«چون ارزشش را دارید». این شعار متعلق به برند فرانسوی‌ لورال پاریس است که بزرگترین شرکت لوازم آرایشی در جهان محسوب می‌ شود. این شرکت همچنین دو تا از ثروتمند ترین زنان جهان را خلق کرده است: «Liliane Bettencourt» فقید و دخترش «Françoise Bettencourt Meyers». لیلین قبل از مرگش در سال 2017 در سن 94 سالگی، تنها وارث برند آرایشی لورال بود. Françoise پس از مرگ Liliane، بیزینس خانوادگی را در دست گرفت.

لورال محصول کدام کشور است

لورال ساخت کجاست؟ خب، داستان از این قرار است که پدر Liliane یعنی «Eugene Schueller»، پسر صاحبین یک شیرینی ‌فروشی در پاریس بود. او پس از اتمام مدرک کارشناسی خود، در مؤسسه شیمی کاربردی ثبت نام کرد و در سال 1904 فارغ‌ التحصیل شد. سپس به عنوان دستیار آزمایشگاه در دانشگاه مشغول به کار شد. قرار گرفتن در مسیر تبدیل شدن به یک محقق دانشگاهی، باعث شد تا مسیر زندگی، ثروت و آینده فرزندان Schueller به کل تغییر کند.

داستان از این قرار است که یک روز صاحب یک آرایشگاه بزرگ، نزد Schueller آمد و به دنبال ساخت رنگ موی مصنوعی بود. زنان فرانسوی در اوایل قرن بیستم، به طور منظم موهای خود را رنگ نمی ‌کردند. دلیلش هم این بود که رنگ شیمیایی در آن زمان، حاوی سرب سنگینی بود که پوست سر را تحریک می‌کرد. Schueller هم مشتاقانه پذیرفت تا مشاور آرایشگر باشد و توانست در یک آزمایشگاه اجاره ‌ای در پاریس، رنگ‌ موهای مختلف را آزمایش کند.

او یک دوره آزمون و خطا را پشت سر گذاشت؛ اما در سال 1909 موفق شد تا رنگ موی موردنظر را با نام «Auréale» تولید کند. پس از آن که آرایشگاه ‌های فرانسوی از این رنگ مو اتقبال کردند، Schueller نام شرکت نوپای خود را «Société Française de Teintures Inoffensives Pour Cheveux» (شرکت رنگ موی بی‌ضرر فرانسوی) گذاشت؛ اما خیلی زود آن را به لورآل تغییر داد. این رنگ مو از ترکیب حنا و نوعی نمک معدنی ساخته شد که باعث درخشش و روشنی موها می ‌شد.

محصولات لورال

Schueller فقط یک شیمیدان نبود؛ بلکه یک اقتصاددان نیز بود و به میزان تولید کارگران (نه ساعتی یا هفتگی) به آنها حقوق پرداخت می‌ کرد. او به عنوان یک نازی، طرفدار سیاست ‌های چپ فرانسه در دهه 1930 بود؛ برای همین با قوانینی همچون پنج روز کاری در هفته، افزایش حقوق بازنشستگی و مرخصی ‌های دو هفته ‌ای با حقوق موافق نبود.

استراتژی شرکت لورال پاریس

چندین استراتژی بازاریابی در شرکت لورال وجود دارد که آن را به یک موفقیت بزرگ تبدیل می‌کند. در ادامه به برخی از آنها اشاره  :

نام لورال به 130 کشور گسترش یافته است. در واقع توزیع گسترده، منجر به حفظ مقیاس اقتصادی و هزینه ‌های ثابت مانند هزینه کارخانه ‌ها، انبارها و غیره می‌ شود. از طرفی به شرکت اجازه می‌دهد تا با کنترل هزینه محصولات موجود در کشورها، به سرعت شهرت کسب کند.

زیرمجموعه ‌های این برند از جمله: LOreal Paris، Garnier و Maybelline هر سه دارای رتبه ‌بندی عالی هستند. بنابراین لورال پاریس می‌ تواند جایگاه برتر را حفظ کند و به برندهای دیگر کمک کند تا رشد کنند و بقای خود را نیز حفظ کنند. هر برندی که تحت جزو زیر مجموعه لورآل تلقی می‌ شود، به دلیل ارتباطات بازاریابی یکپارچه منحصر به فرد خود محبوب است. لورال واقعا در خرید برندها و شرکت‌ ها موفق است.

محصولات باکیفیت، به پیشرفت برندها کمک می‌ کند و هویتی منحصر به فرد و قابل اعتماد ایجاد می‌ سازد. لورال هم همینطور است و برندهای آن مانند Garnier، Maybelline و LOreal Luxe Brands هم نقش اساسی خود را در موفقیت عظیم این شرکت ایفا می کنند. امروزه اکثر مردم فقط به نام شرکت اطمینان دارند.

بهترین محصولات لورال

شرکت لورآل محصولات مختلفی را برای مردان و زنان تولید می‌کند و برای هر بخش، یک لاین مجزا ایجاد کرده است. برند آرایشی میبلین روی انواع محصولات مراقبت از پوست و زیبایی تمرکز دارد؛ حالیکه Garnier بر مراقبت شخصی و پوست سالم‌ تر متمرکز است. اینکه هر برند روی بخشی خاص در زمینه مراقبت شخصی متمرکز است، به عنوان بزرگترین نقطه ‌قوت لورال در نظر گرفته می‌ شود و به آن اجازه می ‌دهد طعم موفقیت را بچشد.

لوازم آرایشی بهداشتی لورآل

به عنوان یک برند لوازم آرایشی و زیبایی، مهم است که محصول نهایی را قبل از عرضه آزمایش کنید؛ زیرا تنها تولید کافی نخواهد بود. علوم مختلفی مانند محافظت در برابر آفتاب، مراقبت از مو، پوست و زیبایی باید در آن دخیل باشد. این آزمایشات، ایمن بودن محصول برای انواع پوست را تضمین می ‌کند که باعث موفقیت برند می‌ شود.

رقبای زیادی برای برند آرایشی لورال وجود دارد؛ اما بیشتر آنها روی یک خط تولید متمرکز هستند. لورآل به دلیل تمرکز بر طیف گسترده ‌ای از محصولات زیبایی و بهداشتی مختلف، به راحتی به شهرت جهانی می‌رسد. فراگیری و تنوع، شعار اصلی شرکت لورال است که آن را به صدر جدول می‌رساند.

خرید 36 برند، 89300 نیروی کار، 437 اختراع، حضور 158 ملیت مختلف در خط تولید و موجود بودن در بیش از 150 کشور نشان ‌دهنده این ادعا است. همچنین هر زمان درمورد کمپین تبلیغاتی صحبت می ‌شود، هیچکس نمی ‌تواند لورال را شکست دهد. این تنها برند لوازم ‌آرایشی است که دارای 127 کمپین تبلیغاتی می ‌باشد. همه این موارد را میتوانید در سایت رسمی محصولات لورال به آدرس www.loreal.com مشاهده فرمایید.

لورآل همیشه مخالف آزمایش محصولات روی حیوانات بوده است و برای یافتن جایگزین، 900 یورو برای تحقیق سرمایه ‌گذاری کرده است. این شرکت همچنین بخشی از یک انجمن بود که در اتحادیه اروپا، برای دعوت از تحقیقات بیشتر درمورد دیگر روش ‌های تحقیق (به غیر از تست حیوانی) تشکیل شد. در محصولات بهداشتی لورال از فناوری نانو در مرطوب کننده ‌ها، کرم‌ های ضدآفتاب و محصولات مراقبت از مو استفاده می‌ شود تا مطمئن شوند مواد فعال، به لایه ‌های عمیق تر پوست شما می‌ رسد.

معرفی برند لورال

یکی از بزرگترین دستاوردهای شرکت لورآل در گذشته، تولید اولین شامپوی بدون صابون بود که نام «Dop» به بازار عرضه شد. همچنین تعطیلات، یک اتفاق عالی برای تجارت Schueller بود؛ زیرا مردان و زنان فرانسوی از همه طبقات جامعه به سواحل و حمام آفتاب می‌ رفتند و فروش ضد آفتاب «Ambre Solaire» به شدت افزایش یافت.

Schueller در یک گروه راست ‌گرا که می‌ خواست فرانسه به عنوان دیکتاتوری اداره شود، نقش اساسی داشت. ارتباط او با آلمانی ‌ها در طول جنگ جهانی دوم، به میزان قابل توجهی بر ثروتش افزود و از سال 1940 تا 1943، فروش محصولات شرکت لورال تقریبا چهار برابر شد. یکی از کارمندان Schueller پس از جنگ توانست او را به اتهام همکاری با نازی ‌ها بیرون کند و تحریم ‌های شدیدی بر او اعمال شد.

با این حال Schueller توانست شواهدی ارائه دهد که نشان می‌ داد او به کارمندان یهودی پناه داده است؛ زیرا نمی‌ خواستند به اردوگاه ‌های کار آلمان بروند. درنهایت تمام اتهامات علیه Schueller (تا حد زیادی به لطف حمایت رئیس جمهور آینده فرانسه) لغو شد. فروش لورآل در طول جنگ ‌جهانی افزایش یافت و طی آن توانست مواد خام مورد نیاز برای تولید محصولاتش را تهیه کند. Schueller در سال 1957 در گذشت.

لورال پاریس

تاریخچه شرکت لورال

Liliane در سال 1922 در پاریس به دنیا آمد. او که تنها فرزند Schueller موسس شرکت لورال و همسرش است، از 15 سالگی شروع به کار در لورآل کرد و بطری ‌ها و محصولات را برچسب می‌ زد. در سال 1950، Liliane با Andre Bettencourt، معاون رئیس لورال ازدواج کرد و دخترشان Françoise در سال 1953 به دنیا آمد. Liliane در سال 1957 و زمانی که 35 ساله بود، با فوت پدرش تمام امپراتوری لورال را به ارث برد.

Liliane همیشه در امور شرکت لورآل فعالیت داشت و تا فوریه 2012 مدیر هیئت مدیره بود. در طول سال ‌هایی که Liliane در راس بیزینس خانوادگی بود، شرکت را از طریق خرید شرکت ‌های دیگر گسترش داد. این خانم موفق در سال 2017 و یک ماه قبل از تولد 95 سالگی خود درگذشت. او 30.5 درصد از سهام باقیمانده لورال و 29.78 درصد از Nestle را در اختیار داشت. همچنین 12.56 درصد از سهام برند آرایشی لورال را به دخترش Françoise واگذار کرده بود. طبق قوانین فرانسه، حداقل نیمی از دارایی Liliane پس از مرگش به Françoise (به عنوان تنها وارث) منتقل می‌ شد.

شرکت لورال پاریس امروزی

در سال 1920، شرکت لورال کوچک تنها سه شیمیدان را استخدام کرده بود؛ اما تا سال 1950، تیم های تحقیقاتی به 100 نفر رسیدند. این تعداد تا سال 1984 به 1000 رسید و امروزه نزدیک به 2000 نفر است. از طرفی لورآل تنها با فعالیت در زمینه رنگ مو، کارش را شروع کرد؛ اما خیلی زود دست به تولید محصولات پاک ‌کننده و زیبایی زد.

امروزه محصولات لورال اصل به صورت بیش از هزاران محصول از جمله رنگ مو، آرایشی، محصولات بهداشتی لورال، بدن و عطر تولید می شود. این شرکت از طریق خرید شرکت ‌هایی مانند The Body Shop، NYX Cosmetics و غیره رشد کرده است. تا سال 2013، 33.31 درصد از شرکت متعلق به خانواده Bettencourt، 23.29 درصد از شرکت متعلق به Nestle و 21.8 درصد از شرکت متعلق به سرمایه گذاران است. 15.3 درصد باقی مانده متعلق به سرمایه‌ گذاران فرانسوی، سرمایه ‌گذاران شخصی و کارمندان است.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید