کلمه‌ بوژی یا بوجی (Boujee) از نظر لغت شناسی،‌ مخفف کلمه‌ فرانسوی Bourgeois است. این واژه اشاره به طبقه بالا و مرفه اجتماع دارد؛ البته ممکن است این کلمه در فرهنگ‌های مختلف معنای متفاوتی داشته باشد. به طور دقیق‌تر این دسته از افراد اشراف‌زاده نیستند و پول و قدرت را خودشان به دست می‌آورند و به همین جهت اعتماد به نفس بالایی دارند. این کلمه‌ فرانسوی از تفکرات مارکسیستی ریشه می‌گیرد. بوجی در فشن به معنای چیزهای کلاس بالا و منحصر به فرد است. بیشتر خانم‌های جوان و جسور که به لباس‌های جذب و باز علاقه دارند، سراغ این سبک می‌روند. در واقع در این استایل، فرد برای نمایش بدنش اعتماد به نفس کافی دارد. البته لباس نباید تا حدی باز باشد که راحتی شما را سلب کند. باید خودتان طراح لباس خودتان باشید و تصمیم بگیرید که چه بپوشید؛ زیرا اعتماد به نفس نکته‌ کلیدی در استایل بوجی است. این سبک لباس پوشیدن به خاطر ویژگی‌هایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، بیشتر برای بهار و تابستان مناسب است. اما اگر کمی سلیقه به خرج بدهید، می‌توانید با اضافه کردن کت‌ و یا یک کاپشن بامبر آن را برای پاییز و حتی زمستان هم استفاده کنید.

رنگ‌های مخصوص بوجی
محبـوب‌تریـن رنگ‌هــا در استایــل بــوجــی، رنگ‌هــای nude (از خانواده‌ کرمی و بژ و نزدیک به رنگ پوست) و سیاه هستند. برای فصول گرم سال می‌توانید بیشتر از رنگ‌های nude استفاده کنید و هر چه به سمت سرما می‌رویم می‌توانید رنگ‌هـای تیـره را در ایـن استایـل به کار بگیریــد. ترکیب رنگ‌های این پالت کاملاً به سلیقه‌ شما بستگی دارد.

چیزهایی که در این استایل می‌پوشند
در استایل بوجی می‌توان با کمی هوشمندی همه چیز را طوری ست کرد که ظاهر شما گران‌تر از چیزی که هست به نظر برسد. برای اینکه خاص‌ و گران‌تر به نظر برسید، حتماً یک مورد از اجزای استایل‌تان را کاملاً غیر منتظره انتخاب کنید. برای مثال یک لگین معمولی را با یک تاپ نیم‌تنه‌ خاص بپوشید. در این استایل خبری از شلوغی نیست، پس سراغ آیتم‌های خیلی شلوغ نروید. به طور کلی سوتین، تاپ نیم‌تنه و تی‌شرت نیم‌تنه در این استایل حضور پررنگی دارند؛ به خصوص زمانی که با سبکی از استایل به نام Bad ترکیب می‌شود. می‌توانید هر چیز ساده‌ای را خاص جلوه دهید، مثلاً دکمه‌های پلاستیکی و معمولی یک لباس دوست داشتنی را با دکمه‌های جذاب‌تر یا مرواریدهای درشت جایگزین کنید. استایل بوجی را می‌توانید برای مهمانی‌ها یا استفاده‌ روزانه و یا خودمانی به کار بگیرید. برای مثال برای یک مهمانی از یک تاپ پر زرق و برق و یک دامن میدی یا کوتاه ساده استفاده کنید و چند اکسسوری جذاب به آن بیافزایید. برای ساخت استایل کژوآل از شلوار جین و اکسسوری‌هایی مانند عینک آفتابی‌های خاص یا کیف کمری استفاده کنید. توجه کنید که اولویت شما باید شلوار جین‌های مشکی و دودی رنگ باشد، اما استفاده از یک شلوار جین رنگ روشن نیز مانعی ندارد؛ به خصوص وقتی که آن را با یک تاپ nude ست می‌کنید.

چطور ایده‌های بیشتری بگیرم؟
با جست و جوی عبارت Bad & Boujee Style در پینترست می‌توانید ایده‌های زیادی در مورد ست کردن لباس‌ها با هم و ساخت استایل بد و بوجی پیدا کنید. در آهنگ Bad & Boujee از رپر معروف Migos نیز این عبارت به سیاهپوستان متوسط یا طبقه‌ بالا اشاره دارد. در این آهنگ منظور خواننده از بوجی کسانی هستند که درآمد بالایی دارند و زمانشان را با زنانی که سلیقه‌ گرانی دارند می‌گذرانند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید