امل جاد 33 ساله، اهل کویت و بیوتی بلاگری جوان و خلاق است. امل با خلاقیتی که داشت توانست در مدت زمان کوتاهی بسیار معروف شود. او دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی است و هیچ دوره میکاپی نگذرانده است. در واقع امل با این رشته هنری در خانواده آشنا شد، چون خاله و مادرش در آرایشگری سررشته داشتند و این باعث شد او کم و بیش با حال و هوای این کار آشنا شود. او هیچ وقت به صورت حرفه‌ای کار نکرده بود. به طور کل به نقاشی و موزیک علاقه داشت که خودش معتقد است این موضوع در کارش بی‌تاثیر نبوده است. امل تا 25 سالگی فقط خودش را به صورت خیلی ساده میکاپ می‌کرد. شروع آشنایی او با میکاپ از زمانی آغاز شد که یکی از دوستان کویتی‌اش از امل درخواست کرد به‌عنوان مدل به او کمک کند و نمونه کارش شود. بدون اینکه بداند چه سرنوشتی در انتظارش است و قرار است این راه را ادامه دهد. امل اولین روز کاری را در زمینه مدلینگ گذراند. سپس به مرور میکاپ آرتیست‌های کویتی و دیگر کشورهای خلیج از او دعوت به همکاری کردند. به همین طریق به مرور تجربه‌اش در زمینه میکاپ بیشتر شد. بعد از گذشت یک سال از آشنایی با میکاپ و دوره مدلینگ، اولین کار میکاپ را با ریسک بالا انجام داد. او روز عروسی خواهرش، وی را میکاپ کرد. آن روز کارش آنقدر خوب بود که همه تشویقش کردند و این امر به امل انگیزه و انرژی داد. خواننده مصاحبه ما با امل باشید تا با او و مسیر حرفه‌ای‌اش بیشتر آشنا شوید.

ایده پیج آرایشی از کجا آمد؟
اکثر میکاپ آرتیست‌های کویتی به من می‌گفتند چرا بلاگر نمی‌شوی؟ من هم در پاسخ می‌گفتم که اصلاً نمی‌توانم این کار را انجام دهم. چون سر زبون درست و حسابی ندارم. تقریباً یک سال بعد از کار مدلینگ پیج را افتتاح کردم و چند ویدئو آرایشی ساختم. ویدئوهایم بیشتر به صورت چالشی بود. من سعی می‌‌کردم آموزش آرایش را با موزیک خارجی منتشر کنم. یکی دو بار هم با موزیک خواندم. البته نه به سبکی که الان می‌بینید.
یک سال و نیم از کار مدلینگ می‌گذشت که خبر شیوع کرونا منتشر شد. کارم را خیلی دوست داشتم ولی متاسفانه مشخص بود که به خاطر کرونا، تا مدت‌ها نمی‌توانم فعالیت داشته باشم. سعی کردم جای خالی‌اش را پُر کنم. از طرفی خصیصه درونگرایی‌ام باعث می‌شد در مسیر کار آنلاین خیلی سخت حرکت کنم. هیچ وقت فکر نمی‌کردم یک پیج عمومی داشته باشم، چه برسد به پیجی با فالور زیاد. پیجی که راه‌اندازی کرده بودم را منظم‌تر پیش بردم و ویدئوهای مختلف ساختم. برای پیدا کردن راهم انواع سبک‌ها را امتحان کردم و بارها سعی و خطا نمودم، حتی بارها ویدئو ساختم و پاک کردم.

چطور به ترکیب موسیقی و میکاپ رسیدید؟
قبل از هر چیز باید به این نکته اشاره کنم که ترکیبات میکاپ – موزیک، میکاپ – ترنزیشن معمولی، میکاپ – موزیک – ترنزیشن معمولی، میکاپ – لیپ سینگ، میکاپ – لیپ سینگ و ترنزیشن معمولی، ترنزیشن‌های معمولی و ویژه به تنهایی و دابسمش آهنگ‌های رپ را انواع میکاپ آرتیست‌های داخلی، خارجی و تیک‌تاکرها به صورت جداگانه انجام دادند و من از دیدنشان لذت می‌بردم. یکی از کارهایی که من مارچ 2020 انجام دادم و به نظر خودم کار جدیدی بود و در ویدئوی میکاپ آرتیست‌های خارجی هم ندیده بودم، این بود که خودم و ویدئو را همراه با ریتم آهنگ می‌رقصاندم و لیب‌سینگ می‌کردم. به دلیل اینکه بازخورد خوبی از این کار نگرفتم، احساس کردم یک چیزی کم است. از موزیک خارجی و گاهی هم عربی برای کارهایم استفاده کردم. اما باز هم بازخورد مطلوبی نگرفتم. اولین کارم را با موزیک ایرانی همراه با ترنزیشن معمولی و بدون لیپ سینگ در شب یلدا سال 99 ساختم که البته بازخورد خوبی گرفت.
ولی باز هم می‌دانستم که یک چیز کم است. دیگر حدود 10 هزار فالور داشتم که ویدئوی میکاپ با آهنگ سوگند «سلام خانم» را ساختم. با اینکه هنوز آهنگ رپ نخوانده بودم، ولی بازخورد خوبی گرفتم. اما با این حال احساس می‌کردم هنوز هم یک چیزی کم است. دلیل اینکه بازخورد خوبی گرفتم، برایم روشن نیست. شاید حس نهفته در من که با معانی کلمات در طول آهنگ هماهنگ بود، دلیل بازخورد خوب کار شد. یا اینکه شاید با این کیفیت ویدئو کسی با آهنگ ایرانی همراه ترنزیشن و لیپ سینگ میکاپ نکرده بود. این ویدئو ترکیبی از میکاپ، موزیک ایرانی، ترنزیشن سر، حس من با آهنگ و تغییر در هنگام سر ضرب‌ها بود. یک جای تصویر یعنی در یک بیستم از کل ویدئو، کرم پودر را به صورتم می‌مالم که این صحنه برگرفته از یک بیوتی بلاگر خارجی به نام Meredith بود. خلاصه ویدئوی سوگند بود که باعث شد به پیدا کردن مسیر خودم نزدیک‌تر شوم.

درباره Meredith برای‌مان بگویید. آیا الگویتان او بود؟
او یک بیوتی بلاگر بزرگ است، باید بگویم که ایشان سبک زیبا و خاصی را وارد دنیای میکاپ کرد. من چندین بار مثلاً برای مالیدن کرم پودر به صورت، از ایشان ایده گرفتم. تفاوت کار من با ایشان زیاد است. سبک من از لحاظ زمان‌بندی طولانی است نه کوتاه، که همین مورد سناریو را متفاوت‌تر، سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌کند. ویدئوهای ایشان ادیت‌های معمولی دارند، مثل کات و هماهنگ کردن زمان لب زدن آهنگ. ایشان معمولاً خیلی کم از ترنزیشن استفاده می‌کنند. ترنزیشن، یعنی کارهایی که با آن در یک لحظه صورتشان تغییر کند. مثلاً اینکه کرم پودر با رد شدن دست از جلوی صورت، روی صورت بنشیند. همچنین اشخاصی که در رنگ سررشته دارند متوجه می‌شوند که رنگ محصولات به کار رفته در تصاویر ایشان معمولاً کمی تیره‌تر یا روشن‌تر از رنگ واقعی است. اما شما در ویدئوهای من رنگ واقعی را می‌بینید. من از موزیک ایرانی استفاده کردم که کمتر بیوتی بلاگری این موضوع را در نظر می‌گرفت. اگر می‌خواستم دقیقاً مثل ایشان باشم، با رپ خارجی ادامه می‌دادم. وجود همین جزئیات، آن هم در یک پکیج، باعث شده کار من با ایشان متفاوت و همچنین چند برابر سخت‌تر باشد. احتمالاً اگر من ملیت دیگری داشتم نیاز به توضیحات بالا نبود. امیدوارم روزی برسد که ما با معضل دفاع از ایده در هیچ جا روبرو نباشیم. من زمان و انرژی زیادی برای کارم صرف کرده‌ام. بارها سعی و خطا کردم تا راه و سبک خودم را پیدا کنم. من از ترکیبی استفاده کردم که با بقیه بیوتی بلاگرهای عزیز فرق داشته باشم و می‌توانم همانند توضیحات بالا، تفاوتم را با هر بیوتی بلاگر عزیزی بیان کنم.

الگوهايتان در اين حرفه چه كسانی هستند؟
Victoria Lyn ,Nikkie Tutorials

درباره علاقه‌تان به رپ برایمان بگویید. کدام رپر را بیشتر دوست دارید؟
من کلاً از بچگی به موزیک خیلی علاقه داشتم. اما علاقه‌ام به موزیک رپ توسط همسرم شروع شد. اوایل ازدواج همسرم در ماشین آهنگ رپ گوش می‌کرد. ولی من اصلاً دوست نداشتم و به او می‌گفتم موزیک را عوض کن. علاقه‌ام به رپ 6 سال پیش با آهنگ «بد شدم» از یاس شکل گرفت. کلاً از آهنگ‌های رپ کوبنده و انرژی‌زا خوشم می‌آمد. زمانی که هزار فالور داشتم، با این نوع آهنگ‌های رپ مانند آهنگ «24 ساعت» بهرام و آهنگ «راک ای چاک» استوری‌های مختلف می‌گرفتم.

روزانه چقدر زمان برای اینستگرام صرف می‌کنید؟
به‌طور متوسط 7 تا 8 ساعت در اینستگرام حضور دارم و بقیه روز مشغول ساخت ویدئو و یا فکر کردن برای محتوایی هستم که قرار است در اینستگرام منتشر کنم.

فیلمبرداری و ادیت ویدئوها را چه کسی انجام می‌دهد؟
گاهی خودم، گاهی همسرم و گاهی اوقات نیز با همدیگر.

خودتان کدام میکاپ‌تان را بیشتر دوست دارید؟
میکاپ ویدئوی سوگند «سلام خانم».

پُرمخاطب‌ترین محتوایی که تولید کردید، چه بود؟
ویدئو با آهنگ «چرا بدی» از هیچکس. البته به نظرم ویدئو در آینده با آهنگ «بارکد» یاس پُرمخاطب‌تر خواهد شد.

چه تصوری از ازدواج داشتيد كه الان تغيير كرده باشد؟
فکر می‌کردم ممکن است ازدواج من را محدود کند. ولی بعداً فهمیدم اگر زن و شوهر با هم دوست باشند، نه تنها محدود شدن معنا ندارد، بلکه به هم کمک می‌کنند تا هر کدام به اهدافشان برسند.

روتين روزانه‌تان برای حفظ تناسب اندام و زيبايی پوست چيست؟
خدا را شکر چهار سال است که وگان هستم و تغذیه سالمی دارم. مدتی بدنسازی کار کردم ولی به دلیل مشغله‌کاری، کمی فاصله افتاد، ولی امیدوارم دوباره ورزش را شروع کنم.

خودتان را جای فالورهایتان بگذارید. به نظرتان چرا مردم شما را فالو می‌کنند؟
ارتباط من با فالورهایم ساده، خالصانه و همچنین دو طرفه است. من از آن‌ها انرژی می‌گیرم و به گفته خودشان آن‌ها هم از ویدئوهای من انرژی می‌گیرند.

تاثیرگذارترين شخص در زندگی‌تان چه كسی بوده است و چرا؟
قطعاً همسرم بوده، چون ما از دانشگاه با هم هستیم و با هم بزرگ شده‌ایم، هر دو مشوق هم بودیم و در زندگی هم بسیار تاثیر گذاشته‌ایم.

چه تصويری از عشق داريد؟
عشق مجموعه‌ای از بهترین احساسات روی زمین است.

چطور با همسرتان آشنا شديد و حمايت همسرتان چه تاثيری روی كارتان داشت؟
در محیط دانشگاه با هم آشنا شدیم. همسرم هم مشوقم بود و هم بسیار کمکم کرد.

به نظرتان یک اینفلوئنسر چطور می‌تواند فرهنگ‌ساز باشد؟
فرهنگ‌سازی را وظیفه یک اینفلوئنسر می‌دانم. البته فرهنگ‌سازی در مورد چیزی که به آن علم دارد، یا تجربه‌اش کرده است. یک اینفلوئنسر اول باید از خودش شروع کند سپس همکارانش و بعد مردم. به عنوان مثال سعی کردم نشان بدهم موفق شدن غیرممکن نیست. با کامنت‌ها و دایرکت‌ها متوجه شدم به خیلی‌ها انگیزه دادم. همچنین سعی کردم با هایلایتی که در مورد کلویید گذاشتم تابوشکنی کنم و زایده‌های ظاهری که موجب کاهش اعتماد‌به‌نفس می‌شود را در نگاهشان کم رنگ کنم. فقط یک مثالش این است که دایرکت یک پدر در مورد اینکه من توانستم ذهن دخترش را در مورد کلوییدهایش تغییر بدهم و توانسته با آن کنار بیاید، که آن را استوری کردم و خیلی برایم ارزشمند بود و همینطور من به طور جدی هشت ماه است که به نوبه خود سعی کردم در صنعت آرایش، اولاً از محصولاتی استفاده کنم که مشتقات حیوانی درونش به کار نرفته باشد، دیگر اینکه فاقد تست حیوانی باشد و سعی کردم حفاظت از حقوق حیوانات را جدی بگیرم.

سرگرمی مورد علاقه امل چيست؟
دیدن سریال «مخصوصاً مافیا»، بازی کردن مافیا در جمع و گوش دادن به پادکست‌های انگیزشی.

وقتی خيلی بی‌حوصله باشيد چه كار می‌كنيد و چطور به خودتان انگيزه می‌دهيد؟
معمولاً بی‌خوابی باعث بی‌حوصلگی من می‌شود، بنابراین می‌خوابم. گاهی اوقات هم از خانه بیرون می‌روم تا هوایی تازه کنم.

به نظرتان چه ويژگی جالبی داريد كه ديگران از آن بی‌خبرند؟
تصویری که مردم از من در پست‌ها می‌بینند، زمین تا آسمان با خود واقعی‌ام، که معمولاً در استوری‌هایم به آن شکل هستم، فرق دارد. آن‌ها از من تصور یک دختر شرور و مغرور را دارند. اما در واقعیت این گونه نیست. در واقع من در ویدئوهایم نقش بازی می‌کنم. در مورد صدایم هم جالب است کهمی‌گویند که بیشتر صدای رپرها «مثل یاس» به من می‌آید تا صدای خودم.

دوست داريد چه تاثيری روی مردم داشته باشيد؟
دوست دارم امیدبخش باشم.

تصور كنيد دختری با حال و هوايی كه داشتيد تصميم دارد راه شما را برود، به او چه می‌گوييد؟
به او می‌گویم، اصول اخلاقی را رعایت کن. چه هزار فالور داشته باشی و چه یک میلیون، سعی کن الگوی خوبی برای مردم باشی. سعی کن طرف حق باشی، حتی اگر آن طرف تعدادش کمتر باشد و همچنین سعی کن از مسیرت لذت ببری.

بزرگ‌ترين آرزوی امل چيست؟
روزی که کل خانواده من و همسرم در یک شهر زندگی کنند و اطرافم پُر از آدم‌های خوب باشد.

نظرتان درباره مجله پُل چيست؟
در ابتدا تشکر فراوان از فرصتی که عزیزان مجله پُل در اختیارم قرار دادند. از نوع و چیدمان سوالات مشخص است که رسالت این مجله مشخص کردن متغیرهایی است که در مسیر موفقیت تاثیرگذارند. در واقع این مجله قصد دارد مسیر را برای کسانی که به دنبال موفقیت هستند، هموارتر کند. بسیار متشکرم.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید