زنان لاغر و کشیده‌ پاریسی استایل خاص خودشان را دارند؛ به طوری که در اولین حضورتان در پاریس متوجه این موضوع خواهید شد. رنگ‌ لباس‌ها طبیعی هستند، بیشتر آیتم‌ها ظریف و شیک به نظر می‌رسند و همه چیز برای خوش اندام‌تر و بلند قدتر نشان دادن اندام فرد طراحی شده است. این سبک خاص در دنیا به نام استایل Parisian شناخته می‌شaود. به زبان ساده، استایل پاریسی‌ها را Parisian می‌گویند. نکاتی درباره‌ این استایل وجود دارد که در ادامه این مطلب از مجله پل بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

ساده و کم بپوشید
در استایل پاریسی خبری از شلوغی نیست. کوکو شانل ضرب‌المثلی در این زمینه دارد: «قبل از اینکه از خانه خارج شوی، جلوی آینه برو و یک چیز را حذف کن.» اکسسوری و جواهراتی که در این استایل استفاده می‌شوند ساده هستند و معمولاً بیش از ۳ قلم نمی‌شوند. همه چیز باید ساده و کم باشد.

تلفیق کژوآل و رسمی
سعی کنید آیتم‌های کژوآل را با آیتم‌های کمی رسمی‌تر مخلوط کنید. برای مثال با یک لباس راحت، یک کلاه لبه‌دار سرتان بگذارید. با شلوار جین، یک صندل که روی آن سنگ‌های رنگی دارد بپوشید. یک ژاکت با شلوار مردانه را امتحان کنید. یا حتی کت و شلوار را با یک کفش کتانی بپوشید. البته نباید زیاد اغراق کرد؛ زیرا اغراق هیچ جایگاهی در این سبک ندارد. همه چیز باید ظریف و طبیعی کنار هم چیده شوند؛ از طرفی نباید سعی در کامل به نظر رسیدن داشته باشید، کاری بکنید که خودتان باشید. در یک جمله باید استایل کژوآل-شیک خلق کنید؛ اما به سمت استایل ورزشی نروید.

خودنمایی نکنید
استایل پاریسی برای خودنمایی طراحی نشده است؛ پس سعی نکنید چیزی بپوشید که برندش مشخص است؛ مگر اینکه یک کیف شانل در دست داشته باشید. در این استایل اهمیتی ندارد که از چه برندهایی استفاده می‌کنید؛‌ بلکه نحوه‌ لباس پوشیدن و ظاهر شما مهم است.

لباس خیلی باز نپوشید
زنان پاریسی سعی ندارند که در نگاه دیگران خیلی جذاب باشند؛ در عوض دوست دارند که روشن فکر به نظر بیایند. دقت کنید که دامن خیلی تنگ و کوتاه در این استایل جایگاهی ندارد. آن‌ها معتقدند جذاب بودن در نوع راه رفتن و رفتار یک زن متجلی می‌شود. طرز نشستن و روی هم انداختن پاها و یا حتی باز کردن درب کیف و یا حرکت کردن نیز در این استایل اهمیت دارند. اعتماد به نفس بخشی اعظمی از استایل پاریسین است.

لباس گشاد نپوشید
همان‌طور که گفتیم بیشتر زنان پاریسی لاغر هستند، به همین دلیل همیشه لباس‌هایی می‌پوشند که دقیقاً اندازه‌ آن‌هاست. لباس‌های خیلی گشاد در استایل پاریسی جایگاهی ندارد. شما باید چیزی بپوشید که بدنتان را لاغرتر نشان دهد و به اصطلاح slim-fit به نظر برسید. از طرفی نباید به سمت لباس‌های خیلی چسبان بروید.

رنگ‌ها را درست انتخاب کنید
در استایل پاریسی هیچ خانمی رنگ‌های جیغ را انتخاب نمی‌کند. رنگ‌های مورد استفاده باید شامل پالتی از سفید، سیاه، کرمی، بژ، طوسی و… باشند. سفید و بژ جایگاه خاصی در این استایل دارد. اگر بخواهید می‌توانید از سایر رنگ‌ها مانند صورتی نیز استفاده کنید، اما باید بسیار رنگ پریده باشند.

با ترندها خداحافظی کنید
یکی از نکات جالب این است که مد پاریسین زیاد درگیر ترندهای زودگذر نمی‌شود. آیتم‌های استایل پاریسی ساده، باکیفیت و ماندگار هستند. چیزی در این استایل می‌ماند که زیبا و راحت است. برای داشتن استایل پاریسی شیک، به جای ترندها روی محصولات باکیفیتی که به تن شما می‌نشینند، سرمایه‌گذاری کنید.

سورپرایز کنید
سورپرایز در این استایل جایگاه خاصی دارد. برای مثال اگر از شما انتظار می‌رود که کفش کفه تخت بپوشید، کفش پاشنه‌دار پا کنید و برعکس. در پاریس خانم‌ها علاقه‌ خاصی به پوشیدن کالج و کمربند دارند. باز هم دقت کنید که در این مورد زیاده‌روی نکنید.

آرایش مو و صورت
میکاپ و مدل موها معمولاً خیلی ساده و خودمانی است. در مجموع در این استایل نباید برای درست کردن موها و صورت‌تان به دردسر بیوفتید و زمان زیاد صرف کنید. رژ قرمز در آرایش زنان پاریسی حرف اول را می‌زند.

عکس طبیعی بگیرید
بـرخلاف اینفلــوئنســــــــرهــای آمریکایــی و اروپـایــی کـه بــرای اینستــاگـــرام‌شـــان بــا دوربیـــن‌هـــای حـــرفـــه‌ای عکــــاســـی می‌کننــد، پاریسـی‌هـا به راحتــی آیفــون خــود را بیــرون می‌آورند و عکس می‌گیرند. سپس آن عکس را با کمترین تغییر و ویرایش منتشر می‌کنند. شمــا نیــز سعــی کنیــد عکس‌هــای طبیــعــی بگیــرید.