیعی مو، چشم و پوست، وجود خال طبیعی بزرگ و یا تاتو را ذکر کنند. (از این اطلاعات در تهیه‌ پورتفولیو استفاده خواهد شد.)

چند عکس خوب بگیرید و پورتفولیو درست کنید
عکس‌ها باید تا حد امکان ساده و با کمترین آرایش صورت و مو باشند. پیشنهاد می‌کنیم با چند عکاس مختلف کار کنید تا سبک‌های مختلف را تجربه کنید. هیچ وقت عکس کاملاً عریان‌تان را برای آژانس‌ها و شرکت‌ها نفرستید. به دنبال بهترین لوکیشن عکاسی نباشید، آژانس‌ها می‌خواهند شما را ببینند، نه فضا را. با کت پشمی و خز (به خصوص خز طبیعی) عکس نگیرید؛ چند سال است که استفاده از پوست حیوانات در صنعت مد به عنوان کاری غیراخلاقی تلقی می‌شود. کودکان نباید آرایش مو و صورت داشته باشند. عکس‌ها در پوتفولیوی شما قرار خواهند گرفت. درباره‌ نحوه‌ ساخت پورتفولیو در مقاله‌ دیگری در صفحه‌ 44 توضیح داده‌ایم.

در مسابقه‌های مدلینگ شرکت کنید
مسیر شهرت بسیاری از مدل‌های بزرگ از این مسابقات شروع شده است. شرکت در این مسابقه‌ها یک آغاز عالی است و به شما فرصت ارزیابی شدن می‌دهد. در این فضا پتانسیل شما برای ادامه‌ این مسیر شناسایی می‌شود. اگر به مدرسه‌ مدلینگ یا آژانس‌های مختلف رفته‌اید و حس می‌کنید آن‌ها ارزیابی درستی از توانایی‌های شما نداشته‌اند، پیشنهاد می‌کنیم که در یکی از مسابقه‌های مدلینگ شرکت کنید تا دوباره خودتان را بسنجید.

بهترین بازار برای خودتان را شناسایی کنید
در شرق آسیا به مدل‌های ریز اندام علاقه دارند. در فرانسه قدبلندها شانس بیشتری دارند. در آمریکا برای هر مدلی موقعیتی برای دیده شدن وجود دارد. باید بدانید که کدام بازار چهره و اندام شما را می‌پسندد. آژانس‌های مدلینگ در این کار به شما کمک می‌کنند.

صبور و ثابت قدم باشید
این صنعت بسیار رقابتی است. برای دیده شدن نیاز به صبر و تلاش بسیار دارید. هیچ مدلی را نمی‌بینید که بگوید یک روز در خیابان قدم می‌زدم و فردا روی جلد مجله ووگ بودم. باید همیشه برای تجربه‌ چیزهای جدید آماده باشید و خودتان به دنبال فرصت‌ها بروید. اطلاعات خودتان درباره‌ برندها را افزایش دهید تا بتوانید فرصت‌های بیشتری را شناسایی کنید. هیچ وقت ناامید نشوید و هر زمان که لازم بود ریسک کنید. سوپر مدل برزیلی Gisele Bundchen می‌گوید قبل از اولین قراردادش ۴۰ بار از طرف آژانس‌ها رد شد. تا حد ممکن در معرض دید باشید. بیشتر آژانس‌ها در یک حوزه‌ خاص از مدلینگ فعالیت می‌کنند و ممکن است نتوانند گزینه‌ مناسبی برای شما باشند. خودتان باید عکس‌هایتان را برای آژانس‌های مختلف ارسال کنید و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، ارتباطات خودتان را بیشتر نشان دهید.