روتین روزانه افراد موفق

علت بیدار شدن ساعت 4 صبح چیست؟ چرا بسیاری از افراد موفق، اولین ساعت بعد از بیداری را «ساعت طلایی» می‌ نامند؟ دلیلش این است که در آن ساعت از صبح، ذهن‌ تان کمتر به هم ریخته است و توانایی بیشتری برای افکار شفاف و قطعی دارد. به همین خاطر ساعتی است که می‌ توانید خودتان را برای روزی که در پیش رو دارید آماده کنید. خب، افراد به شدت موفق، در این «ساعت طلایی» دقیقا چکار می‌ کنند؟ به خواندن ادامه دهید تا متوجه شوید؛ زیرا ما روتین روزانه افراد موفق را بررسی خواهیم کرد.

ویژگی افراد موفق

موفق ترین افراد جهان لبخند می زنند و خوش اخلاق هستند. بله، اکثر افراد موفق اهمیت شروع کردن روز خود با انرژی مثبت را می‌ دانند. آنها سعی می‌ کنند تا با آگاهی از انتخاب یک خلق و خوی خوب، روزشان را تا جایی که ممکن است روشن و زیبا آغاز کنند. برای همین ممکن است آنها را در دو حالت ببینید: یا در رقصیدن و آواز خواندن در حمام هستند یا جلوی آینه و در حال مسواک زدن یا اصلاح کردن هستند.

ویژگی افراد موفق این است که افراد منظمی هستند؛ برای همین هر روز صبح به عنوان اولین کار (وقتی که همه چیز در ذهن شان شفاف است) یک لیست از کارهایی که در طول روز باید انجام دهند را یادداشت می کنند. انجام این کار در طول روز خیلی دیر است؛ زیرا با گذشت زمان ذهن شما با وقایع روزانه به هم می ریزد و به آسانی چند مورد را فراموش خواهید کرد. آنها از اخبار مطلع هستند.

روتین صبحگاهی میلیاردرها

روتین صبحگاهی میلیاردرها

اولین کاری که افراد موفق انجام نمی‌ دهند، این است که ساعت طلایی را با چرت زدن در رختخواب هدر نمی دهند! دکمه تاخیر روی صفحه گوشی (Snooz) شما، فقط کاری که باید انجام شود را به تاخیر می اندازد. پس زودتر بلند شوید و با روز جدید و تازه روبه‌رو شوید. هرچه زودتر بیدار شوید، زودتر هم می توانید ایجاد کردن یک تغییر بزرگ در زندگی تان را شروع کنید! آنها ورزش می‌کنند. اگر در خوابیدن مشکل دارید پیشنهاد میکنیم مقاله اختلال خواب را مطالعه فرمایید.

روتین روزانه افراد موفق چیست؟ آنها شروع به حرکت می کنند. یک ورزش سریع قبل از صبحانه، واقعا می تواند شما را بیدار کند. همچنین به طور ناگهانی، متابولیسم‌ بدن افزایش می یابد تا مغزتان به درستی شروع به کار کند. برای همین حتما به ورزش کردن در صبح زود عادت کنید؛ چون این کار می تواند زندگی شما را تغییر دهد!

اگر هر روز صبح دلیل کارهایی که انجام می دهید را مرور کنید، یک انگیزه عالی برای باقی روزتان می شود. افراد موفق معمولا هر روز صبح، پنج دقیقه زمان می گذارند تا اهداف زندگی و آرزوهایشان را بنویسند. برای این کار میتوانید از مقاله هدف گذاری به روش اسمارت کمک بگیرید. سپس لیست کارهایی که در روز باید انجام دهند را می نویسند که درمورد آن کمی جلوتر صحبت خواهیم کرد.

عادت های افراد موفق

عادت های افراد موفق

افراد موفق نه تنها نسبت به چیزی که می خواهند آگاه هستند؛ بلکه از چیزهایی که باید به خاطرشان سپاسگذار باشند هم کاملا اطلاع دارند. انجامش بسیار آسان است. کاغذی که روی آن اهداف خود را می نویسید را برگردانید و سپس پنج چیزی که به خاطرشان شکرگذار هستید را یادداشت کنید.

چند دقیقه گوش دادن به رادیو یا خواندن روزنامه هر روز صبح، شما را از اتفاقاتی که در جهان درحال وقوع است آگاه خواهد کرد. همچنین ممکن است تاثیر زیادی بر تصمیماتی که برای روز خود می گیرید داشته باشد. برای اینکه این مورد از نظرتان با اهمیت شود، لازم نیست حتما سهامدار «وال استریت» باشید! در ارتباط بودن با امور جاری روزانه، می تواند یک طرز فکر متفاوت را در هرکسی ایجاد کند. آنها افرادی که دوست‌ شان دارند را فراموش نمی‌ کنند.

روش زندگی افراد موفق

در این فعالیت تاثیرگذار صبحگاهی، همسر و فرزندان خود را فراموش نکنید. افراد موفقی که شاد هستند، از نیرو بخشیدن به مسائل مهم در زندگی چشم پوشی نمی کنند. آنها تحت هر شرایطی، زمانی را برای کسانی که دوست شان دارند اختصاص خواهند داد. خب، ما داریم تلاش می کنیم تا تمام این کارها را در یک ساعت جای دهیم؛ اما روتین روزانه افراد موفق هر روز صبح، هر طور شده کمی از زمانش به تفکر کردن اختصاص دارد. حتی فقط پنج دقیقه تفکر سریع و شفاف، کمک می کند تا دقیق تر بر روزی که پیش رو دارید تمرکز کنید.

روتین موفق ترین افراد جهان

روتین موفق ترین افراد جهان

موفق ترین افراد جهان خود را ازنظر ذهنی آماده می کنند. تجسم کردن روزی که در پیش رو دارید و درآمدی که ترجیح می دهید داشته باشید، می تواند به آماده شدن شما کمک کند. بعضی از مردم یک فصل از یک کتاب انگیزشی را می خوانند و بعضی دیگر به یک فایل صوتی (پادکست) انگیزشی گوش می دهند. آنها بدین شکل خود را از نظر ذهنی برای روز جدید شارژ می کنند.

موفق ترین افراد جهان ایمیل ها و دفتر کارهای روزانه خود را بررسی می کنند. اینکه این مورد یک توصیه مهم و الهام بخش نیست را قبول داریم؛ اما درعوض بسیار کاربردی است. افراد موفق اهمیت منظم بودن را درک می‌ نند؛ برای همین می‌ دانند که هر روز چه کارهایی دارند. به همین خاطر بررسی سریع قرار ملاقات ها و ایمیل‌ ها، آنها را مطمئن می‌ کند که برای اتفاقات پیش رو آماده هستند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید