whimsical (ویمسیکال) در لغت به معنی عجیب و غریب است، اما در دیکشنری فشن، استایلی را نمایان می‌کند که سرچشمه خیال‌بافی و بلندپروازی باشد. از نظر منتقدین، این استایل به دلیل استفاده از ترکیب رنگ‌ها، پترن‌ها و بافت پارچه‌ها استایلی خیال‌آمیز است. این استایل یکی از محبوب‌ترین استایل‌ها در سراسر دنیاست. در سبک این استایل طراحی لباس‌ها بر اساس رنگ‌های شاد و روشن صورت می‌گیرد. whimsical در بین سلبریتی‌ها و مردم عادی محبوبیت و طرفداران بسیاری دارد، در انواع استایل ویمسیکال مردانه و زنانه به ‌کار برده می‌شود و در فصل‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

whimsical بسیار شاد و پُر انرژی است و با رنگ یا طرح‌های بسیار شلوغ تزئین شده و پارچه‌های آن رنگ و طرح‌های متفاوتی دارد. اگر عکس استایل ویمسیکال را ببینید، متوجه می‌شوید که از رنگ مشکی دوری می‌کند و بیشتر تمایل به رنگ‌های روشن و شاد در کنار رنگ‌های خنثی دارد و اکسسوری معنی عمیقی به این استایل می‌بخشد.

کسی که whimsical می‌پوشد بدون هراس از نگاه دیگران در جامعه قدم می‌گذارد و از چشم‌هایی که به خود خیره کرده است پنهان نمی‌شود، بلکه با اشتیاق فراوان مشتاق دیده شدن است. با پوشیدن این استایل ممکن است همه با خود بگویند که هرچه دستش آمده پوشیده، اما تمام رنگ‌ها و طرح‌ها جور انتخاب شده‌اند، که احتمالاً شمارا مجذوب کرده و به فکر وا می‌دارد. پس مطمئن باشید این استایل با فکر و تمرکز لباس‌های خود را برمی‌گزیند. whimsical را می‌توان به «جسارت بازی با فشن» به زبان آورد. در واقع این استایل به معنای نترسیدن از خطر کردن و متفاوت بودن است.

کُمُدی به سبک ویمسیکال

برای داشتن کمدی به سبک whimsical باید لباس‌های رنگارنگ زیادی داشته باشید. در این سبک توجه ویژه‌ای به دامن‌های بلند، پیراهن‌های دخترانه کوتاه و اکسسوری‌های دست دوز و رنگی می‌شود. پترن‌های مورد توجه در این سبک، شامل گُل‌گُلی، نقطه‌دار و تو‌پ‌توپی هستند. پالتوها یا مانتوهای بلند و یک کت زمستانی خاص که تک رنگ نیست، در کمد لباس این سبک یک “ضرورت” محسوب می‌شود. این استایل از دامن‌های بلند، مجموعه‌ای از کفش‌های پاشنه بلند با طرح‌های عجیب، پیراهن‌های پُر از رنگ و تعداد زیادی لباس‌های طرح‌دار و صد البته اکسسوری تشکیل شده است.

برند های ویمسیکال

Lisa Gorman، طراح مُد استرالیایی، برند همنام خود را در سال 1999 با شروعی ساده راه‌اندازی کرد. بیست سال بعد این برند یکی از شناخته شده‌ترین برندها در دنیای مد استرالیا است که سبک whimsical را دنبال می‌کند و به دلیل چاپ‌های رنگارنگ، عجیب و غریب و همکاری‌های عجیبش شناخته شده است. به دنبال این برند، برندهای دیگری مانند Obus Alice+Olivia ،Finders Keepers، Dangerfield، Princess Highway، Monki، Mister Zimi، Gary Bigeni محصولات خود را در این سبک به بازار عرضه می‌کنند.

رنگ در whimsical

گفته شد که استایل whimsical استایلی است که اکثریت می‌پسندند و به دلیل در دسترس بودن و حس جوانی آن را انتخاب می‌کنند. در بین همه افراد جامه سلبریتی‌هایی هستند که این سبک را به عنوان سبک روزانه یا مورد علاقه خود انتخاب کردند و بیشترین استفاده از این سبک را دارند. اشخاصی همچون Giovanna Battaglia، Iris Apfel ،Chiara Ferragni, Katy Perry، به این سبک بسیار علاقه دارند.

 • پیراهن‌ها و دامن‌های بلند با طرح‌های گوناگون پارچه و رنگ‌های شاد احساس سر زندگی را در استایل‌مان نگه می‌دارد.
 • کت‌های بلند یا statements coat یا همان پالتو برای فصل زمستان با رنگ‌های شاد و زنده رنگ گرمی به استایلمان می‌بخشد.
 • پیراهن‌های بلند ساحلی برای فصل تابستان با رنگ‌های شاد و در کنار رنگ‌های خنثی مثل سفید و طوسی گرما تابستان را لذت‌بخش می‌کند و استایل whimsical را حفظ می‌کند.
 •  شلوارک‌های طرح‌دار برای فصل تابستان انتخاب مناسبی هستند.
 • کفش‌ها در این استایل با توجه به راحتی خودمان انتخاب می‌شوند و همیشه با بقیه آیتم‌ها در تضاد هستند.
 • استفاده از پارچه‌های جین روشن و گلدوزی شده می‌تواند استایل شما را چشم نوازتر کند.
 •  استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌های خال‌خال رنگارنگ و هر طرح هنرمندانه‌ای استایلمان را خاص نگه می‌دارد.
 • در کنار استایل تابستانه در این سبک یک عینک آفتابی و کیف حصیری کافیست تا استایلمان کاملاً به سبک whimsical تبدیل شود.
 • اگر به پوشیدن دامن‌ها علاقه ندارید از شلوارهای طرح‌دار با دوخت‌های متنوع استفاده کنید تا حس و حال شما را بهتر کند.
 • اکسسوری‌ها در استایل باید به نحوی انتخاب شوند که باعث بالانس در استایلتان شود و هیچ محدودیتی برای استفاده از اکسسوری در این استایل وجود ندارد.
 • کیف‌های مخملی با رنگ‌های روشن و طرح‌های زیبا، گوشواره‌های بزرگ و پُر نگین، دستمال گردن و موارد این چنینی که می‌تواند استایل شما را شلوغ‌تر و جذاب‌تر کند.
این مقاله را با دوستان خود به اشتراک بگذارید