دستور پخت کیک ژاپنی

می‌خواهم طرز تهیه چیز کیک ژاپنی را به شما آموزش بدهم که بسیار خوشمزه است و قطعاً از آن بسیار لذت می‌برید. ضمناً شما می توانید ویدئوی کامل این کیک جذاب را در کانال یوتوب من «Benizkitchen» نگاه کنید.

مواد لازم برای تهیه کیک ژاپنی

  • پنیر خامه ای 150 گرم
  •  کره 25 گرم
  • شیر 50 میلی‌لیتر
  • تخم مرغ 4 عدد
  • آرد 40 گرم
  •  شکر 60 گرم
  • آب لیمو ترش 8 گرم

مواد لازم برای تهیه کیک ژاپنی

روش پخت کیک ژاپنی

ابتدا یک ظرف آب را جوش بیاورید تا به روش بن ماری پنیر و کره را آب کنید. آب که به جوش آمد شعله را کم ‌کنید و پنیر خامه‌ای را به آن اضافه می‌کنید و سپس کره و بعد از آن شیر را اضافه کنید. به آرامی این ترکیب را هم بزنید تا یکنواخت شود.

در مرحله بعدی ۴ عدد تخم‌مرغ را در یک ظرف می‌شکنید و سفیده و زرده‌اش را از هم جدا می‌کنید. ترکیب پنیر، کره و شیر را از روی شعله برمی‌دارید و بعد از آن که از یک‌دست بودن آن مطمئن شدید، زرده‌های تخم‌مرغ را به آن اضافه می‌کنید و بهم می‌زنید تا یکدست شود. سپس آرد را الک کنید و به ترکیب اضافه کنید و به هم بزنید.

برای مرحله بعدی سفیده‌های تخم‌مرغ را که قبلاً جدا کردید به هم می‌زنید و بعد از آن آب لیمو ترش به آن اضافه می‌کنید تا بوی ضخم‌تخم مرغ گرفته شود. حالا شکر را در سه مرحله اضافه می‌کنید. مرحله اول را یک دقیقه با سرعت بالا به هم بزنید و بعدی و… بعد از ۳ تا ۴ دقیقه هم زدن با سرعت بالا این ترکیب به شکلی می‌رسد که با برگرداندن ظرف هم بیرون ریخته نمی‌شود. حالا با درجه پایین به مدت یک دقیقه و پشت سرهم هم بزنید تا حباب‌های بزرگ از بین برود.

روش پخت کیک ژاپنی

ترکیب اول را از صافی رد می‌کنید و به سفیده‌ها اضافه می‌کنید. در این کیک محدودیتی در هم زدن وجود ندارد، چون ما می‌خواهیم حباب‌ها از بین برود و کیک منسجم شود. بعد از یک رنگ و مخلوط شدن کامل، مواد را در قالب می‌ریزید. حتماً دور تا دور و زیر قالب را کره بمالید و کاغذ نسوز بگذارید.

فر را از قبل روی ۱۶۰ درجه سانتیگراد یا ۳۲۰ درجه فارنهایت بگذارید تا گرم شود. به قالب ضربه بزنید تا حباب‌های ریز بالا بیاید و بعد از آن با یک چوب خلال دندان یک دایره بزرگ که ذره ذره به مرکز ظرف‌تان برسد را رسم کنید. این کار باعث می‌شود که حباب‌های بزرگ هم به بالای سطح بیایند و از بین بروند. در مرحله بعد قالب را در یک ظرف بزرگ‌تر می‌گذارید و داخل ظرف بزرگ آب داغ می‌ریزید.

این حرکت باعث می‌شود که رطوبت کیک باقی بماند و خشک نشود. حالا به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر می‌گذارید. بعد از ۲۰دقیقه در فر را کامل باز کنید و دما را روی ۱۱۰ درجه سانتیگراد یا ۲۳۰ درجه فارنهایت بگذارید. حالا باید ۶۰ دقیقه صبر کنید و فر را خاموش کنید. در فر را به اندازه ۲ یا ۳ سانتی‌متر باز بگذارید. چون حرارت باید ذره ذره پایین بیاید. بعد از ۲۰ دقیقه از فر خارج می‌کنیم و صبر می‌کنیم دمای آن پایین بیاد و بعد از ظرف خارج می‌کنید.

با پل در ارتباطیم

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید