آنچه زیر دریا‌هاست اعم از موجودات زنده و حتی سنگ‌ها و شاید بقایای یک کشتی غرق شده قدیمی، بسیارجذاب و دیدنی هستند.دنیای زیر آب‌ها هنوز هم برای بشر پر از رمز و راز است و هر روز شگفتی تازه‌ای از دلش بیرون می‌آید. تماشای ماهی‌های مختلف دریاهای کره آبی در یک جای طبیعت برای ما میسر نیست؛‌ اما می‌توانیم سری به آکواریوم شگفت‌انگیز فلوریا بزنیم و شانس تماشای ماهی‌هایی از دریای سیاه، اژه، قطب جنوب، اقیانوس اطلس، اقیانوس آرام، مرمره، مدیترانه، تنگه‌ بسفر، تنگه‌ جبل الطارق، کانال پاناما و… را داشته باشیم.

دنیای زیر آب هر کدام از این دریاها در این آکواریوم بزرگ شبیه سازی شده‌اند. عنوان بزرگ‌ترین آکواریوم موضوعی دنیا به این آکواریوم رسیده‌ است. در بخش دیگری از این آکواریوم جنگل‌های بارانی استوایی شبیه‌سازی شده‌اند. در مجموع ۱۷ تم مختلف جغرافیایی در این آکواریوم وجود دارد. شما حتی می‌توانید کوسه‌ و پنگوئن‌ هم در این آکواریوم تماشا کنید. در واقع بخش کوسه‌ها و پنگوئن‌ها از جذاب‌ترین بخش‌های آکواریوم استانبول هستند. تجهیزات به روز،‌ تنوع ماهی‌ها، فضاسازی جذاب، اختصاص فضای آموزشی و مجاورت با مرکز خرید باعث شهرت این آکواریوم شده‌اند.
۱۵ هزار گونه جاندار مختلف در این آکواریوم نگهداری می‌شوند. در مجموع ۱۷ هزار جانور در این آکواریوم وجود دارند. تمام این موجودات در شرایط جغرافیایی خاص خودشان زندگی می‌کنند. در هر بخش از معماری و طبیعت آن بخش جغرافیایی خاص برای تزئین فضا استفاده کرده‌اند. حجم آب این آکواریوم ۷ هزار متر مکعب (۷ میلیون لیتر) است. در مجموع ۶۶ مخزن در این آکواریوم تعبیه شده. برای بازدید در مسیری ۱.۲ کیلومتری از بخش دریای سیاه به سمت اقیانوس آرام خواهید رفت. یک سینمای ۵ بعدی در این مجموعه وجود دارد که هنگام تماشای فیلم سه بعدی در برخی صحنه‌ها حس وزش باد، هوای مه آلود و خیسی آب را به شما منتقل می‌کنند. شما می‌توانید در جلسات غذا دادن به ماهی‌ها شرکت کنید، البته باید ساعات غذا دادن به ماهی‌ها را از آکواریوم بپرسید، اما به طور معمول کوسه‌ها در ساعت ۱۱ صبح، کروکدیل‌ها ساعت ۱۶ و باقی ماهی‌ها ساعت ۱۵ غذا می‌خورند. یک فروشگاه خرید یادگاری و هدیه، ۳ کافه و ۱ رستواران هم در این مجموعه قرار دارند.

با کوسه‌ها شنا کنید

در فلوریا می‌توانید با کوسه‌ها غواصی کنید. به شرطی که ۱۴ سال به بالا باشید و همچنین مشکل سلامتی نداشته باشید و البته جرات این کار را نیز داشته باشید. ۲۰ نوع کوسه مختلف در این بخش زندگی می‌کنند. قبل از غواصی ۳۰ دقیقه به صورت تئوری درباره تجهیزات، نحوه‌ تنفس با دستگاه، طریقه‌ غواصی و ماهی‌های داخل مخزن به شما آموزش داده می‌شود. پوشیدن تجهیزات و لباس‌ها ۱۵ دقیقه طول می‌کشد. در نهایت شما در کنار مربی ۳۰ دقیقه زیر آب شنا خواهید کرد. در آخر برای یادگاری یک مدرک غواصی از سوی آکواریوم استانبول به شما می‌دهند که البته هیچ ارزش و اعتبار قانونی ندارد. قبل از حضور در آکواریوم باید برای غواصی رزرو انجام دهید. شما باید کارت شناسایی همراه خودتان ببرید. برای رزرو باید حداقل دو روز قبل از طریق تلفن ۴۴۹۷۴۴۴ و یا ایمیل [email protected] با آکواریوم استانبول در تماس باشید. اگر بلیت غواصی را بخرید، هزینه‌ ورود به آکواریوم رایگان خواهد بود.

رایگان به آکواریوم فلوریا بروید

مــی‌تـوانیــد از محــل‌هــای سلطـان احمــد و تکسیـــم با مینی‌بوس‌های مخصوص آکواریوم به صورت رایگان به آکواریوم بروید. مینی‌بوس‌ها در ساعت‌های ۱۰ تا ۱ ظهر (هر یک ساعت یک بار) و در ساعت ۱۴:۳۰ به سمت آکواریوم و از ساعت ۱۱ تا ۱۴ (هر یک ساعت یک‌بار) و در ساعت ۱۷:۳۰ از آکواریوم بلعکس حرکت می‌کنند و یا می‌توانید سوار مترو شوید، در ینی‌کاپی پیاده شوید و با اتوبوس خط2-BN1 به آکواریوم برسید. فاصله فرودگاه آتاتورک تا آکواریوم با تاکسی فقط ۵ دقیقه است. هر روز از ساعت ۸ صبح تا ۱۰ شب می‌توانید به آکواریوم استانبول بروید.

بلیت آنلاین با تخفیف بخرید

بازدید از آکواریوم فلوریا برای تمامی سنین جنبه‌ تفریحی و آموزشی دارد و فرصت کشف موجودات زیر آب را به شما می‌دهد. قیمت بلیت بازدید از آکواریوم فلوریا استانبول برای کودکان زیر دو سال رایگان، برای کودکان ۲ تا ۱۲ سال ۵۵ لیر (با تخفیف ۴۹ لیر) برای بزرگسالان ۸۵ لیر (با تخفیف ۷۶ لیر)، خانواده دو نفره و یک کودک ۱۸۵ لیر، خانواده‌ ۴ نفره با دو فرزند ۲۸۰ لیر (با تخفیف ۲۴۰ لیر) است. اگر به صورت آنلاین از سایت آکواریوم استانبول بلیت تهیه کنید ۱۰ درصد تخفیف خواهید داشت.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید