استایل هنری چیست؟

درباره استایل هنری چه می دانید؟ حتما شما هم دخترها و پسرهایی را دیده اید که به خاطر سبک مد منحصر به فرد و رنگارنگ خود به چشم می آیند. ممکن است تعجب کنید که چگونه آنها می توانند اینقدر ظاهری متفاوت داشته باشند و اینکه آیا شما هم می توانید همین کار را انجام دهید یا خیر؟ خبر خوب این است که هر کس می تواند به سبک هنری (Artsy) لباس بپوشد. کسی که به سبک هنری لباس می پوشد، سلایق هنری خود را نشان می دهد.

استایل هنری ترکیبی از خلاقیت، هنر و ابراز وجود است که هیچ محدودیت و قانونی ندارد. این سبک به معنای خروج از عرف جامعه، عدم تطابق و ترکیب کردن است. استایل هنری برای کسانی که عادت دارند همیشه لباس های خنثی یا مشکی بپوشند، ممکن است یک شوک بزرگ به نظر برسد؛ اما لباس های هنری شاد، جسورانه، هوشمندانه و جذاب هستند.

سبک هنری بیشتر برای افرادی مناسب است که خلاقیت بالایی دارند. اگر از طراحی و خلق چیزهای جدید لذت می برید، سبک هنری کاملا مناسب شما است. چیزی که بسیاری از مردم را به سمت لباس ها یا سبک هنری جذب می کند، منحصربه فرد بودن این لباس ها است و اینکه اصلا لازم نیست نگران ظاهرتان باشید. این سبک یک نوع امضا است و با صدای بلند و خلاقیت، به مردم می گوید شما چه کسی هستید.

استایل هنری دخترانه

چگونه استایل هنری داشته باشیم

تمام هدف استایل هنری این است که حس منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید؛ اما چند قاعده هم وجود دارد که ثابت است؛ از جمله اکسسوری های بزرگ، سایز آزادتر و پارچه های طرحدار. طرح ها و رنگ های جسورانه یا حتی ترکیبی از طرح ها و رنگ های جسورانه مختلف، از ویژگی های این استایل است. استایل هنری به معنای ابراز خود بدون هیچ محدودیت و عقب نشینی است.

در کل استایل هنری یعنی اینکه بدون خجالت، خودتان باشید و با خود صادق باشید. تصور کنید این سبک مانند پوشیدن چندین اثر هنری مختلف به طور همزمان است. معمولا لباس های بکار برده شده در این سبک، باکیفیت و منحصر به فرد هستند. همین موضوع آنها را شبیه به یک اثر هنری می کند.

خودتان را به عنوان یک بوم نقاشی تصور کنید که منتظرید تا یک اثر هنری بپوشد. پوشیدن لباس های هنری اینگونه است. البته می توانید بدون از دست دادن استایل کلاسیک خود و با افزودن تنها چند آیتم هنری نیز یک استایل هنری بسازید.

استایل هنری اسپرت

انواع استایل هنری

آیا هرکس می تواند استایل هنری داشته باشد؟ بله، هرکسی می تواند لباس های سبک هنری بپوشد! مهم ترین چیزی که باید هنگام انتخاب لباس های هنری در نظر بگیرید، این است که بدانید چه کسی هستید و فکر کنید که چگونه می توانید آن را ابراز کنید. آیا عاشق آب هستید؟ پس یک لباس هنری انتخاب کنید که دارای رنگ های آبی روشن باشد یا حتی یک پیراهن با ماهی بزرگ چاپ شده روی آن بپوشید. آیا عاشق طبیعت هستید؟ طرح‌هایی از طبیعت را انتخاب کنید که رنگ های سبز داشته باشند.

برای اینکه استایل هنری را تکمیل کنید، گوشواره های بزرگ برگ را انتخاب کنید که کاملا به چشم می آیند. سبک هنری مانند سایر سبک های مد نیست که برای یک استایل بدنی خاص یا فردی خاص طراحی شده باشد؛ بلکه برای همه در دسترس است. همه می توانند به سلیقه خودشان این سبک را داشته باشند و قوانین مد را زیر پا بگذارند.

البته مهم است که اصول اصلی در دنیای مد و فشن را فراموش نکنید؛ از جمله اینکه چه چیزهایی به شما می آید و چه چیزهایی نه. همچنین مهم است که در لباس خود احساس راحتی داشته باشید. برای اینکه استایل هنری مناسب خود را پیدا کنید، باید به اندازه کافی شجاع و خلاق باشید، ترکیب های مختلف لباس ها و اکسسوری را امتحان کنید و ببینید چه چیزی توجه تان را جلب می کند.

استایل هنری کلاسیک

 خلق استایل هنری در سه مرحله

مرحله اول انتخاب رنگ های قوی است

لباس های هنری فقط به ست کردن یک رنگ خنثی با یک رنگ روشن محدود نمی شود. نه! در استایل هنری در واقع به ندرت از رنگ های خنثی استفاده می شود. هر قانونی که درباره ست کردن رنگ یاد گرفتید را می توانید فراموش کنید. یک ژاکت آبی روشن را با یک ژاکت بنفش و یک شلوار سبز روشن ترکیب کنید تا بهترین لباس هنری را داشته باشید. هر چه رنگارنگ تر، بهتر!

مرحله دوم انتخاب طرح های بزرگ است

خال خال های بزرگ، گل های بزرگ و غیره. هر چه چاپ بزرگ تر باشد، برای استایل هنری شما بهتر است! شاید عادت کرده اید که همیشه یک مدل و یک لباس تک رنگ ساده را با هم انتخاب کنید؛ اما برای رسیدن به این استایل، فورا این قانون را فراموش کنید! شما می توانید طرح های گلدار بزرگ را با طرح های خال خالی بزرگ ست کنید تا یک استایل هنری جسورانه داشته باشید.

مرحله سوم پوشیدن اکسسوری های جسورانه است

از جمله: گوشواره های حلقه ای بزرگ، یک کیف پول بزرگ، یک چوکر بزرگ یا یک روسری بزرگ. طرفداران سبک هنری، اجناس دست ساز و لباس های غیر معمول را ترجیح می دهند. بنابراین هنگام خرید لباس های هنری، مهم است که به دنبال اقلام دست دوز و پارچه های خاص باشید.

به عنوان کسی که خلاقیت را از طریق استایل هنری خود بروز می دهد، مهم است که از دیگر هنرمندان و خلاقیت آنها تجلیل کند. به یک نمایشگاه هنری بروید، یک غرفه جواهرات پیدا کنید و متفاوت ترین گوشواره‌ را بخرید. به یک عتیقه فروشی یا بازار قدیمی بروید و یک روسری دست دوم با طرحی متفاوت بخرید. این ها بهترین مکان برای خرید لباس های هنری هستند.

این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید