اقامتگاه Quetzalcoatl (کِتزالکوتل) یک ساختمان جادویی و خصوصی است که توسط معمار مکزیکی «خاویر سنوسیاین» ساخته شده است. خاویر در ساخت بناهای خود، از معماری ارگانیک پیروی می‌کند و سعی در ایجاد فضاهای انسانی‌تر داردتمام چهارچوب‌های ذهنی خود را بشکنید! شما هرگز یک بنا به شکل مار را در زندگی خود نخواهید دید!

خاویر سنوسیاین این طرح جالب را از یکی از غارهای متعدد منطقه پیدا کرد. او درباره این پروژه می‌گوید: «یک روز فکر کردم دهان غار، شبیه سر مار با آرواره‌های باز است. به نظر می‌رسید یک مار در حال ورود و خروج از زمین است. سپس تصمیم گرفتم یک دم به غار اضافه کنیم و نام آن را Quetzalcoatl بگذارم

درباره اقامتگاه

Quetzalcoatl در فرهنگ مکزیک، نام خدای «مار بالدار» است و الهام‌بخش ساخت این اقامتگاه می‌باشد. این بنا همچنین از جامعه بومی «Huichol» الهام گرفته است. تأثیر آنها را می‌توان در ظاهر رنگارنگ ساختمان Quetzalcoatl مشاهده کرد. بنابراین اقامت در این مکان، نه تنها یک جای بسیار جالب برای تعطیلات است؛ بلکه راهی عالی برای آشنا شدن با فرهنگ و سنت‌های محلی مکزیک است

طراحی داخلی آپارتمان با رنگ سفید، پنجره‌های گرد و مینیمالیست به شما آرامش می‌بخشد. هر پنجره منظره متفاوتی را قاب می‌کند. همچنین خانه گنبدی بزرگ با شیشه‌های رنگی خیره‌کننده روی سقف آن هم یک منظره بی‌مانند است.

در اینجا می‌توانید خود را به عنوان آلیس در سرزمین عجایب تصور کنید! این مجموعه در یک اکوسیستم طبیعی مملو از درختان، گل‌ها و جانوران وحشی واقع شده است. بیرون ساختمان با باغ‌های شگفت‌انگیز و آثار معماری احاطه شده است که شما را شگفت‌زده می‌کند و به شما الهام می‌بخشد. 

اقامت در ساختمان Quetzalcoatl همچنین شما را با داروهای سنتی مورد استفاده توسط جامعه آشنا می‌کنددرواقع میزبان درمورد گیاهان دارویی مختلف که در آنجا رشد می‌کنند توضیح می‌دهد. این تماس نزدیک با طبیعت، یکی از جالب‌ترین جنبه‌های اقامت در ایناقامتگاه است.

امکانات اقامتگاه

بهترین بخش این است که می‌توانید از ساعت 9 صبح تا 5 بعدازظهر به پارک دسترسی داشته باشید. پارک دارای 3 بخش اصلی، باغ گیاه‌شناسی و غار معدنی و پنج دریاچه است. یک باغ دیگر هم برای باربیکیو و تفریح وجود دارد. 

این مجتمع دارای 10 آپارتمان مجزا است که در مساحتی بالغ بر 16500 فوت مربع پراکنده شده‌اند. چهار اتاق خواب، چهار حمام کامل، یک اتاق خواب اضافی با تخت‌های دو طبقه را می‌توان در این ساختمان یافت. همچنین تجهیزات کامل مانند دستگاه نسپرسو، مایکروویو، ماشین ظرفشویی، خشکشویی و خدمات نظافت نیز وجود دارد. در یک ‌کلام، هر چیزی که نیاز دارید تا احساس کنید در خانه خود هستید! 

شما هرگز از اقامت در این مکان خارق‌العاده پشیمان نخواهید شد؛زیرا هیچ جای دیگری مانند اینجا در جهان وجود ندارد! شما و و خانواده‌تان شگفت‌زده خواهید شد؛ زیرا این مکان برای آرامش، الهام گرفتن و افزایش خلاقیت شما عالی است.  

شما می‌توانید برای حداقل دو شب یا بیشتر در این مکان اقامت داشته باشید. این بهشت ​​در بخش شمالی منطقه شهری مکزیک قرار دارد. همچنین حدود 30 کیلومتر از فرودگاه و مرکز شهر فاصله دارد. هزینه اقامت از شبی 230 دلار شروع می‌شود.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید