بیوگرافی پرنسس دایانا

دایانا اسپنسر در 1 ژوئیه 1961 در ساندرینگهام انگلستان به عنوان شاهزاده ولز متولد شدپرنسس دایانا و پرنس چارلز با هم ازدواج کردند. پرنسس دایانا چند فرزند داشت؟ او مادر شاهزاده ویلیام و شاهزاده هری است. در 10 مرداد 1376 تصادف پرنسس دایانا رخ داد و بر اثر سانحه رانندگی درگذشت. درمورد مرگ پرنسس دایانا نظریه های زیادی وجود دارد. درحالیکه قصر گفت این فقط یک تصادف رانندگی بوده است؛ اما شایعات خودکشی پرنسس دایانا با ترور هرگز متوقف نشد. پرنسس دایانا یک شخصیت تاریخی فراموش نشدنی بود که همه ما احساس نزدیکی با او داریم. با اینکه سال ها از مرگش می گذرد؛ اما همچنان در گوشه ای از زندگی ما جای دارد. گاهی با سبک لباس، گاهی با گفتار‌ و گاهی با رفتار خود. اجازه دهید به طور خلاصه به تاریخچه پرنسس دایانا بپردازیم و بگوییم چه زندگی‌ داشته است.

افشاگری های پرنسس دایانا

به گفته برخی افسردگی دایانا پس از ازدواجش رخ داد. در واقع او همیشه سعی کرده است خوشحال به نظر برسد. به گفته برخی دیگر او با یکی از اعضای خانواده سلطنتی به شوهرش خیانت کرده است. به گفته برخی او زنی قوی بود که به خواسته های خود عمل کرده استخانواده پرنسس دایانا خانواده ای اشرافی از طرف پدر و مادرش بود. برای همین دایانا قبل از ازدواج به عنوان مناسب ترین فرد برای خانواده سلطنتی شناخته می‌شد.

بیوگرافی پرنسس دایانا

طبق داستان ها، پرنسس دایانا در اثر فشار در خانواده سلطنتی قرار گرفت. به گفته خود پرنسس چارلز مدام به همسرش خیانت می ‌کرده و با این جمله که «ما در ازدواجمان ۳ نفر بودیم، خیلی شلوغ بودیم» باعث تعجب همگان شد. آنها تصمیم گرفتند که نمی توانند ازدواج ناخوشایند خود را ادامه دهند و طلاق گرفتند. پس از طلاق، لقب «معظمت» از شاهزاده خانم سلب شد.

پرنسس دایانا چرا فوت کرد؟ دایانا شاهزاده انگلیس، بعدها با زندگی پرتلاطم عاشقانه اش با یک تاجر عرب و با خبر انتظار بچه دار شدن از معشوقه اش به میدان آمد. در پی انتشار این خبر او بامداد 31 مرداد در یک سانحه رانندگی مشکوک فانی را وداع گفت. او با برجای گذاشتن ده ها علامت سوال واشک، در 15 شهریور 1997 با برگزاری مراسم باشکوه خداحافظی به آخرین سفر خود اعزام شد.

پرنسس دايانا كي بود

علاوه بر همه این ها پرنسس دایانا را با استایل خود یک نماد مد جداگانه نامیده اند. او هرگز در اولویت مد نبوده؛ اما با استایل منحصر به فردش همیشه مورد تحسین قرار گرفته است. او قبل از نامزدی با پرنس چارلز، چیزی داشت که ما آن را سبک کژوال اسرافی بریتانیایی می‌نامیم. با این حال می توان گفت که دایانا پس از نامزدی، سبک خود و همچنین زندگی خود را تغییر داد.

princess-diana

علاوه بر بازبودن برای نوآوری، با روحیه و سبک آزادی خواهانه خود که مد امروز را روشن می کند، همچنان در زندگی ما حضور دارد. پرنسس که به انتخاب لباس هایش شناخته شده است، همیشه ظرافت و راحتی را با هم ترکیب می‌کرد. او با برجسته کردن زیبایی خاص خود با مدل مو و ترجیح آرایش ساده، توانست در تمام رویدادهایی که در زندگی روزمره شرکت می کرد، نامی برای خود بددست آورد.

خصوصیات پرنسس دایانا

دایانا که به طور گسترده درمورد ترجیحات لوازم جانبی اش صحبت می شود، روند مد جدیدی را به خصوص با مجموعه عینک های آفتابی خود آغاز کرده است. با توجه به اینکه امروزه روند بازگشت به گذشته مد شده است، می توان گفت که استایل دیانا نیز دوباره برترجیحات ما تأثیر می‌گذارد.

علاوه براین دایانا که در بیشتر مواقع با انتخاب لباس های مردانه به استایل خود می افزاید، هرگز با زیورالات و کفش هایی که علاوه بر لباس استفاده می کند، شخصیت و ظاهر خود را به خطر نینداخته است. به طور کلی، دایانا که با انتخاب جواهرات خود توانسته بود لباس های خود را به طرز ماهرانه ای کامل کند، هرگز از نمایش ظاهری باشکوه دست برنداشت.

محبوبیت پرنسس دایانا در مد 

اگر لباس آنها را توصیف کنیم، کفش های stiletto، کت های راه راه، کت و شلوار، پیراهن های کلاسیک با یقه های بزرگ مد روز، دامن های بلند که مچ های نازک او را نمایان می‌کنند، از جمله لباس هایی هستند که او ترجیح می داد

دایانا با استفاده از رنگ های پاستلی و ترکیب های تک رنگ، با انتخاب لباس هایش با رنگ های سفید و مشکی، نامی برای خود دست و پا کرده است. او از ظرافت سفید و مشکی در لباس های شب و کت و شلوارش استفاده کرد و با گردنبند و تاج هایش که ترکیب لباس های شب او را کامل می‌کرد.

محبوبیت پرنسس دیانا

گردنبند اسم

گردنبندهای نامی که اثر خود را در دوره ای به جا گذاشتند، در واقع در دهه 1990 با سریال Sex And The City مطرح شدند. باشخصیت کری در آنجا، گردنبندهایی با نام در بین خانم ها پخش و مد شد. با این حال با گذشت زمان، طرح حروف هنوز هم مد خود را از دست نداده و به عنوان گردنبند حروف باقی مانده است.

پرنسس دایانا همانطور که مشخص است، پیشگام این امر بود. شاهزاده خانمی که پس از نامزدی شروع به استفاده از گردنبندهایی با حرف D کرد، حتی امروزه هم پیشگام در طراحی گردنبندهای مورداستفاده قرار گرفت.

جوراب های رنگارنگ

جوراب های رنگارنگ نه تنها با لباس های اسپرت ترکیب شدند؛ بلکه با لباس های کلاسیک، ست دامن و کت و شلوار نیز نامی برای خود دست و پا کردند. حتی امروزه «ترکیب های Lady D» با جوراب های بلند ضخیم رنگارنگ ساخته می شوند.

پوشیدن همزمان دو ساعت

پرنسس دایانا ساعت ها را روی یک مچ می گذاشت که یک جشن بصری دلپذیر برای چشم ها بود. اگرچه امروزه از آن زیاد استفاده نمی شود؛ اما مدی بود که توسط دایانا اولین بار ایجاد شده بود. این پرنسس که با علاقه اش به زندگی سالم، ورزش و پیاده روی شناخته می شد، همیشه ترکیب های شیک و درعین حال راحت را حتی در انتخاب لباس های ورزشی ترجیح می داد.

دایانا شاهزاده انگلیس

 گردنبند مخصوص دکلته

همانطور که مشخص است، خانواده سلطنتی قوانین لباس دارند. با این حال دایانا در طول زندگی خود دائما این قوانین را زیر پاگذاشت و با دکلته خود در دستور کار قرار گرفت. یکی از دکلته هایی که دیانا بیشتر از همه از آن استفاده می کرد، دکلته پشتی بود. دایانا که ما با تفاوتهایش می شناسیم، گردنبندهایی برای تکمیل دکلته پشتی خود طراحی می کرد.

اگرچه به خاطر زندگی، رفتار، جهان بینی و علاقه اش به آزادی از سوی برخی طرد شد؛ اما با چهره خندان و خجالتی اش در قلبها جای گرفت. او با سبک پوششی که به ما الهام میبخشد، جایگاه خود را در زندگی ما حفظ میکند و به نظر میرسد تا مدت ها این جایگاه خود را حفظ خواهد کرد.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید