بیوگرافی یزدان سلمانیان

یزدان سلمانیان ۲۶ سال دارد، متولد تهران است و در حال حاضر ساکن دبی می باشد. قد او ۱۸۸، وزن ۸۳ و رنگ پوست و موهایش قهوه ای است. نکته جالب درباره یزدان سلمانیان این است که او قبل از مدلینگ، حدود ۱۰ سال و به صورت حرفه ای، فوتبال بازی می کرد. او در تمام رده های پرسپولیس، کاپیتان بود و در سال ۹۶، در تیم بزرگسالان پرسپولیس حضور داشت. یزدان سلمانیان دوران سربازی خود را در تراکتورسازی گذراند و سپس به لیگ یک (بادران تهران) وارد شد. بنا بر دلایلی، او فوتبال را ادامه نداد. به همین خاطر حدود چهار سال است که در صنعت مدلینگ فعالیت دارد. ناگفته نماند که یزدان، کارشناسی ارشد خود را در رشته تربیت بدنی و در دانشگاه یادگار امام گذرانده است. مجله پل شما را دعوت می کند تا صحبت های یزدان سلمانیان و تجربیاتش در حرفه مدلینگ را مطالعه کنید.

شما در کدام شاخه مدلینگ فعالیت دارید؟

به خاطر ظاهری که دارم، در دبی کارهای تبلیغاتی زیادی به من پیشنهاد می شود. همچنین با طراحانی که کارهای آوانگارد و high fashion انجام می دهند هم همکاری می کنم.

ایده فعالیت در شغل مدلینگ اولین بار چگونه به ذهنتان رسید؟

من همیشه به ظاهر و لباس پوشیدن خود اهمیت می دادم و همچنین به خاطر ورزش، آمادگی جسمانی و اندام خوبی داشتم. برای همین دوستان و نزدیکان، همیشه از سن کم من را به فعالیت در این حرفه تشویق می کردند.

بیوگرافی یزدان سلمانیان

تاکنون با چه برندها، عکاسان، مجلات و میکاپ‌ آرتیست های مشهوری همکاری داشتید؟ نامشان را ذکر کنید و از تجربه همکاری بـا آنها برایمان بگویید.

از جمله برندهایی که داخل ایران با آنها کار کردم، برند Uniti است که بنیانگذار آن، بابک وثوقی می باشد. LCMan و Jeanwest هم جزو برترین برندهایی هستند که با آنها همکاری کردم. در خارج از ایران، در Private Show Gucci حضور داشتم، با برندهای مطرح اماراتی همکاری های زیادی داشتم و با مجلات، میکاپ‌ آرتیست ها و عکاسان به نام زیادی هم کار کردم. نام بردن تک تک آنها، از حوصله خارج است.

مهمترین هایلایت زندگی کاریتان در یک سال اخیر چه بوده؟

اینکه در دبی، خیلی خوب از من استقبال شد و توانستم اینقدر سریع به چیزهایی که می خواستم برسم.

دوست دارید ٥ سال آینده در دنیای کاری کجا باشید؟

مطمئنا آرزوی هر مدلی است که با مطرح ترین برندهای دنیا کار کند. من هم از این قافله مستثنی نیستم. دوست دارم هرچه سریع تر اروپا را ببینم و یکسری فعالیت در آنجا انجام دهم؛ زیرا می دانم که به مراتب خیلی حرفه ای تر و جلوتر از دبی هستند.

لایف‌استایل یزدان سلمانیان چگونه است؟ (رژیم، ورزش، ساعت خواب و…)

لایف استایل من همیشه در یک دایره مشخص قرار دارد. این مسئله ممکن است برای اطرافیان حوصله سر بر باشد؛ اما وقتی از این دایره خارج می شوم، احساس می کنم یک چیزی را گم کردم. مطمئنا رژیم غذایی و تمرینات روزانه هم جزوش است که می تواند به شرایط ظاهر من کمک کند.

لایف‌استایل یزدان سلمانیان

خوراکی مورد علاقه شما چیست و چطور در برابر وسوسه خوردن آن مقاومت می کنید؟

رژیم غذایی یک جور عادت است. وقتی به سالم زندگی کردن و غذای سالم خوردن عادت می کنید، میل زیادی به چیت کردن، ‌غذاهای چرب و فست فود نخواهید داشت.

اگر روزی خسته باشید چطور خودتان را برای ورزش کردن تشویق می کنید؟

اگر روزی تشخیص بدهم از از تمرین کردن خسته شده ام، استراحت می کنم. برای خودم یک لباس یا یک کتانی جدید جایزه می خرم تا بتوانم خودم را به باشگاه بکشانم. گاهی اوقات هم محیط تمرین را تغییر می دهم.

جذابترین بخش شغل یزدان سلمانیان چیست و از کدام لحظه بیشتر لذت می برید؟

حالت لباس پوشیدن شما، باعث می شود دیگران به وجد بیایند و توجهشان به شما جلب شود. من این را در مدلینگ خیلی دوست دارم.

سختی های شغل شما چیست؟

شاید در شش ساعت، مجبور باشید صد تکه لباس بپوشید. عوض کردن آنها بدون هیچ استراحتی، بسیار طاقت فرسا است.

شغل یزدان سلیمانیان

چه مراقبت های پوستی دارید؟ چه توصیه های زیبایی برای خوانندگان پل دارید؟

آنچه که بیشتر از محصولات پوستی اهمیت دارد، لایف استایل، خواب، نوشیدن آب و شستشوی مداوم صورت است که خیلی می تواند به شما کمک کند. همچنین نکشیدن سیگار و نخوردن الکل هم اهمیت دارد.

به نظر شما دنیای فشن چه واکنشی به چهره های شرقی و به خصوص ایرانی دارد؟

در کشور ما، هر نوع ظاهری وجود دارد. به همین خاطر جوانان ما می توانند با ظاهر خود، موفقیت های زیادی در دنیای فشن کسب کنند. همانطور که می بینید، نسل جدید تصمیم گرفته اند که مهاجرت کنند یا فصل های مختلف به دبی یا استانبول بیایند. بخشی از عزیزان هم در اروپا فعالیت می کنند و نتیجه می گیرند؛ زیرا دنیای مد و فشن با آغوش باز از چهره های ایرانی استقبال می کند.

بزرگترین درسی که در طول زندگی گرفتید چه بوده است؟

دنیا مملو از برد و باخت است. شما پس از هر زمین خوردن، باید محکم تر از قبل ادامه دهید؛ زیرا در غیر اینصورت به نقطه پایان می رسید. در واقع همه چیز برایتان بی معنی و حوصله سر بر خواهد شد. همیشه باید در زندگی جنگید و ناامید نشد. زندگی همین مسیری است که برای رسیدن به هدف مان طی می کنیم. شاید هرگز نرسیم؛ اما در مسیر بودن قشنگ است.

یزدان سلیمانیان

شعار یزدان سلمانیان در زندگی چیست؟

به نظر من این دنیا پر از راز و رمزهای نانوشته است. اگر بتوانید آنها را پیدا کنید و به خوبی از آنها استفاده کنید، به هر آنچه می خواهید می رسید.

چه توصیه هایی برای کسانی که می خواهند وارد این شغل شوند دارید؟

خیلی ها هستند که در دایرکت به من پیام می دهند و دوست دارند وارد این کار شوند یا مورد توجه قرار گیرند. قبل از هر چیزی باید مطالعه کنند و متوجه شوند که آیا استانداردهای ورود به این کار را دارند یا خیر. از نظر من هر آدمی می تواند مدل باشد؛ اما باید ببیند بازار کار برایش فراهم است یا خیر. ورزش کنید، خوشتیپ باشید و مطمئنا روزی موفق خواهید شد.

نظرتان درباره مجله پل چیست؟

مجله پل از هنرمندان و آرتیست ها در حیطه ها و ژانرهای مختلف حمایت می کند. این مسئله برای من بسیار جذاب است. باعث افتخار من است که با مجله پل مصاحبه کردم و از آنها ممنون هستم که من را انتخاب کردند.‌ صحبت هایم را خواندید، خیلی متشکرم. ارادتمند شما یزدان سلمانیان

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید