طریق چیدمان وسایل اطرافمان نشان دهنده‌ روحیه‌ ما است.

از طرفی چیدمان نیز تاثیر مستقیمی روی روحیه ما دارد. فقط یک لحظه تصور کنید که اگر اطرافمان به‌هم ریخته باشد چه حالی می‌شویم؟ حس لذتی که بعد از تمیز کردن خانه و یا تغییر دکوراسیون دارید را نیز مجسم کنید. البته برخی افراد کاملاً به محیط اطراف بی‌تفاوت هستند، زیرا با آن مانوس شده‌اند. برای مثال ممکن است اتاق ما همیشه به‌هم ریخته باشد و این برای ما حالتی عادی تلقی شود.
اما کسی وارد اتاقمان شود، از دیدن وضعیت اتاق شوکه می‌شود. خوب است که هر چند وقت یک‌بار از دیگران درباره محیطمان نظرخواهی کنیم تا ایرادات احتمالی برطرف شوند. ما با تغییر دکوراسیون می‌توانیم حال خودمان را خوب کنیم. در ادامه ایده‌هایی برای تغییر دکوراسیون و عوض کردن حال و هوای خانه در پاییز مطرح می‌شود.

شمع‌های رنگی

شمع‌های لیوانی عطری با اسانس مرکبات به رنگ قرمز و نارنجی و زرد در قسمت‌های مختلف خانه قرار دهید. خودتان نیز می‌توانید بدنه شمع‌های سفید معمولی را با برش‌های پرتقال خشک شده تزیین کنید. حس گرمای شمع‌ها و رقص شعله‌های آن‌ها در پاییز حس گرمی و نشاط را منتقل می‌کنند.

کدو تنبل

پاییز فصل هالووین است و کدو تنبل‌های نارنجی نماد هالووین هستند. این کدوهای بامزه‌ خوشرنگ را جلوی درب منزل بگذارید. کدو تنبل‌های ریز را نیز کنار تلویزیون، مبل و تخت خواب خود قرار دهید. با سلیقه خودتان این کدوها را تزیین کنید. هزار ایده برای زیباتر کردن کدو تنبل‌ها در سایت pinterest وجود دارد. رنگ نارنجی این کدوها بسیار نشاط‌آور و زندگی‌بخش است. کدو تنبل می‌تواند تمام پاییز دوام بیاورد.

ریسه‌های رنگی زرد

رنگ زرد ریسه‌های رنگی که در تزیین درخت کریسمس هم استفاده می‌شوند، شب‌های پاییزی را دلنشین می‌کنند. این ریسه‌ها زیاد گران نیستند، اما دکور خانه‌ شما را حسابی چشمگیر می‌کنند. شب‌های بلند پاییزی که به تماشای یک فیلم می‌نشینید همه‌ چراغ‌ها را خاموش کنید و در نور این ریسه‌ها از تماشای فیلم لذت ببرید.

یک پتوی نرم 

برای گرم کردن خودتان زمان مطالعه یا تماشای تلویزیون یا هر زمانی که روی کاناپه دراز می‌کشید یک پتوی نرم و کوچک روی کاناپه قرار دهید. رنگ‌های خنثی مانند سفید، طوسی و مشکی را برای این منظور استفاده کنید یا از طرح‌های ۴ خانه استفاده کنید. استفاده از پتوهای خز دار نیز ایده جالبی است.

رومیزی و ظرف میوه

یک کاسه‌ چوبی یا استیل انتخاب کنید و میوه‌های خوش‌رنگ پاییزی را در آن بچینید. این کار علاوه بر زیبا و شاداب کردن محیط به شما یادآوری می‌کند که از میوه‌های مفید پاییزی مصرف کنید. میو‌ه‌های این فصل می‌توانند چند روزی در فضای اتاق سالم بمانند. اگر نگران خراب شدن میوه‌ها هستید، شب‌ها آن‌ها را در یخچال بگذارید.

آویز حلقه‌های گل و برگ

خیلی ساده می‌توانید برای روی در و دیوار خانه حلقه‌ گل درست کنید. حلقه ساده‌ای از گل‌‌فروشی تهیه کنید. یک اسفنج روی آن بچسبانید. برگ‌های زرد زیبای پاییزی و یا برگ‌های سوزنی کاج را در اسفنج فرو کنید. می‌توانید با میوه‌ کاج، بلوط و فندق این حلقه را زیباتر کنید. حتی می‌توانید میوه‌ها را با اسپری رنگ طلایی و نقره‌ای نیز رنگ کنید تا نمای بهتری به حلقه‌ گلتان بدهید.

کوسن‌های رنگی

برای پاییز رنگ کوسن‌ها را تغییر دهید. رنگ‌های شاد روی یک مبل با رنگ خنثی خودشان را به خوبی نشان می‌دهند. از رنگ‌های قرمز و نارنجی استفاده کنید. کوسن‌های زیاد و رنگی حس خودمانی بود و راحتی را القا می‌کنند. یک کوسن‌ خزدار سفید نیز می‌تواند این تغییر را کامل کند.