برخورد نزدیک با محیط اطراف و کشف محیط، ما را در شناخت بهتر آن یاری میکند. اگر از آن دسته از افرادی هستید که دوست دارید در محیطهای جدید همه چیز را کشف کنید، با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چگونه خودتان برای خودتان یک تور پیاده روی در استانبول ترتیب دهید و استانبول را مانند کف دستتان بشناسید.


تماشای ویدئو: محله بالات استانبول


به چه موضوعی علاقه دارید؟

این بخش بسیار اهمیت دارد. از خودتان بپرسید دوست دارید به کشف چه چیزی بروید؟ استانبول موضوعات مختلفی را پیش روی شما میگذارد. موزهها، گرند بازار، کوچه گردی، کافهگردی، هنرهای خیابانی، تماشای زندگی عادی مردم یا حتی سر زدن به مراکز خرید و… دوست دارید چه چیزی را در این شهر کشف کنید؟ کمی در اینترنت درباره موضوعی که دوست دارید در این پیادهروی کشف کنید تحقیق کنید تا ناگهان در محیطی کاملاً ناشناخته قرار نگیرید.

انتخاب زمان برای پیاده روی در استانبول

میتوانید تور هیجانانگیزتان را برای تمام روز برنامهریزی کنید؛ اما توصیه ما این است که در طول روشنایی روز به گردش بروید. البته موضوع تور نیز روی ساعات انتخابی شما تاثیرگذار خواهد بود. اگر قصد دارید از مکانهای تاریخی یا موزهها بازدید کنید باید از قبل، ساعات کاری آنها را در اینترنت جستوجو کنید. گوگل به شما خواهد گفت که هر مکانی در چه ساعات و چه روزیهایی باز است.

پیاده روی در استانبول

مسیر را از قبل انتخاب کنید

اگر زبان ترکی نمیدانید، اصلا نگران نباشید. اینجا همان جایی است که تکنولوژی به کمک شما میآید. اپلیکیشن گوگلمپ را نصب کنید. اگر به اینترنت دسترسی ندارید، میتوانید از قبل نقشه استانبول را به صورت آفلاین دانلود کنید. محل هتل و یا اقامت خود را روی نقشه علامتگذاری کنید. حالا هرجا که بروید میتوانید به راحتی محل اقامت خود را پیدا کنید. بعد از آن نوبت بررسی مقصد روی نقشه میرسد. فاصلهها را در نظر بگیرید. شما قرار است از پیادهروی در استانبول لذت ببرید، پس با انتخاب مسیرهای دور خودتان را خسته نکنید. مقاصد نزدیک به هم را در یک برنامه قرار دهید.

وسایل لازم برای پیاده روی در استانبول

شما چندین ساعت پیادهروی میکنید و احتمالاً با گوشی تلفن همراهتان عکسهای زیادی خواهید گرفت. دوست نداریم که در مسیر برگشت به هتل به دلیل خاموش شدن گوشی همراهتان مسیرتان را گم کنید؛ پس از همین ابتدا یک پاوربانک همراه خودتان ببرید. نیازی به بردن خوراکی ندارید؛ غذاهای خیابانی استانبول خوشمزه، هیجانانگیز و تقریبا ارزان هستند. حتماً بطری آب داشته باشید. حواستان باشد که در این برنامه پیاده‌ روی در استانبولقصد ما سبک سفر کردن است. لباسهای راحت بپوشید و تا حد امکان با خودتان وسایل اضافی نبرید.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید